Єдиний унікальний номер 719/224/22
Номер провадження 3/719/82/22
05 липня 2022 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Сектору поліцейської діяльності № 1 (м. Новодністровськ) Відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, одруженої працюючої на посаді лаборанта в ТОВ «Будівельно-геотехнічна лабораторія», зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 598913/831 від 19.04.2022р. щодо ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, остання 17 квітня 2022р. близько 21 год. 30 хв., перебуваючи в АДРЕСА_1 , виражалася нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_2 , чим порушила громадський порядок і спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що між нею та ОСОБА_2 з 2013 року склалися неприязні сусідські відносини, оскільки останній порушує прийняті правила поведінки у суспільстві, постійно провокує конфлікти як із нею та членами її сім'ї, так і з іншими сусідами. Зазначила, що 17 квітня 2022р. ОСОБА_2 справив природну нужду біля входу на територію її земельної ділянки на хвіртку, внаслідок чого вона зробила останньому зауваження. При цьому, заперечила, що висловлювалася нецензурною лайкою чи вживала образливі слова. Оскільки ОСОБА_2 не реагує на зауваження, то про подію вона повідомила в поліцію.
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_2 показав, що дійсно, йдучи із лісу додому, 17 квітня 2022р. справив природну нуджу під деревом, після чого рушив в напрямку дому. Вказав, що, перебуваючи в приміщенні будинку, почув як ОСОБА_1 стукає чимось важким по його вхідних дверях та кричить образливі слова, вживає нецензурну лайку.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні повідомила, що, знаходячись в себе в домі, ввечері 17 квітня 2022р. чула, що на вулиці триває суперечка між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , однак, не підтвердила, що останні вживали образливі слова чи нецензурну лайку.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Проаналізувавши зміст ст.ст. 7, 254, 268, 279 КУпАП приходжу до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування, повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись суддею у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається із матеріалів справи такі містять протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 598913/831 від 19.04.2022р., рапорт старшого інспектора ВП №1 Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області Свинобоя Ю.М. від 18.04.2022р., протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 18.04.2022р., письмові пояснення ОСОБА_3 та ОСОБА_1 від 18.04.2022р., ОСОБА_2 від 19.04.2022р., характеризуючі дані щодо ОСОБА_1 .
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зокрема, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події та складу адміністративного правопорушення, вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
При цьому, протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вчинення особою адміністративного правопорушення, оскільки по своїй правовій природі є документом, в якому уповноважений суб'єкт фіксує обставини вчинення правопорушення, а покази учасників справи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є взаємосуперечливими та не підтверджені іншими наявними доказами.
Беручи до уваги ч. 2 ст. 251 КУпАП, згідно якої обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, зібрати інші докази по даній справі не являється можливим.
За таких обставин, враховуючи відсутність доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, вважаю, що в діях останньої недоведеним є склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративне правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при наявності обставин, передбачених ст. 247 цього Кодексу, виноситься постанова про закриття справи.
Враховуючи вище наведене, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП слід закрити.
На підставі ст. 173 КУпАП та керуючись ст.ст. 7, 221, 245, 247, 251, 256, 276-280, 283-285, 287, 294, 298 КУпАП,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП закрити, у зв'язку із відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Новодністровський міський суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Суддя: