Справа № 196/406/22
№ провадження 3/196/237/2022
04.07.2022 року смт. Царичанка
Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Бабічева Л.П., розглядаючи матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2
за ст. 184 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Царичанського районного суду Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 184 ч.3 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №865605 від 27.06.2022 року зазначено, що 26 червня 2022 року близько 19.30 год. неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рухаючись по вул.Піонерській в смт.Царичанка на т.з. Honda, здійснив наїзд на особу, чим порушив ст.124 КУпАП, однак не досяг 16-ти річного віку, тому до відповідальності притягається його батько ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №865605 від 27.06.2022 року не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Положення ст. 256 КУпАП визначають вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Згідно ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, частина третя статті 184 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
При цьому у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , т.б. має вік 12 років, скоїв адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП, що не підпадає під нормативний акт, який передбачає відповідальність за інкриміноване особі адміністративне правопорушення. Також до матеріалів справи не додано копію свідоцтва про народження ОСОБА_2 чи копію актового запису про народження останнього.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про те, чи вносились відомості за фактом вищевказаної події до ЄРДР, якщо так, то відсутні відомості про прийняте рішення. З матеріалів справи вбачається, що потерпілій дівчинці було завдано тілесні ушкодження.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за порушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Таким чином, наведені вище обставини мають суттєве значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, як зазначено в частині 2 статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі.
Отже, для своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом, суд вважає за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 184 КУпАП, разом із доданими матеріалами справи начальнику ВП №11 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для дооформлення.
При дооформленні необхідно усунути вищенаведені недоліки з урахуванням вимог ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 256, 278, 283, 284 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №865605 від 27 червня 2022 року відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.184 КУпАП, разом із доданими до нього матеріалами справи, повернути начальнику ВП №11 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Бабічева