06 липня 2022 року ЛуцькСправа № 140/2186/22
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІСТЕН» до Головного управління ДПС у Волинській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІСТЕН» (далі - ТзОВ «ЮНІСТЕН») звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області), Державної податкової служби України (далі - ДПС України) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТзОВ «ЮНІСТЕН» складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні (далі - ПН) по господарських операціях з ПАТ «Укртатнафта» за грудень 2020 року від 16.12.2020 № 16002, від 31.12.2020 № 31006, та згідно з квитанціями від 14.01.2021 реєстрація вказаних ПН була зупинена.
Позивач подав до Комісії ГУ ДПС у Волинській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Комісія ГУ ДПС у Волинській області) повідомлення від 14.12.2021 № 2 про подання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у вказаних ПН.
Проте, рішеннями Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 №3548416/39680702, №3548417/39680702 було відмовлено у реєстрації зазначених ПН.
Позивач не погоджується із рішеннями Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 №3548416/39680702, №3548417/39680702 з огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між ТзОВ «ЮНІСТЕН» та ПАТ «Укртатнафта», та враховуючи відсутність у сформованих контролюючим органом квитанціях про зупинення реєстрації ПН конкретного переліку документів, які необхідно подати платнику податків для прийняття рішення про їх реєстрацію.
Крім того, умовами договорів поставки не передбачено оформлення видаткової накладної на постачання товару, а встановлено, що передача-приймання товару за кількістю і якістю здійснюється з оформленням акту приймання-передачі товару, умови поставки також не передбачали його транспортування. Посилання контролюючого органу на відсутність документів, оформлення яких не передбачено договорами поставки, не може бути підставою для відмови у реєстрації ПН.
Позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення Комісії ГУ ДПС у Волинській області №3548417/39680702 від 20.12.2021 про відмову в реєстрації ПН №16002 від 16.12.2020, №3548416/39680702 від 20.12.2021 про відмову в реєстрації ПН №31006 від 31.12.2020, та зобов'язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН ПН №16002 від 16.12.2020 та №31006 від 31.12.2020.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 21.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 57).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву (а. с. 61-65) представник відповідачів Кучер Д.А. позов не визнав та просить відмовити в його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваних рішень, прийнятих у зв'язку із ненаданням платником податку копій первинних документів (зокрема, видаткових та товарно-транспортних накладних).
В поданій до суду відповіді на відзив позивач з доводами відзиву не погодився з підстав, викладених у позовній заяві (а. с. 90-91).
Інших заяв по суті справи на адресу суду від учасників справи не надходило.
Ухвалою суду від 29.03.2022 відмовлено в задоволенні клопотання про розгляд справи в судовому засіданні (а. с. 84).
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ «ЮНІСТЕН» складено та подано до реєстрації в ЄРПН такі ПН:
№ 16002 від 16.12.2020 (отримувач ПАТ «Укртатнафта», товар «газ нафтовий скраплений марки В УКТЗЕД 2711139700 ДСТУ EN 589:2017», кількість 115,367 т, обсяг постачання 1632443,05 грн., сума ПДВ 326488,61 грн.) (а. с. 7);
№ 31006 від 31.12.2020 (отримувач ПАТ «Укртатнафта», товар «газ нафтовий скраплений марки В УКТЗЕД 2711139700 ДСТУ EN 589:2017», кількість 747,53 т, обсяг постачання 10110343,25 грн., сума ПДВ 2022068,65 грн.) (а. с. 9).
Згідно із квитанціями від 14.01.2021 реєстрація ПН № 16002 від 16.12.2020, № 31006 від 31.12.2020 була зупинена з таких підстав: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку; запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання про прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН (а. с. 8, 10).
14.12.2021 ТзОВ «ЮНІСТЕН» подало повідомлення № 2 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, а саме по ПН № 16002 від 16.12.2020, № 31006 від 31.12.2020, кількість додатків 22, а у графі «пояснення» вказано, що пояснення надано в окремому файлі на 4-х аркушах (а. с. 11).
Рішеннями Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 №3548416/39680702 (а. с. 15), №3548417/39680702 (а. с. 14) відмовлено в реєстрації ПН № 31006 від 31.12.2020, № 16002 від 16.12.2020 відповідно з одних і тих же підстав: ненаданням платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, а у графі «додаткова інформація» у вказаних рішеннях зазначено: «відсутні видаткові накладні та ТТН». Такі ж підстави для прийняття вказаних рішень зазначені у протоколі засідання Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 № 222 (а. с. 71-77).
При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
За правилами абзаців першого, п'ятого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
За приписами абзаців десятого, дванадцятого пункту 201.10. статті 201 ПК України якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 1 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок № 1165; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
Пунктом 7 Порядку № 1165 визначено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
За приписами пунктів 10, 11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до пункту 25 Порядку № 1165 комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Додатком 1 до Порядку № 1165 визначені критерії ризиковості платника податку на додану вартість, у пункті 8 яких вказано: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Згідно із пунктом 1 Порядку прийняття рішень про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216 (далі - Порядок № 520), цей Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 2 - 4 Порядку № 520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня). Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
За приписами пунктів 5, 6 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Відповідно до пунктів 9, 10 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Пунктом 11 Порядку № 520 визначено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Як вбачається із оскаржуваних рішень Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 №3548416/39680702, №3548417/39680702, у реєстрації ПН № 31006 від 31.12.2020, № 16002 від 16.12.2020 відповідно відмовлено з одних і тих же підстав: ненаданням платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, а у графі «додаткова інформація» у вказаних рішеннях зазначено: «відсутні видаткові накладні та ТТН».
Суд не погоджується із вказаними підставами прийняття оскаржуваних рішень, з огляду на таке.
Так, реєстрація спірних ПН № 31006 від 31.12.2020, № 16002 від 16.12.2020 згідно із квитанціями від 14.01.2021 (а. с. 8, 10) була зупинена виключно з такої підстави: платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
При цьому, правові підстави для зупинення спірних ПН були, з огляду на рішення від 13.01.2021 № 1560 про відповідність платника податку на додану вартість ТзОВ «ЮНІСТЕН» критеріям ризиковості платника податку (а. с. 80).
Разом з тим, вказані квитанції від 14.01.2021 про зупинення реєстрації спірних ПН не містили конкретного переліку документів, які платник податків повинен був додатково подати до Комісії ГУ ДПС у Волинській області для реєстрації в ЄРПН зазначених ПН.
При вирішенні даного спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду від 10.06.2021 у справі № 822/1886/18, відповідно до яких у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.
У постанові від 03.11.2021 у справі № 360/2460/20 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку № 520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд (вказана правова позиція підтримана у постановах Верховного Суду від 01.12.2021 у справі № 600/1878/20-а, від 20.01.2022 у справі № 140/4162/21, від 28.06.2022 у справі № 380/9411/21, від 29.06.2022 у справі № 380/5383/21).
Отже, не зазначення у квитанціях від 28.01.2021 про зупинення реєстрації ПН № 31006 від 31.12.2020, № 16002 від 16.12.2020 чіткого та конкретного переліку документів фактично позбавило позивача можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів для реєстрації спірних ПН.
Крім того, при вирішенні даного спору суд бере також до уваги пояснення від 09.12.2021 (а. с. 12-13), які подавалися до Комісії ГУ ДПС у Волинській області як додаток до повідомлення ТзОВ «ЮНІСТЕН» від 14.12.2021 № 2 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, а саме по ПН № 16002 від 16.12.2020, № 31006 від 31.12.2020.
Так, відповідно до вказаних пояснень та наданих позивачем первинних документів, між ТзОВ «ЮНІСТЕН» (постачальник) та ПАТ «Укртатнафта» (покупець) були укладені договори поставки нафтопродуктів №812/2/2118 від 01.12.2020 та №557/2/2118 від 01.07.2020 з додатками та доповненнями, на виконання умов яких постачальник здійснив передачу покупцю газу в кількості 115,367 т на суму 1958931,66 грн. та 747,530 т на суму 12132411,90 грн., про що були підписані акти приймання-передачі від 16.12.2020 №12-01 та від 31.12.2020 №12-01, та на вказані операції складені ПН № 16002 від 16.12.2020, № 31006 від 31.12.2020. При цьому, ТзОВ «ЮНІСТЕН» не здійснювало транспортування та зберігання реалізованого товару для ПАТ «Укртатнафта», оскільки товар був придбаний позивачем у ПАТ «Укртатнафта», його фактичне переміщення не відбувалося. ПАТ «Укртатнафта» 04.02.2021 та 18.02.2021 проведено повну оплату за поставлений товар, на товар надані сертифікати відповідності, а реалізований товар був придбаний на біржовому аукціоні.
На підтвердження вказаних обставин здійснення господарських операцій позивачем надано копії первинних документів: договорів поставки нафтопродуктів №812/2/2118 від 01.12.2020 та №557/2/2118 від 01.07.2020 з додатками та доповненнями (а. с. 16-26, 46-48), актів приймання-передачі від 16.12.2020 №12-01 та від 31.12.2020 №12-01 (а. с. 27, 49), сертифікатів відповідності, банківських виписок, аукціонних свідоцтв, договорів купівлі-продажу скрапленого газу (а. с. 28-45, 50-53). Крім того, суду надана ліцензія серії АЖ №078165 на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі, яка видана ДФС України 01.07.2019 ТзОВ «ЮНІСТЕН» терміном дії з 01.07.2019 по 01.07.2024 (а. с. 54).
Стосовно такої підстави прийняття оскаржуваних рішень Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 №3548416/39680702, №3548417/39680702 як відсутність видаткових накладних та ТТН, суд зазначає, що спірні ПН були складені за правилом «першої події», відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України у зв'язку із підписанням актів приймання-передачі від 16.12.2020 №12-01 та від 31.12.2020 №12-01. Суд погоджується із доводами позивача про те, що оскільки умовами договорів поставки не передбачено оформлення видаткової накладної на постачання товару, передача-приймання товару за кількістю і якістю здійснюється з оформленням акту приймання-передачі товару, умови поставки не передбачали його транспортування, тому відсутність документів, оформлення яких не передбачено договорами поставки, не може бути підставою для відмови у реєстрації спірних ПН.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що оскаржувані рішення Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 20.12.2021 №3548416/39680702, №3548417/39680702 прийняті без наявності правових та фактичних підстав, позаяк платник надав пояснення та первинні документи щодо господарських операцій, по яких складені ПН № 16002 від 16.12.2020, № 31006 від 31.12.2020, та, на думку суду, поданих після зупинення реєстрації спірних ПН позивачем вказаних вище первинних документів є достатньо для прийняття рішення про реєстрацію ПН в ЄРПН. Вказані первинні документи відповідають встановленим вимогам щодо форми та змісту, у суду відсутні підстави ставити під сумнів достовірність відображених у цих документах даних про господарські операції, передбачених законом підстав для позбавлення права позивача на реєстрацію спірних ПН в ЄРПН судом під час розгляду цієї справи не встановлено.
Відтак, з наведених вище мотивів, виходячи з наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправними та скасування вказаних рішень підлягають до задоволення.
Крім того, підлягають до задоволення позовні вимоги про зобов'язання вчинити дії, виходячи з такого.
За приписами частини третьої статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Пунктом 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (зі змінами) передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання такої події, як набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).
Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень, а подані позивачем пояснення та документи, на думку суду, підтверджують здійснення господарських операцій, по яких складені спірні ПН, ознак порушення вимог законодавства щодо їх складення вони не містять та є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію вказанмх ПН, тому з метою повного та ефективного захисту прав позивача похідні позовні вимоги про зобов'язання зареєструвати ПН № 16002 від 16.12.2020, № 31006 від 31.12.2020 належить також задовольнити.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що позивач при зверненні до суду сплатив платіжним дорученням від 07.02.2022 № 17 судовий збір в розмірі 4962,00 грн. (а. с. 6), який було зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України згідно із випискою (а. с. 56).
Відтак, на користь позивача необхідно стягнути судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 4962,00 грн. При цьому, на думку суду, судові витрати необхідно стягнути саме з ГУ ДПС у Волинській області, позаяк судом задоволені самостійні позовні вимоги немайнового характеру, та саме внаслідок прийняття комісією регіонального рівня спірних рішень були порушені права позивача, а звернені до ДПС України позовні вимоги про зобов'язання вчинити дії щодо реєстрації ПН є похідними від вимог про визнання протиправними та скасування рішень.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Волинській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 20 грудня 2021 року №3548416/39680702, №3548417/39680702.
Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ідентифікаційний код 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮНІСТЕН» (43020, Волинська область, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 3, ідентифікаційний код 39680702) податкові накладні № 16002 від 16 грудня 2020 року, № 31006 від 31 грудня 2020 року.
Стягнути з Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код ВП 44106679) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІСТЕН» (43020, Волинська область, м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 3, ідентифікаційний код 39680702) судовий збір в розмірі 4962 гривні 00 копійок (чотири тисячі дев'ятсот шістдесят дві гривні нуль копійок).
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М.Валюх