Справа № 715/1695/22
Провадження № 3/715/983/22
04.07.2022 смт. Глибока
Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Цуркан В.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділу прикордонної служби «Порубне» 31 прикордонного загону імені генерала-хоружного Олександра Пилькевича Західно регіонального управління Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.204-1 КУпАП,-
Згідно протоколу про адмінстративне правопорушення ЗхРУ №021176, 01 липня 2022 року о 00 год. 30 хв. у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Порубне», що знаходиться на території Тереблеченської об'єднаної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області, на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Порубне», на в'їзд в Україну було виявлено громадянина України ОСОБА_1 . Під час перевірочних заходів було встановлено, що 12 лютого 2022 року громадянин України ОСОБА_1 здійснив незаконний перетин державного кордону в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Кучурган», Роздільнянського району, Одеської області з Україну в Республіку Молдова, без проходження відповідних видів контролю та без дозволу Державної прикордонної служби України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, а справу відносно нього необхідно закрити.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За змістом ст.ст.7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється тільки щодо правопорушника і підставою для її розгляду є протокол про адміністративне правопорушення, тобто справа розглядається в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
З проколу про адмінстративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у вину, що він 12 лютого 2022 року здійснив незаконний перетин державного кордону в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Кучурган», Роздільнянського району, Одеської області з Україну в Республіку Молдова, без проходження відповідних видів контролю та без дозволу Державної прикордонної служби України.
Слід зауважити, що ОСОБА_1 перетнув державний кордон 12 лютого 2022 року, тобто до оголошення в Україні військового стану, оголошення загальної мобілізації та встановлення заборони для виїзду за кордон громадянам України чоловічої статті, військовозобов'язаним віком від 18 до 60 років.
Крім цього, перетин кордону відбувся міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Кучурган», Роздільнянського району, Одеської області з Україну в Республіку Молдова, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах справи, відповідно до яких, останній перетнув кордон надавши свій паспорт громадянина України. При цьому, суду не надані відомості, що ОСОБА_1 мав заборону на перетин кордону.
Тільки та обставинна, що в базах даних відсутні відомості про перетин державного кордону ОСОБА_1 , в даному випадку не може бути підставою для притягнення його до відповідальності, оскільки, внесення відомостей в базах даних про перетин державного кордону належить до функціональних обов'язків відповідних працівників Державної прикордонної служби України.
Згідно з ч.4 ст.129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП.
На підставі, керуючись ст.ст. 247, 283-285, 287 КУпАП,-
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП закрити на підстав п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя