Постанова від 06.07.2022 по справі 544/628/22

Справа № 544/628/22

№ пров. 3/544/274/2022

Номер рядка звіту 190

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2022 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі судді Ощинської Ю.О., розглянувши матеріали, що надійшли від ВП № 1 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області, у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та мешканки АДРЕСА_1 , не працюючої, заміжньої, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 13.04.2017, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 154Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КупАП),

УСТАНОВИВ:

01.07.2022 до Пирятинського районного суду Полтавської області надійшов протокол серія ВАВ № 432494 складений старшим ДОП СП ВП №1 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області майором поліції Нагорним С.В. про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальністі за ч. 2 ст. 154 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_2 винність у вчиненні правопорушення не визнала. Додатково зазначила, що вона раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративного відповідальності, дослідивши адміністративний матеріал суд вважає не доведеною винуватість у вчиненні ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП, виходячи із наступного.

Відповідно до п. 2 ч 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Однак, у вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення, складеному за ч. 2 ст. 154 КУпАП від 30.06.2022, щодо ОСОБА_2 не вказано уповноваженою особою на повторність вчиненного ОСОБА_2 адміністративного правопорушення протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також не надано постанови суду про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 154 КУпАП, яка набрала законної сили.

Відповідно довідки заступника начальника ВП № 1 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області Андрія Приймака № 2684/115/129/11-2022 від 01.07.2022 станом на 30.06.2022 гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності не притягувалася.

Стаття 154 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил тримання собак і котів, а саме: утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також не прибирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) (ст. 154 ч.1 КУпАП); дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року (ст. 154 ч. 2 КУпАП).

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях у справах «Малофєєва проти Росії» та «Карєлін проти Росії» зазначає, що у випадку, коли викладена у протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи те, що ДОП СП ВП № 1 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області Нагорним С.В. у протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 432494 від 30.06.2022 про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності невірно зазначено статтю КУпАП за якою особа підлягає притягненню до адміністративної відповідальності ч. 2 ст. 154 КУпАП, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 154 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 7, 247, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 154 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області. Постанову може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, при застосуванні заходів примусового впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Ю.О. Ощинська