Справа № 420/3454/22
05 липня 2022 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Хурси О.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Акціонерного товариства «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» (вул. Лєскова, 9, м. Київ, 01010; адреса для листування: пр. Ушакова, 53, м. Херсон, 73003) до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-Д, м. Одеса, 65017) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Акціонерного товариства «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» (далі - АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК») до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною відмову відповідача в задоволенні заяви позивача про зняття реєстрації місця проживання ОСОБА_1 1979 р.н., ОСОБА_2 2016 р.н., та ОСОБА_3 2013 р.н, а також всіх інших осіб, в тому числі неповнолітніх, місце реєстрації проживання яких зареєстровано у житловій квартирі загальною площею 42,6 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 оформлену листом від 28.01.2022 року вих. №577/01-09;
- зобов'язати відповідача провести зняття реєстрації місця проживання ОСОБА_1 1979 р.н., ОСОБА_2 2016 р.н., та ОСОБА_3 2013 р.н, а також всіх інших осіб, в тому числі неповнолітніх, мiсце реєстрації проживання яких зареєстровано у житловій квартирі загальною площею 42,6 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Також позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь суму судових витрат.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» як власника житла приватної форми власності звернулось до відповідача з заявою про зняття осіб із зареєстрованого місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».
На вказану заяву АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» від Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради отримано лист від 28.01.2022 року вих. №577/01-09, яким на думку представника позивача відмовлено в задоволенні заяви з підстав відсутності установленої форми заяви, передбаченої ст. 18 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».
Представник АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» вважає, що його права порушено, оскільки ст. 18 Закону передбачено подання власником житла заяви в письмовій формі та не закріплено установлену форму такої заяви.
Ухвалою суду від 21.02.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
До суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він зазначив про необґрунтованість та безпідставність позовних вимог з огляду на наступне.
Відповідачем не приймалось рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання, оскільки АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у встановленому законом порядку, який передбачений Правилами реєстрації місця проживання, не зверталось до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.
Представник відповідача зазначає, що до Департаменту надійшла заява АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК», яка не відповідає встановленій формі та документи, що надані до заяви, не відповідають переліку документів, який необхідний для отримання адміністративної послуги зі зняття осіб із зареєстрованого місця проживання.
Також Представник відповідача вважає, що надана позивачу відповідь на заяву не є рішенням суб'єкта владних повноважень та носить виключно інформаційний характер.
Справа розглянута у письмовому провадженні.
Судом встановлено, що АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» вiдповiдно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №290564850 від 15.12.2021 року на пiдставi рiшення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер: 54144331 вiд 18.09.2020 року на праві приватної власності належить нерухоме майно: квартира загальною площею 42,6 кв.м, розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до п. 1.3 Розділу 1. Загальні положення Статуту АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК», затвердженого протоколом Загальних зборів акціонерів №36-63 від 16.12.2021 року, протоколом Загальних зборів акціонерів №36-62 від 23.04.2021 року прийнято рішення про зміну найменування АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» на АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК». АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» є правонаступником за всіма правами та обов'язками АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ».
16.12.2021 року представник АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» звернувся до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради з письмовою заявою довільної форми за вих. №114-43/3-217706, у якій просив зняти із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування): ОСОБА_1 1979 р.н., ОСОБА_2 2016 р.н. та ОСОБА_3 2013 р.н та усіх інших осіб, в тому числі неповнолітніх, які зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2 .
До заяви додано: копія витягу зі Статуту АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК», копію Довіреності представника банку-адвоката (підписанта) від 30.08.2021 року №717/21, копію Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордер на надання правової допомоги, копію iнформацiйноп довiдки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №290564850 вiд 15.12.2021 року.
28.01.2022р. Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради листом за вих. №577-04-09 повідомив, що Кабінетом Міністрів України не установлена форма заяви, яку відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» власних житла подає для зняття з реєстрації місця проживання повнолітньої особи, місце проживання на підставі права власності, а також порядок здійснення такого зняття, у зв'язку з чим реалiзацiя вказаної норми Закону буде можливою після розроблення та затвердження Кабінетом Міністрів України порядку декларування/реєстрації місця проживання (перебування) та зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Закон України «Про адміністративні послуги» №5203-VI (далі - Закон №5203-VI) визначає правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.
Відповідно до ст. 1 Закону №5203-VI наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або здійснення обов'язків такої особи відповідно до закону;
2) суб'єкт звернення - фізична особа, юридична особа, яка звертається за отриманням адміністративних послуг;
3) суб'єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб'єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.
Згідно з ч. 2 ст. 3 Закону №5203-VI надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» та цього Закону з урахуванням особливостей, визначених законами, які регулюють суспільні відносини у відповідних сферах, зокрема Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Відповідно до частин 4-5 ст. 9 Закону №5203-VI заява на отримання адміністративної послуги (далі - заява) подається в письмовій, усній чи електронній формі. Письмова заява може бути подана суб'єкту надання адміністративної послуги особисто суб'єктом звернення або його представником (законним представником), надіслана поштою, а в разі надання адміністративних послуг в електронній формі - з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування. Центри надання адміністративних послуг та суб'єкти надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законодавством, а також на вимогу суб'єкта звернення забезпечують складання заяви в електронній формі, її друк та надання суб'єкту звернення для перевірки та підписання. Перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, визначаються законом.
Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» №1871-IX (далі - Закон №1871-IX), який набрав чинності 01.12.2021 року, регулює відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, встановлює порядок надання таких послуг та порядок внесення, обробки, обміну відповідними відомостями в електронних реєстрах, базах даних для надання таких послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону №1871-IX декларування місця проживання, реєстрація місця проживання (перебування) особи не є підставою для набуття такою особою права володіння, користування чи розпорядження житлом (у тому числі не є підставою для вселення чи визнання за особою права на проживання та/або права користування житлом), про проживання в якому особа повідомила.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону №1871-IX порядок декларування місця проживання, реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання, скасування декларування місця проживання, реєстрації місця проживання (перебування), форми декларацій (заяв), що подаються для декларування місця проживання, реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття із задекларованого та зареєстрованого місця проживання (перебування), а також порядок ведення реєстру територіальної громади, надання та передачі інформації з та до такого реєстру визначаються Кабінетом Міністрів України.
Стаття 18 Закону №1871-IX передбачає зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування).
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону №1871-IX зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:
1) за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;
2) за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
Згідно ч. 2 ст. 18 Закону №1871-IX зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або інших законних представників дитини.
Частинами 4-5 статті 18 Закону №1871-IX передбачено, що разом із заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), що подається у паперовій формі, така особа подає паспортний документ особи, а також у випадках та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, - військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Стосовно дитини віком до 14 років подається також свідоцтво про народження.
У разі подання заяви про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у паперовій формі представником такої особи додатково подаються: 1) документ, що посвідчує особу представника; 2) документ, що підтверджує повноваження особи як представника (законного представника).
Відповідно до ч. 8 ст. 18 Закону №1871-IX заява, передбачена пунктом 1 частини першої цієї статті, може подаватися в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. До заяви, що подається в електронній формі, документи не додаються.
Частиною 13 статті 18 Закону №1871-IX передбачено, що орган реєстрації приймає рішення про відмову у знятті із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) особи, якщо:
1) особа подала не в повному обсязі передбачені цим Законом документи (відомості) або документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, є недійсним;
2) відомості реєстру територіальної громади не відповідають відомостям у поданих особою документах або відомостях;
3) за зняттям із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) звернулася дитина віком до 14 років або особа, не уповноважена на подання документів.
Пунктом 1 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1871-IX закріплено, що цей Закон набирає чинності з 1 грудня 2021 року, крім частини четвертої статті 25 та частини сьомої статті 27 цього Закону, які набирають чинності з 1 березня 2022 року, та частини сьомої статті 26 цього Закону, яка набирає чинності з 1 червня 2022 року.
Відповідно до п. 12 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1871-IX Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня опублікування цього Закону доручено, зокрема: забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Суд враховує, що відповідно до ст. 5 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1871-IX України виключено статті 6-7 та 9-1-11-3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Стаття 7 Закону передбачала порядок зняття з реєстрації місця проживання, що здійснювався, зокрема, на підставі заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації.
Таким чином з 01.12.2021 року Законом №1871-IX передбачено нову підставу зняття з реєстрації місця проживання - за заявою власника житла приватної форми власності.
На час виникнення спірних правовідносин (16.12.2021 року - дата звернення до відповідача з заявою власника житла приватної форми власності про зняття осіб із зареєстрованого місця проживання) механізм здійснення зняття з реєстрації місця проживання також охоплювався Правилами реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року №207, яка втратила чинність 14.03.2022 року (далі - Правила №207).
Відповідно до п. 1 Правил №207 ці Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.
Згідно п. 4 Правил №207 реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів.
Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
Відповідно до п. 11 Правил №207 орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років.
Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
Пунктом 26 Правил №207 передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі, зокрема, заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11. Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Додатком 11 до Правил №207 передбачено форму заяви про зняття з реєстрації місця проживання, яка безпосередньо передбачає місце для службових відміток, зокрема, щодо відмови у знятті з реєстрації місця проживання (зазначаються: дата, найменування органу реєстрації, посада, підпис, прізвище ініціали працівника, що здійснив реєстрацію та підстави, визначені пунктом 11 Правил №207).
Пунктом 27 Правил №207 закріплено, що працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, зокрема, приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону №1871-IX, зокрема, порядок зняття із задекларованого та зареєстрованого місця проживання (перебування), визначається Кабінетом Міністрів України.
В рамках спірних правовідносин представником АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» подана до відповідача заява як власника житла приватної форми власності щодо зняття осіб із зареєстрованого місця проживання, яка сформована в паперовій, довільній формі, яка не передбачена чинними на час подання заяви (16.12.2021 року) Правилами №207, що закріплював механізм зняття з реєстрації місця проживання, визначений Кабінетом Міністрів України.
Водночас, лист Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 28.01.2022 року вих. №577/01-09 не є рішенням про відмову в знятті з реєстрації місця проживання, яке приймається шляхом зазначення у заяві про зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови та зазначена заява повертається заявнику.
Таким чином Департаментом надання адміністративних послуг Одеської міської ради не прийнято рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи, що на думку суду є правомірним, оскільки позивач не звернувся у передбаченому Законом порядку, що позбавило відповідача як суб'єкта владних повноважень можливості прийняти рішення, передбачене Правилами №207.
Вищевикладене свідчить про відсутність будь-якої бездіяльності Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради щодо зняття з реєстрації місця проживання осіб за заявою АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» від 16.12.2021 року.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення вимог позивача щодо визнання протиправною відмову відповідача в задоволенні заяви про зняття реєстрації місця проживання, оформлену листом від 28.01.2022 року вих. №577/01-09 та зобов'язання відповідача провести зняття реєстрації місця проживання.
Суд також враховує, що постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 року №265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад», яка набрала чинності 14.03.2022 року, на виконання Закону №1871-IX затверджено, зокрема, Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування) (далі - Порядок №265).
Також Постановою від 07.02.2022 року №265 визнано такою, що втратила чинність Постанову Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру».
Таким чином, з 14.03.2022 року на зміну механізму зняття із зареєстрованого місця проживання та затверджених форм необхідних для цього документів, що був передбачений Правилами №207 Кабінетом Міністрів України на виконання п. 12 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1871 - затверджений новий механізм, що передбачений Порядком №265, який визначає механізм здійснення декларування/реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), скасування декларування/реєстрації місця проживання (перебування), а також встановлює форми необхідних для цього документів.
Пунктом 50 Порядку №265 передбачено, що зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється на підставі, зокрема, заяви про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), поданої особою або її законним представником (представником) за формою згідно з додатком 5; заяви власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за формою згідно з додатком 6.
Відповідно до Додатку 6 Порядку №265 затверджена форма заяви власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), для реалізації п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону №1871.
Згідно п. 61 Порядку №265 у разі звернення до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) разом із заявою власника житла про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) власник житла подає: 1) документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення); 2) документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання (перебування) особи (осіб), що знімається.
У разі зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою власника житла більше однієї особи до органу реєстрації подаються заява та документ або відомості, що підтверджують сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи. Така заява може бути подана лише повнолітньою особою або законним представником малолітньої дитини.
Таким чином, для отримання адміністративної послуги зі зняття осіб із зареєстрованого місця проживання АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» необхідно звернутись до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради з заявою власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за формою згідно з додатком 6.
Частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У відповідності до вимог частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.
За правилами, визначеними статтею 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 2,3,6,7,8,9,12,139,241-246 КАС України, суд, -
Відмовити в задоволенні адміністративного позову Акціонерного товариства «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» (вул. Лєскова, 9, м. Київ, 01010; адреса для листування: пр. Ушакова, 53, м. Херсон, 73003, код ЄДРПОУ 14305909) до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (вул. Косовська, 2-Д, м. Одеса, 65017, код ЄДРПОУ 38226516) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішення набирає законної сили у порядку ст.255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст.295-297 КАС України.
Суддя О.О. Хурса
.