СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/6845/22
пр. № 3/759/3672/22
04 липня 2022 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Петренко Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли УПП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податку не відомий
- за ч.1 ст. 130 КпАП України,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 328060, 16.06.2022 року о 08 год. 15 хв. ОСОБА_1 в м. Києві по вул. Міська, 1/1 керував транспортним засобом «Daewoo Lanos» д/н НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» №ARLМ 0395, проба позитивна 1,07%.Чим допустив порушення пункту 2.9а Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 свою вину у судовому засіданні заперечував. Надав клопотання про закриття провадження та вказав, що згідно інструкції з експлуатації приладу «Драгер» інтервал технічного обслуговування цього приладу, а саме калібурування становить 6 місяців. З матеріалів справи вбачається, що останнє калібрування технічного приладу «Драгер» відбулося 20.03.2019р., тобто на момент використання даного приладу строки технічного обслуговування його пройшли. Вважає його огляд на стан сп'яніння недійсним. Також підстави для зупинки у поліцейських були відсутні.
Суд, дослідивши матеріали справи встановив наступне.
За змістом статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення.
За змістом 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини пом'якшуючі або обтяжуючі відповідальність, чи заподіяна шкода, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь.
Відповідно до ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Відповідно п.12 Розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» Затвердженою Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 № 1452/735 передбачено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Як вбачається із матеріалів справи алкотестер «Драгер» показав 1,07 % промілє вмісту алкоголю в крові ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог п. 2.9 «а» ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Судом не встановлено обставин, які перешкоджали б ОСОБА_1 в разі незгоди з показниками алкотестеру пройти огляд в медичній установі у встановленому порядку.
Під час розгляду справи судом ОСОБА_1 не навів переконливих доводів, які б свідчили про відсутність в його діях як події, так і складу адміністративного правопорушення.
З наданого відео долученого до матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 вказав, що вживав алкогольні напої напередодні ввечері (о 23.00 год.).
ОСОБА_1 з результатом алкотестеру був не згодний, однак не наполягав щодо направлення його у медичний заклад.
Відповідно п. 27 Постанови пленуму ВСУ від 23.12.2005р. № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» до керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Для притягнення до відповідальності за ст. 130 КпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту,коли він почав рухатись.
Також слід зазначити, що відповідно до ст. 1 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка засобів вимірювальної техніки - повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).
Прилади «Драгер» мають найкращі параметри по відносній похибці в діапазоні вимірювання приладу, температурної та довготривалої стабільності показань, серед приладів аналогічного класу, що виробляються у світі. Для використання приладів у професійній діяльності ДПС та Управління національної поліції, Міністерства охорони здоров'я, службах охорони праці та безпеки охорони підприємств необхідне своєчасне проведення операцій «Сервісне технічне обслуговування», «Градуювання» та «Повірки» принаймі один раз на рік.
Калібрування алкотестера це - визначення похибки алкометра за допомогою спеціалізованного обладнання з подальшим налаштуванням (калібрування, градуювання, юстування) його характеристик та приведення його похибки до мінімальних значень (приведення точності приладу до значень закладених заводом-виробником та вказанної похибки в інструкції по експлуатації).
Згідно наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України №1747 від 13.10.2016 міжповірочний інтревал "Вимірювачів вмісту алкоголю в крові та повітрі, що видихається" встановлено та складає 1 рік.
Як вбачається остання повірка (калібрування) приладу на якому здійснювалося вимірювання алкоголю в крові ОСОБА_1 відбулося 22.07.2021р., тобто ще не пройшов рік, а тому посилання ОСОБА_1 , що на момент використання приладу строки технічного обслуговування його пройшли є необгрунтованими.
Підстав вважати, що порядок проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння співробітниками поліції було порушено, у суду немає.
Вина водія ОСОБА_1 доведена в повному обсязі та підтверджується зібраними у справі доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 16.06.2022 року, показником спеціального технічного засобу «Драгер», який показав вміст алкоголю в крові1,07%, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння, направленням, відеозаписом із нагрудної камери патрульного поліцейського.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про накладання адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, особу порушника, його відношення до скоєного та вважає за необхідне застосувати стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130, 283, 284 КпАП України, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 ( сімнадцять тисяч) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 0,2 розміру мінімальної заробітної плати судового збору, тобто 454 грн. 00 коп. за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Н.О. Петренко