Постанова від 07.07.2022 по справі 679/705/22

Провадження № 3/679/406/2022

Справа № 679/705/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2022 року

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Томілін Олексій Миколайович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділу поліцейської діяльності №1 Шепетівського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 21.01.2022 органом 6812, офіційно не працевлаштованого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 2 ст. 154 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

07 липня 2022 року до Нетішинського міського суду Хмельницької області надійшов протокол серії ВАВ №385765 від 01.07.2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 154 КУпАП.

Відповідно до протоколу 29.06.2022 близько 11:36 годині в м. Нетішин про проспекту Незалежності, буд. 6, ОСОБА_1 вигулював на дитячому майданчику собаку потенційно небезпечної породи пітбуль, без намордника, внаслідок чого собака вкусив ОСОБА_2 за ноги, заподіявши шкоду її здоров'ю. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 9.9 Правил поводження та утримання домашніх тварин на території міста Нетішин від 25.09.2013 №47/1017 та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч .2 ст. 154 КУпАП.

Вказаний протокол складений капітаном поліції Хомриком С.В. ПОГ СВГ ВП Шепетівського РУП в Хмельницькій області.

Перевіривши матеріали про адміністративне правопорушення, вважаю, що вони підлягають поверненню до правоохоронного органу, яким складений даний протокол, з наступних підстав.

Так, відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясовувати обставини справи.

З норми ст. 278 КУпАП вбачається, що суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, одним з яких є правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ.

Згідно до вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Положеннями ст. 256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частина 1 стаття 154 КУпАП передбачає відповідальність за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях). Частина 2 ст. 154 КУпАП передбачає відповідальність за повторне вчинення протягом року дій, передбачених частиною 1 цієї статті, а частина 3, якщо дії передбачені частиною першою цієї статті спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну.

При цьому у фабулі інкримінованого адміністративного правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення відсутня кваліфікуюча ознака адміністративного правопорушення, передбачена ч. 2 ст. 154 КУпАП, а саме повторне вчинення протягом року. Нормами КУпАП, не передбачена самостійна кваліфікація або перекваліфікація судом дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що перешкоджає розгляду даного протоколу по суті.

Також у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначене місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме область, що позбавляє суд можливості визначити підсудність даної справи.

Окрім цього протокол містить відомості про заподіяну матеріальну шкоду правопорушенням, але при цьому у протоколі відсутня інформація щодо розміру шкоди. Вказане не дає суду можливості при розгляді справи вирішити питання щодо відшкодування завданої шкоди.

За змістом ст. 278 КУпАП у випадку, якщо в протоколі чи інших матеріалах виявлені недоліки, особа, яка проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали органу, який порушив адміністративну справу.

Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.

Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Верховний Суд України роз'яснив, що правомірним є вмотивоване повернення постановою суду протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).

За таких обставин, справа не може бути розглянута судом, а матеріали підлягають поверненню для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 221, 254, 256, 283-285 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 154 КУпАП, повернути до Відділу поліцейської діяльності №1 Шепетівського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Хмельницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.М.Томілін