Ухвала від 04.07.2022 по справі 912/487/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

04 липня 2022 рокуСправа № 912/487/22

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г., розглянувши заяву про забезпечення позову у справі №912/487/22

за позовом Приватного підприємства "ДЕНІКА", вул. Садова, б. 11, с. Олексіївка, Кетрисанівська ТГ Кропивницького району, Кіровоградської області, 27213

до відповідача Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, вул. Шкільна, б. 47, с. Кетрисанівка, Кропивницького району, Кіровоградської області, 27247

про визнання укладеної додаткової угоди,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Приватного підприємства "ДЕНІКА" до Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області про визнання укладеної додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 20.12.2010 з покладенням на відповідача судового збору.

В обґрунтування позовних вимог Приватне підприємство "ДЕНІКА" зазначило, що у зв'язку із не укладенням відповідачем додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 20.12.2010 на підставі ст. 5 Закону України "Про оренду землі" в добровільному порядку, вказана додаткова угода підлягає укладенню в судовому порядку.

Ухвалою від 15.04.2022 господарський суд (суддя Глушков М.С.) прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №912/487/22, постановив справу №912/487/22 розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 12.05.2022 о 10:00, встановив сторонам строк для подачі заяв по суті.

Ухвалою суду від 10.05.2022 справу №912/487/22 прийнято до свого провадження суддею Кабаковою В.Г.

11.05.2022 від Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області до суду надійшов відзив на позов, з доказами його направлення позивачу, відповідно до якого відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі

12.05.2022 суд відкрив підготовче засідання та оголосив перерву до 25.05.2022.

24.05.2022 від ПП "ДЕНІКА" подано до суду клопотання від 24.05.2022 про долучення додаткових доказів. Також позивач зазначив про допущення технічної описки в даті укладення договору замість 30 грудня 2010 року в матеріалах позовної заяви зазначено 20.12.2010 року.

Ухвалою від 25.05.2022 суд закрив підготовче провадження у справі №912/487/22 та призначив справу до судового розгляду по суті на 30.06.2022 о 15:30 год.

30.06.2022 суд розпочав розгляд справи по суті.

Ухвалою від 30.06.2022 суд розгляд справи в судовому засіданні відклав на 14.07.2022 о 16:00 год.

01.07.2022 Приватним підприємством "ДЕНІКА" подано суду заяву про забезпечення позову, відповідно до якої заявник просить:

- заборонити Кетрисанівській сільській раді (ідентифікаційний код юридичної особи 04365508, місце знаходження юридичної особи: с. Кетрисанівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, 27247) вчиняти будь-які дії (крім укладення мирової угоди сторонами) та приймати рішення щодо розпорядження (в тому числі, але не виключно: про включення до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначеним державної власності для продажу права на них на земельних торгах, про здійснення поділу земельної ділянки, про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, про передачу у власність, про передачу в оренду чи постійне користування, про продаж прав на земельних торгах, про зміну її конфігурації, про зміну цільового призначення, про зміну складу угідь, про зміну кадастрового номера) земельної ділянки площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області яка була надана в оренду, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, крім прийняття рішень про оформлення та/або переоформлення прав Приватного підприємства "Деніка" на дану земельну ділянку;

- заборонити державним кадастровим реєстраторам Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються земельної ділянки загальною площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області яка була надана в оренду, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, крім прийняття рішень про оформлення та/або переоформлення прав Приватного підприємства "Деніка" на дану земельну ділянку, в тому числі, але не виключено: щодо скасування державної реєстрації земельних ділянок, зміни цільового призначення та складу угідь, зміни конфігурації та меж, зміни кадастрового номеру, поділу чи об'єднання даних земельних ділянок;

- заборонити державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вчиняти будь-які дії, спрямовані на реєстрацію права власності та інших речових прав щодо земельної ділянки площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області яка була надана в оренду, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, крім прийняття рішень про оформлення та/або переоформлення прав Приватного підприємства "Деніка" на дану земельну ділянку;

- заборонити Кропивницькій районній державній (військовій) адміністрації Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 04055067) здійснювати реєстрацію будь-якого договору щодо земельної ділянки площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області яка була надана в оренду, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

На виконання ч. 5 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, заявником надано квитанцію №0.0.2594717695.1 від 01.07.2022, що підтверджує сплату судового збору, у встановлених порядку та розмірі.

Заявником зазначено щодо зустрічного забезпечення застосування такого шляхом відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову.

В обґрунтування необхідності забезпечення позову зазначено таке.

28.06.2022 року на сесії Кетрисанівської сільської ради прийнято рішення про передачу в оренду земельної ділянки КП "Кетрисанівське".

В разі укладення договору, останній підлягає реєстрації в Кропивницькій районній державній (військовій) адміністрації.

Закон України від 24.03.2022 № 2145-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану", яким передбачено суттєві зміни щодо порядку оренди землі та реєстрації відповідних договорів під час воєнного стану.

Згідно із нововведеннями, державна реєстрація укладення договорів оренди земельних ділянок під час воєнного стану покладається на районні військові адміністрації.

Як наслідок, Кетрисанівська сільська рада, як розпорядник земельної ділянки, в силу приписів статі 122 Земельного кодексу України, на даний час при наявності судового спору щодо визнання укладеною додаткову угоду має всі можливості здійснювати дії спрямовані на подальше відчуження частин вказаної ділянки третім особам, і вказаний факт може утруднити виконання рішення суду у разі задоволення позову.

З викладеного слідує, що Кетрисанівська сільська рада як розпорядник спірної земельної ділянки, в силу приписів ст. 122 Земельного кодексу України, не позбавлений права та можливості, незважаючи на наявність судового спору, приймати рішення та здійснювати дії, спрямовані на зміну цільового призначення та складу угідь, зміну конфігурації та меж, передання у власність чи надання у користування щодо спірної земельної ділянки.

При розгляді заяви Приватного підприємства "Деніка" про забезпечення позову господарський суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) Господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

За правилами цієї статті заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду.

Метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача чи інших учасників справи для того, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь особи, яка звернулась з позовом, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 137 ГПК України позов забезпечується забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання.

Згідно із ч. 4 ст. 137 ГПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Згідно із ч. 6 ст. 140 ГПК України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу. Заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Умовою для забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення щодо ймовірності вчинення відповідних дій.

Водночас, якщо позивач звертається до суду з немайновою позовною вимогою, судове рішення у разі задоволення якої не вимагатиме примусового виконання, то в даному випадку не має взагалі застосуватися та досліджуватися така підстава вжиття заходів забезпечення позову, як достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, а має застосовуватися та досліджуватися така підстава вжиття заходів забезпечення позову як достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

В таких немайнових спорах має досліджуватися, чи не призведе невжиття заявленого заходу забезпечення позову до порушення вимоги щодо справедливого та ефективного захисту порушених прав, зокрема, чи зможе позивач їх захистити в межах одного цього судового провадження за його позовом без нових звернень до суду (аналогічну правову позицію викладено у постанові Об'єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 16.08.2018 у справі № 910/1040/18).

Суд враховує, що Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував на тому, що пункт 1 статті 6 Конвенції забезпечує всім "право на суд", яке охоплює право на виконання остаточного рішення, ухваленого будь-яким судом. ЄСПЛ в контексті права на виконання остаточного рішення зауважує, що метою заходу забезпечення є підтримання status quo, поки суд не визначиться щодо виправданості цього заходу. Крім того, тимчасовий захід спрямований на те, щоб протягом судового розгляду щодо суті спору суд залишався в змозі розглянути позов заявника за звичайною процедурою. ЄСПЛ також звернув увагу на те, що тимчасові забезпечувальні заходи мають на меті забезпечити протягом розгляду продовження існування стану, який є предметом спору (§§ 60, 61 рішення від 13.01.2011 у справі "Кюблер проти Німеччини", заява № 32715/06). Отже, заходи забезпечення позову, без застосування яких існує ризик такої зміни обставин, внаслідок якої подальше ухвалення остаточного рішення суду на користь позивача вже не призведе до захисту прав або інтересів позивача, по який він звертався до суду, слід розглядати як такі, що охоплені "правом на суд".

Як слідує з приписів ст. 13 Конституції України, земля є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями комунальної власності, територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок комунальної власності із постійного користування відповідно до цього Кодексу;

Згідно з частиною 1 ст. 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

За правилами ст. 127 Земельного кодексу України органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку, встановлених цим Кодексом.

Згідно вимог пункту 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Таким чином, будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки є наслідком реалізації рішень відповідного розпорядника такої земельної ділянки.

Отже, Кетрисанівська сільська рада, як розпорядник земельної ділянки, законодавчо не обмежена здійснювати дії по розпорядженню відповідною земельною ділянкою, у тому числі приймати рішення про надання дозволу на передачу її в оренду, викуп земельної ділянки тощо.

З матеріалів справи вбачається, що Кетрисанівською сільською радою Кропивницького району Кіровоградської області 28.06.2022 прийнято рішення, за яким передано в оренду строком на 1 рік Комунальному підприємству "Кетрисанівське" Кетрисанівської сільської ради земельну ділянку за кадастровим номером 3520880300:02:000:9019 площею 75,0000 га, з них: 75,0000 га - рілля, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (код КВЦПЗ:01.01), що знаходиться за адресою: Кетрисанівська сільська рада, Кропивницький район, Кіровоградська область.

З підстав викладеного, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для забезпечення позову в частині заборони сільській раді вчиняти дії та приймати рішення щодо розпорядження спірною земельною ділянкою згідно поданої заяви ПП "ДЕНІКА".

За висновком суду, зазначене забезпечення не порушує прав та охоронюваних законом інтересів будь-яких осіб відносно вказаної земельної ділянки, а лише запровадить законні обмеження, наявність яких дозволить створити належні умови для розгляду судом позову ПП "ДЕНІКА", а в разі задоволення позову сприятиме ефективному захисту прав позивача в межах одного цього судового провадження без нових звернень до суду.

Щодо заходів забезпечення позову шляхом заборони державним кадастровим реєстраторам вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, що стосуються спірної земельної ділянки.

Судом враховано, що згідно ст. 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр", внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Пунктом 5 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, до складу Держгеокадастру та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком.

Так, пунктом 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування.

Пунктом 114 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051, встановлено, що державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі, зокрема, поділу чи об'єднання земельних ділянок.

Пунктом 136 Порядку передбачено, що відомості до Державного земельного кадастру про земельну ділянку в разі її поділу чи об'єднання з іншою земельною ділянкою вносяться шляхом здійснення Державним кадастровим реєстратором, зокрема, дій щодо скасування державної реєстрації земельної ділянки шляхом закриття Поземельної книги відповідно до пункту 60 цього Порядку із скасуванням кадастрового номера земельної ділянки за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру та здійснений державної реєстрації земельної ділянки, яка утворилася в результаті поділу чи об'єднання, згідно з пунктами 107-111 і 113 цього Порядку.

У разі поділу чи об'єднання земельній ділянці присвоюється новий кадастровий номер (п. 29 Порядку).

Таким чином, у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки за кадастровим номером 3520880300:02:000:9019 (як об'єкта права), заявник буде позбавлений можливості зареєструвати право оренди на цю ділянку на підставі рішення суду у разі задоволення позовних вимог, що унеможливить його виконання.

Отже, господарський суд дійшов висновку, що невжиття заходів до забезпечення позову шляхом заборони державним кадастровим реєстраторам Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, що стосуються спірної земельної ділянки, у випадку прийняття рішення на користь заявника не забезпечить реального захисту прав останнього на оренду земельної ділянки, що є головною метою судочинства. Отже, вжиття заходів забезпечення позову в цій частині сприятиме запобіганню порушення прав заявника та забезпечить можливість реального судового захисту.

Щодо заходів забезпечення позову шляхом заборони державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вчиняти будь-які дії, спрямовані на реєстрацію права власності та/або інших речових прав на земельну ділянку.

Статтею 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що відомості про речові права на земельну ділянку, похідні від права власності, що припиняються після завершення строку дії відповідного договору, містяться в Державному реєстрі прав з дня державної реєстрації набуття речового права до дня закінчення строку дії договору, що обраховується відповідно до Цивільного кодексу України. Після закінчення строку дії договору державна реєстрація речового права припиняється за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав.

Наведені вище положення закону та твердження позивача свідчать про обґрунтованість припущень щодо ймовірності внесення державним реєстратором запису про реєстрацію права власності та/або інших речових прав на спірну земельну ділянку.

Вказане ускладнить ефективний захист або поновлення порушених прав заявника в межах розгляду даної справи.

З підстав викладеного, суд вважає наявними підстави для забезпечення позову в частині заборони державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вчиняти будь-які дії, спрямовані на реєстрацію права власності та/або інших речових прав на спірну земельну ділянку.

Щодо вимог позивача заборонити Кропивницькій районній державній (військовій) адміністрації Кіровоградської області здійснювати реєстрацію будь-якого договору щодо земельної ділянки.

Судом встановлено, що згідно Закону України від 24.03.2022 № 2145-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану" Розділ X "Перехідні положення" Земельного кодексу України доповнено пунктами 27 і 28 такого змісту: п. 27 п.п. 2) е) передача в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на строк до одного року земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності (крім тих, що перебувають у постійному користуванні осіб, які не належать до державних, комунальних підприємств, установ, організацій), а також земельних ділянок, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв) здійснюється на таких умовах, зокрема, право оренди земельної ділянки, переданої в оренду відповідно до підпункту 2 цього пункту, не підлягає державній реєстрації. Договір оренди землі, а також зміни до нього, договір про розірвання такого договору оренди підлягає державній реєстрації. Державна реєстрація договору оренди землі здійснюється районною військовою адміністрацією в порядку, визначеному підпунктом 10 цього пункту. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації договору оренди земельної ділянки.

Разом з тим, згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 20-ОТГ від 07.12.2020, який оприлюднено на сайті https://kirovohradska.land.gov.ua/peredacha-zemel-hromadam, земельна ділянка з кадастровим номером 3520880300:02:000:9019 передана до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, підтвердженням чого є додаток до наказу та акт приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 08.12.2020.

Однак, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Реєстр прав власності на нерухоме майно за кадастровим номером земельної ділянки 3520880300:02:000:9019 не містить відомостей щодо останньої.

Згідно п. 19 постанови Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державний реєстратор за результатом прийнятого рішення щодо державної реєстрації прав відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження.

Отже, суд не може позбавити права власника відповідної земельної ділянки - Кетрисанівську сільську раду Кропивницького району Кіровоградської області, на здійснення державної реєстрації своїх прав комунальної власності згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 20-ОТГ від 07.12.2020.

З підстав викладеного, суд вважає за необхідне, задовольняючи заяву позивача про забезпечення позову, зазначити виключення щодо прав Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, на здійснення державної реєстрації прав комунальної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3520880300:02:000:9019, згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 20-ОТГ від 07.12.2020.

Господарський суд не вбачає підставі для застосування зустрічного забезпечення, так як спір у даній справі немайновий, тому можливі збитки відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, відсутні.

Керуючись статтями 74, 136, 137, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву Приватного підприємства "ДЕНІКА" (і.к. 06687742) про забезпечення позову задовольнити.

Заборонити Кетрисанівській сільській раді Кропивницького району Кіровоградської області (і.к. 04365508, місце знаходження юридичної особи: с. Кетрисанівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, 27247) вчиняти будь-які дії (крім укладення мирової угоди сторонами) та приймати рішення щодо розпорядження (в тому числі, але не виключно: про включення до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначеним державної власності для продажу права на них на земельних торгах, про здійснення поділу земельної ділянки, про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, про передачу у власність, про передачу в оренду чи постійне користування, про продаж прав на земельних торгах, про зміну її конфігурації, про зміну цільового призначення, про зміну складу угідь, про зміну кадастрового номера) земельної ділянки площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області яка була надана в оренду, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, крім прийняття рішень про оформлення та/або переоформлення прав Приватного підприємства "Деніка" на дану земельну ділянку та крім реєстрації права комунальної власності Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області на земельну ділянку з кадастровим номером 3520880300:02:000:9019, згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 20-ОТГ від 07.12.2020.

Заборонити державним кадастровим реєстраторам Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються земельної ділянки загальною площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, крім прийняття рішень про оформлення та/або переоформлення прав Приватного підприємства "Деніка" на дану земельну ділянку та крім реєстрації права комунальної власності Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області на земельну ділянку з кадастровим номером 3520880300:02:000:9019, згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 20-ОТГ від 07.12.2020, в тому числі, але не виключено: щодо скасування державної реєстрації земельних ділянок, зміни цільового призначення та складу угідь, зміни конфігурації та меж, зміни кадастрового номеру, поділу чи об'єднання даних земельних ділянок.

Заборонити державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вчиняти будь-які дії, спрямовані на реєстрацію права власності та інших речових прав щодо земельної ділянки площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, крім прийняття рішень про оформлення та/або переоформлення прав Приватного підприємства "Деніка" на дану земельну ділянку та крім реєстрації права комунальної власності Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області на земельну ділянку з кадастровим номером 3520880300:02:000:9019, згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 20-ОТГ від 07.12.2020.

Заборонити Кропивницькій районній державній (військовій) адміністрації Кіровоградської області (і.к. 04055067, вул. Дарвіна, буд. 25, м. Кропивницький, 25014) здійснювати реєстрацію будь-якого договору щодо земельної ділянки площею 75 га кадастровий номер 3520880300:02:000:9019, що розташована на території Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Дана ухвала є виконавчим документом, набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає негайному виконанню з дня її постановлення, в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Ухвала про забезпечення позову може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання ухвалою законної сили відповідно до вимог статті 12 Закону України "Про виконавче провадження".

Ухвалу може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її підписання до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Оригінал ухвали направити Приватному підприємству "ДЕНІКА" (вул. Садова, б. 11, с. Олексіївка, Кетрисанівська ТГ Кропивницького району, Кіровоградської області, 27213).

Копію ухвали надіслати Кетрисанівській сільській раді Кропивницького району Кіровоградської області (вул. Шкільна, б. 47, с. Кетрисанівка, Кропивницького району, Кіровоградської області, 27247, на електронну пошту ketrisan_otg@ukr.net та через електронний кабінет представника), Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області (вул. Академіка Корольова, 26, м. Кропивницький, 25030), Кропивницькій районній державній (військовій) адміністрації Кіровоградської області (вул. Дарвіна, буд. 25, м. Кропивницький, 25014).

Суддя В.Г. Кабакова