П О С Т А Н О В А№ 127/12858/22
04 липня 2022 р.Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Венгрин О.О.,
за участі адвоката Якименко-Шевчук Ю.О.,
розглянувши адміністративну справу, яка надійшла із Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ст. 164-10 ч.1 КУпАП,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшла адміністративна справа із Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 за ст. 164-10 ч. 1 КУпАП.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся належним чином про день та час розгляду справи.
Згідно ст. 268 КУпАП суд вважає можливим розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні адвокат Якименко-Шевчук Ю.О. пояснила, що вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 164-10 ч. 1 КУпАП, не визнає. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 13.06.2022 р. ОСОБА_1 притягується до адмінвідповідальності, оскільки здійснив приймання металобрухту, як суб'єкт господарювання без складання акту приймання, визначеного Законом України “Про металобрухт”, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 164-10 ч. 1 КУпАП. Але відповідальність за ст. 164-10 ч. 1 КУпАП наступає за інші дії, а саме, за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб 'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухт. Крім того, у протоколі зазначено, що ОСОБА_1 здійснив приймання металобрухту, як суб'єкт господарювання, але він не зареєстрований як суб'єкт господарювання, а станом на 13.06.2022 р. (дата складання протоколу) ОСОБА_1 працював відповідно до цивільно-правового договору від 01.06.2022 р. у ФОП ОСОБА_2 . Надала заперечення. (а.с. 11-12)
Вислухавши пояснення адвоката Якименко-Шевчук Ю.О., дослідивши і оцінивши докази у справі, суд вважає, що адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164-10 ч. 1 КУпАП необхідно повернути до Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області на доопрацювання.
Судом встановлено, що адміністративна справа про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 за ст. 164-10 ч. 1 КУпАП містить недоліки, а саме:
- в протоколі про адміністративне правопорушення від 13.06.2022 р. (в суті адміністративного правопорушення) зазначено, що ОСОБА_1 13.06.2022 р. здійснював прийом металобрухту, як суб'єкт господарювання, без складання акту приймання згідно Закону України “Про металобрухт”, але дії ОСОБА_1 кваліфіковано невірно за ст. 164-10 ч. 1 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту.
Суть правопорушення відповідає диспозиції ч. 2 ст. 164 -10 КУпАП, а саме: приймання металобрухту посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, без складання акта приймання, визначеного Законом України "Про металобрухт";
- до матеріалів адміністративної справи не надано доказу того, що ОСОБА_1 є ФОП;
- додані до матеріалів адміністративної справи пояснення ОСОБА_1 від 13.06.2022 р. (записані працівником поліції зі слів ОСОБА_1 ) не можливо прочитати через нерозбірливий почерк.
Необхідно зазначити, що Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 р. №1376, встановлено порядок оформлення в органах Національної поліції України, у тому числі в їх структурних (відокремлених) підрозділах, матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також визначає порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення (крім правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Згідно п. 7 Розділу ІІ Інструкції не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
На підставі викладеного суддя позбавлена можливості повно, всебічно, об"єктивно та своєчасно розглянути справу відповідно до вимог чинного законодавства, тому справу необхідно повернути на доопрацювання до Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 278, 256 КУпАП,
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164-10 ч. 1 КУпАП повернути до Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Венгрин