06.07.2022 року м.Дніпро Справа № 904/8298/21
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Антоніка С.Г.(доповідач),
суддів Дарміна М.О., Березкіної О.В.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Комунального підприємства "ДНІПРОВОДОКАНАЛ" Дніпровської міської ради на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 28.04.2022 ( суддя Ліпинський О.В., повний текст рішення складено 06.05.2022р.) у справі № 904/8298/21
за позовом Комунального підприємства "ДНІПРОВОДОКАНАЛ" Дніпровської міської ради, м.Дніпро
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕЛАТЕК ІНТЕРНЕШНЛ", м. Дніпро
про стягнення заборгованості в розмірі 13 577, 94 грн.,
Комунальне підприємство "ДНІПРОВОДОКАНАЛ" Дніпровської міської ради (далі - Позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕЛАТЕК ІНТЕРНЕШНЛ"" (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 13 577, 94 грн.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 28.04.2022 у справі № 904/8298/21 в задоволенні позову відмовлено.
Вказане рішення обгрунтовано тим, що позивач під час відбору проби порушив вимоги п. 7.14, 7.16 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації м. Дніпропетровська, чим виключив можливість для ухвалення висновку відносно відповідності якості стічних вод за наявності розбіжностей результатів основного та паралельного аналізів. Допущені Позивачем порушення вимог Правил під час здійснення відбору проб (відсутність проби для арбітражного аналізу), виключили можливість для встановлення рівня забруднюючих речовин в стічних водах відповідача, якщо такі мали місце. Крім того, господарський суд вказав, що неподання Позивачем у справу доказів на підтвердження обсягів стічних вод, скинутих Відповідачем в спірний період, а також доказів щодо повторного встановлення факту перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин, позбавляє суд можливості здійснити перевірку правильності складеного розрахунку плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями.
Не погодившись з рішенням господарського суду, позивач звернувся до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.
Апеляційна скарга обгрунтована наступним:
- господарський суд вказав, що матеріали справи не містять доказів в підтвердження того, що виявлення факту перевищення відповідачем допустимих концентрацій забруднюючих речовин у травні 2019 року, мало повторний характер, у зв'язку із чим, підстави для нарахування відповідної плати за три календарні місяці, позивачем не доведені, між тим, позивачем надано достатній пакет документів для підтвердження обсягу на які він посилається як на підставу своїх вимог;
- відібрана проба для проведення арбітражного аналізу не була розлита у відповідну тару оскільки Відповідач взагалі не виявив ніякого бажання для проведення такого аналізу (тару не надав, лабораторію яка буде проводці арбітражний аналіз не викликав), у зв'язку з чим представниками Позивача відібрана проба для проведення арбітражного аналізу було вилита.
- відповідач зі своєї сторони про те, що позивачем не відібрано пробу х проведення арбітражного аналізу зазначив лише в додатку №1 до акту відбору проб, тобто не своєчасно. Позивач з об'єктивних причин не міг провести заново процедуру відбору проб, зокрема, у зв'язку із відсутністю у нього необхідної тарі Річь у тім, що тара в яку було розлито пробу для проведення основного аналізу не підлягала повторному використанню, іншої тари у позивача не було;
- не взяття проб для проведення арбітражного аналіз відбулося саме з вини відповідача, а отже висновок суду стосовно того, що позивачем в порушення положень Правил №129 не було відібрано пробу для проведення арбітражного аналізу, є безпідставним.
Просить рішення скасувати та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити.
Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу просив рішення господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Ухвалою колегії суддів Центрального апеляційного господарського суду від 30.05.2022 ухвалено відкрити апеляційне провадження у даній справі. Ухвалено розглянути апеляційну скаргу у порядку письмового провадження, без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 13 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Згідно зі ст. 269 ГПК України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Колегія суддів, переглянувши справу за наявними у ній доказами, що стосуються фактів, викладених в апеляційній скарзі, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, вважає, що остання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як встановлено господарським судом та вбачається з матеріалів справи, 24.04.2012 року між Комунальним підприємством "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "ІНТЕЛАТЕК ІНТЕРНЕШНЛ" укладено договір №11366 про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення.
Відповідно до п. 2.1 договору, водоканал зобов'язується надавати абоненту послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення, а абонент зобов'язується оплачувати послуги в порядку і на умовах, визначених договором та діючим законодавством.
Пунктом 3.15 договору визначено, що абонент, на балансі якого знаходяться мережі водовідведення, несе відповідальність за порушення норм щодо кількості та концентрації шкідливих речовин в стічних водах, які скидають до вказаних мереж субабоненти, орендарі, суборендарі. Допустимі концентрації шкідливих речовин в стічних водах встановлені Правилами №1939 та наводяться в додатку №4 договору.
Пунктом 3.16 договору передбачено, що нарахування проводяться по нормативу плати за очищення 1 куб.м. стічних вод з вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Нп), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.
Згідно з п. 3.17 договору, абонент зобов'язаний подавати водоканалу звіт про якісний склад стічних вод, що він скидає до каналізації за формою, наведеною в додатку №5 договору, не пізніше одного місяця після закінчення кварталу року, в якому надавалися послуги за договором.
Для визначення вмісту забруднень у стічних водах використовуються як дані лабораторії водоканалу, так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі (п. 3.18 договору).
За умовами пункту 3.19 договору, плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих абонентом протягом календарного місяця, коли було зафіксоване перевищення допустимих концентрацій.
Відповідно до п. 4.1 договору, оплата послуг здійснюється абонентом відповідно до тарифів, діючих на момент отримання послуг, затверджених органом, уповноваженим на це Законом України. У випадку зміни тарифів, оплата послуг здійснюється абонентом по новим тарифам без зміни інших умов договору. Зміна тарифів відбувається з моменту набуття винності відповідного рішення такого уповноваженого органу.
В пункті 4.2 договору зазначено, що не пізніше 15 числа розрахункового місяця абонент зобов'язаний здійснити попередню оплату послуг за розрахунковий місяць в сумі рівної 50% розміру оплати послуг, виходячи із місячних норм споживання абонентом води питної і норм прийняття від абонента стічних вод.
До 3 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, абонент надає водоканалу звіт про показники приладів і засобів обліку розрахункового місяця за формою, визначеною в додатках: для водолічильників - додаток №6 до договору; для електричних приладів і засобів обліку (ультразвукових, електромагнітних, інше) - додаток №7 до договору. У разі ненадання звіту про показники приладів і засобів обліку у встановленому цим пунктом строки, обсяги послуг визначаються відповідно до п.п. б) п. 3.11 договору ( п. 4.3 договору).
Умовами п. 4.4 договору сторони погодили, що виходячи з даних звітів про контрольні показники приладів і засобів обліку розрахункового місяця, наданих абонентом водоканалу (п. 4.3 договору), а також актів обстежень, водоканал визначає об'єм наданих абоненту послуг за розрахунковий місяць, розмір плати за скид понаднормативних забруднень та розмір оплати послуг за цей розрахунковий місяць та надає абоненту, не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, два примірники акта-рахунку приймання наданих послуг, підписаних уповноваженою особою та скріплених печаткою водоканалу. Абонент зобов'язаний самостійно отримувати від водоканалу два примірника актів рахунків приймання наданих послуг.
Відповідно до п. 4.8 договору, остаточний розрахунок по оплаті послуг за розрахунковий місяць повинен бути проведений абонентом шляхом перерахування грошей на банківський рахунок водоканалу не пізніше 15 числа місяця наступного за розрахунковим місяцем, відповідно до акт-рахунку приймання наданих послуг з урахуванням здійснених оплат протягом розрахункового місяця та нарахувань згідно умов договору.
Згідно з пунктом 4.10 договору, величина плати за скид стічних вод у систему водовідведення водоканалу з понаднормативними забрудненнями розраховується згідно Інструкції №37, така оплата здійснюється абонентом не пізніше 10 днів з дати отримання листа-повідомлення та рахунку.
Відповідно до п. 9.1 договору, даний договір набирає чинності з моменту підписання сторонами та скріплення печатками, і в частині надання послуг діє до 25.04.2018 року, а в частині їх оплати - до повного виконання.
Усі правовідносини, що виникають з договору та не врегульовані ним, регламентуються відповідними нормами законодавства України, зокрема, Правилами №190, Інструкцією №37, Правилами №37 тощо, а також застосовуваними до таких правовідносин звичаями ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості (п. 9.2 договору).
07.05.2019 року представниками позивача з метою здійснення контролю якості стічних вод здійснено відбір проб стічних вод на об'єкті водокористування відповідача про що складено акт відбору стічних вод (а.с. 26). Відбір проб здійснено за адресою вул. Шевченко, 14, м. Дніпро.
За результатами проведеного аналізу проб, відібраних 07.05.2019 року, складено Протокол вимірювань показників складу та властивостей стічних вод (а.с. 24-25), яким встановлено перевищення допустимої концентрації по азоту амонійному, ортофосфатам та БКС-5 у стічній воді підприємства.
На замовлення Відповідача, 07.05.2019 року проведено паралельний аналіз проб (протокол № 20, а.с. 75), результати якого мають значні розбіжності з основним аналізом.
На підставі даних основного аналізу позивачем здійснено розрахунок величини плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями за березень, квітень, травень 2019 виходячи з об'єму стічних вод 723,00 м3 на суму 13577, 94 грн. та виставлено відповідачу рахунок на сплату відповідної суму № 59052 від 30.06.2019 року.
Вказана заборгованість відповідачем сплачена не була, що стало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.
Правовідносини сторін за договором регламентуються, насамперед, нормами Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" (Правила № 65), "Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" (Правила № 37), "Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів" та "Правилами приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (Правила № 129).
Згідно з пунктом 1.2 Правил прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 26.04.2002 за №403/6691 (далі Правила № 37), Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).
Згідно з пунктом 1.5 Правил № 37, на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція) Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.
Місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради (пункт 1.6 Правил № 37).
Водоканал має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти Підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання (пункт 2.1 Правил № 37).
Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015 №129, на виконання п.п.1.5, 1.6 Правил прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та п. 2.3. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 (далі - Інструкція № 37), затверджено Правила приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (далі - Правила №129).
Правила №129 регламентують взаємні права та обов'язки Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради та суб'єктів господарювання, загальні вимоги до складу і властивостей їх стічних вод, порядок нарахування плати за скид понаднормативних забруднень у міську каналізацію, порядок контролю за виконання цих Правил, відповідальність та засоби впливу за їх порушення.
Пунктами 1.2 та 1.5 Правил № 129 визначено, що умови даних правил поширюються на КП "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради (позивача) та підприємства, установи, організації всіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, що скидають усі види стічних вод у комунальну систему каналізації міста; Правила встановлюють вимоги до підприємств, які скидають стічні води до міської каналізації, регламентують взаємні права та обов'язки підприємств і Водоканалу, порядок визначення величини плати за скидання стічних вод у міську каналізацію, порядок контролю за виконанням цих правил, відповідальність та засоби впливу з їх порушення.
Відповідно до пунктів 2.1.4, 2.1.6 Правил № 129, Водоканал має право проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем підприємства та складати акти за результатами цих обстежень, здійснювати позаплановий (в будь-яку годину доби), непогоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються, та застосовувати на підставі результатів контролю (при виявленні порушень Правил приймання та умов договору на надання послуг водопостачання та водовідведення) відповідні заходи. Присутність представника підприємства при відборі проб обов'язкова.
Згідно з пунктами 7.8, 7.9. Правил №129, Водоканал здійснює контроль за якістю стічних вод, що скидають підприємства згідно плану - графіка, затвердженого керівником Водоканалу. Для визначення вмісту забруднень у своїх стічних водах підприємства можуть використовувати як дані лабораторії Водоканалу, так і результати вибіркового контролю, виконаного іншими лабораторіями, атестованими у даній галузі. Надалі ці результати підприємства можуть використовувати для з'ясування причин надходження забруднень у міські каналізаційні мережі та усунення порушень.
При відборі проб на випусках стічних вод підприємство повинно забезпечити присутність своїх представників: відповідальну особу за стан каналізаційних мереж, слюсаря для відкриття кришки колодязя та інших. 3 метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює відбір разових (контрольних) проб. Ці проби характеризують склад та властивості стічних вод і відповідність фактичних концентрі цій забруднюючих речовин допустимим. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. (п.п. 7.10, 7.11. Правил).
Пунктом 7.12 Правил передбачено, що відбір разових проб стічних вод підприємств виконується представниками Водоканалу, що фіксується у актах (Додатки 3, 5), які підписують як представник Водоканалу, так і представник підприємства. В акт відбору проб (додаток 5) обов'язково заносяться дані про попередню обробку проби (консервування). Акти складаються у двох примірниках - для Водоканалу та підприємства. Обов'язково робиться примітка про отримання підприємством свого екземпляра акту. У разі відмові підписати акт представником підприємства останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника підприємства, який відмовився підписати акт. Такий акт має юридичну силу і є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень (у разі виявлення перевищення ДК).
Відповідно до п. 7.14. Правил № 129, за призначенням з разової (контрольної) проби виконують основний, паралельний та арбітражний аналіз.
Основний аналіз виконує лабораторія Водоканалу (пункт 7.14.1 Правил № 129).
Паралельний аналіз виконує підприємство у будь-якої лабораторії, атестованої у даній галузі (або у своєї лабораторії при її наявності). Проби відбираються за одночасною присутністю представників водоканалу та підприємства. В актах (додатки 3,5) робиться примітка про відбір проб для виконання паралельного аналізу (пункт 7.14.2 Правил № 129).
Пунктом 7.14.3 Правил № 129 встановлено, що у разі розбіжностей результатів основного та паралельного аналізів у межах похибки методик вимірювання інгредієнтів приймається значення основного аналізу. Якщо розбіжності перевищують похибки, які зазначені у відповідних методиках, проводиться арбітражний аналіз проби.
Відповідно до пункту 7.14.4 Правил № 129, арбітражний аналіз проводиться лише стосовно тих інгредієнтів, за якими виникли розбіжності. З цією метою:
- при відборі стічних вод проба маркується та оклеюється паперовою стрічкою, опечатується Водоканалом і зберігається у холодильній шафі Водоканалу від 2-х діб до одного місяця (згідно методик вимірювання інгредієнтів);
- при надходженні проби у лабораторію Водоканалу для її зберігання у журналі реєстрації проб обов'язково робиться запис про цілісність опечатування проби;
- про встановлений факт перевищення результатів аналізів Водоканал повідомляє підприємство факсом або телефонограмою та інформує про остаточну дату розпечатування проби (згідно вимог МВВ) для проведення арбітражного аналізу;
- до відкриття проб підприємство надає на адресу Водоканалу попередню інформацію (факсом або телефонограмою) щодо результатів вимірювання, виконаних своєю або іншою лабораторією;
- відкриття проби для арбітражного аналізу та проведення вимірювань проводиться у присутності представників Водоканалу: підприємства та незалежної лабораторії. Відкриття проби для арбітражного аналізу оформляється відповідним актом згідно з додатком 6.
Згідно з пунктом 7.15 Правил № 129, усі витрати, пов'язані з проведенням арбітражного аналізу, здійснює підприємство (за його ініціативою та у лабораторії, яка атестована у (галузі вимірювання якості стічних вод).
О6'єм відібраної разової проби повинен бути достатнім для виконання основного, паралельного та арбітражного аналізів (згідно методик вимірювання інгредієнтів) (пункт 7.16 Правил № 129).
Відповідно до пункту 7.18 Правил № 129, результати основного, паралельного та арбітражного аналізів розглядаються комплексно за наявності результатів аналізу усіх проб, вказаних в акті відбору проб.
В даному випадку предметом розгляду цієї справи є вимога про стягнення плати з відповідача за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями.
Підставою для виникнення у відповідача обов'язку зі сплати відповідних коштів є факт такого скидання, зафіксований належними доказами - актами відбору проб стічних вод і протоколами якості скиду стічних вод.
Відтак, враховуючи вищевикладені положення Правил № 129, надаючи правову оцінку обставин справи, в тому числі щодо правильності проведення відбору проб стічних вод, колегія суддів приходить до висновку, про те, що проведення процедури відбору проб стічних вод передбачає взяття позивачем проб для паралельного, контрольного та арбітражного аналізу в обов'язковому порядку (пункт 7.16 Правил № 129).
Між тим, згідно даних акту відбору проб від 07.05.2019 року, разова (контрольна) проба була відібрана позивачем для виконання лише основного та паралельного аналізів.
При цьому, в зауваженнях до вказаного акта, Відповідач зазначав про необхідність відібрання проб у кількості, достатньої для проведення також і арбітражного аналізу, однак дане зауваження було відхилено з тих мотивів, що відповідна вимога заявлена абонентом несвоєчасно, наприкінці забору проби.
Так, на замовлення відповідача, 07.05.2019 року проведено паралельний аналіз проб (протокол № 20, а.с. 75), результати якого мають значні розбіжності з основним аналізом.
Із системного аналізу положень Правил №129 випливає, що проведення паралельного аналізу проб стічних вод та встановлення відмінних від основного аналізу показників тягне за собою проведення арбітражного аналізу, на підставі якого остаточно будуть з'ясовані показники викидів.
Отже, для усунення розбіжностей результатів основного та паралельного аналізів повинен був бути проведений арбітражний аналіз проби.
Здійснивши відібрання проб води лише для проведення основного аналізу та паралельного аналізу, посадові особи зробили неможливим проведення арбітражного аналізу, а отже, зробили неможливим подальше виконання умов п.7.14.4 Правил №129 щодо встановлення показників забруднюючих речовин.
У цьому зв'язку колегія суддів відхиляє доводи позивача про те, що арбітражна проба не була відібрана у зв'язку з несвоєчасним зверненням відповідача на проведення відбору проби води для арбітражного аналізу, оскільки такий обов'язок водоканалу не покладений у залежність від бажань абонента з цього приводу, на якого не покладено дій з відбору проб, а отже - останній не може відмовлятися або погоджуватися здійснювати дії, що не є для нього обов'язковими у розумінні ч.ч.1, 2 ст.14 Цивільного кодексу України.
Відтак, ймовірна відсутність намірів абонента у подальшому проводити паралельний аналіз проб, в контексті якої позивач намагається інтерпретувати відповідне застереження відповідача в акті відбору проб від 07.05.2019, жодною мірою не звільняє Водоканал від необхідності відібрання всіх визначених видів проб задля забезпечення об'єктивної можливості встановлення факту забруднення.
Вказана правова позиція узгоджується з практикою Вищого господарського суду України, викладеною у постанові від 12.07.2016 у справі № 908/159/16.
З огляду на викладене, оскільки позивачем при здійсненні відбору проби стічних вод відібрання проб для здійснення арбітражного аналізу не здійснювалося, що є порушенням Правил №129, колегія суддів доходить висновку, що недотримання позивачем визначеної процедури фіксації обставин, що виступають підставою для нарахування плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями за березень, квітень, травень 2019, зумовлює відсутність відповідного грошового зобов'язання через недоведеність порушення відповідачем такого зобов'язання.
У цьому зв'язку апеляційний суд погоджується з рішенням господарського суду.
Підстави для скасування оскаржуваного рішення відсутні.
Інші доводи скаржника колегією суддів до уваги не приймаються, оскільки обставина недотримання позивачем процедури відібрання всіх визначених видів проб задля забезпечення об'єктивної можливості встановлення факту забруднення, є самостійною підставою для відмови в задоволенні позову.
У цьому зв'язку апеляційна скарга задоволенню не підлягає. Рішення господарського суду слід залишити без змін.
Витрати за подання апеляційної скарги покладаються позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 269, 270, 275, 276, 282-284 Господарського процесуального кодексу України, суд
Апеляційну скаргу Комунального підприємства "ДНІПРОВОДОКАНАЛ" Дніпровської міської ради залишити без задоволення.
Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 28.04.2022 у справі № 904/8298/21 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду лише з підстав, передбачених п.2 ч.3 ст.287 ГПК України.
Головуючий суддя С.Г. Антонік
Суддя М.О. Дармін
Суддя О.В. Березкіна