справа № 274/3019/22
провадження № 2-а/0274/61/22
04.07.2022 року Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Вдовиченко Т.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Національної поліції в Київській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,-
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, просить суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП від 20.06.2022 року.
На обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає оскаржувану постанову незаконною, так як правил дорожнього руху не порушував, його притягнуто до відповідальності безпідставно.
При вирішенні питання про відкриття провадження в справі з'ясовано, що заява не відповідає вимогам ст.161 КАС України.
Зокрема, як передбачено вимогами ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
В порушення вимог п.3 ч.5 ст.159 КАС України, в позовній заяві не зазначено повну адресу зареєстрованого місця проживання позивача (назву вулиці), з наданням підтверджуючих доказів.
Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суд звертає увагу, що безумовною вимогою до усіх документів є їх чіткість та читабельність.
З копії постанови про накладення адміністративного стягнення, доданої до позову, не можливо встановити її зміст, оскільки документ є зовсім нечитабельним, що унеможливлює прийняття такого документу як доказ у справі.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Вищевикладене є недоліками позовної заяви, які мають бути усунуті позивачем.
Таким чином, для усунення зазначених недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати належної якості копію оскаржуваної постанови та копію паспорта та /або довідки про зареєстроване місце проживання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 294 КАС України, суддя,-
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Національної поліції в Київській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М.Вдовиченко