30 червня 2022 року м. Дніпросправа № 340/11089/21
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Лукманової О.М. (доповідач),
суддів: Божко Л.А., Дурасової Ю.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у м. Дніпро апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.02.2022 року (суддя Кармазина Т.М., м. Кропивницький, повний текст рішення складено 10.02.2022 року) в справі №340/11089/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -
28.12.2021 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі по тексту - відповідач або ГУПФУ), в якому просив визнати протиправними дії відповідача щодо проведення з 01.04.2019 року перерахунку та виплати пенсії за вислугу років, на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року із зменшенням відсоткового розміру пенсії з 77 % на 70 % суми грошового забезпечення та із застосуванням обмеження максимального розміру пенсії та зобов'язати відповідача провести йому з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, з урахуванням вже проведених виплат, у розмірі 77 % відповідних сум грошового забезпечення, без обмеження пенсії максимальним розміром.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.02.2022 року позовні вимоги задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 77% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку з 01 січня 2018 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01 січня 2018 року перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_1 , виходячи з 77% відповідних сум грошового забезпечення, та виплатити заборгованість, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо застосування обмеження пенсії максимальним розміром при проведенні її перерахунку ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року, виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року, виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
З рішенням суду першої інстанції не погодилося Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Апелянт зазначав, що, оскільки на момент проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям відповідно до рішення суду (на січень 2018 року) Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, у пенсійного органу немає підстав для здійснення перерахунку пенсії, виходячи з розміру, вищому ніж 70% грошового забезпечення. Апелянт зазначав, що ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи» щодо неможливості перевищення пенсії військовослужбовців десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, є чинною та кореспондується з нормами ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції на 01.01.2016 року), слід керуватися судовою практикою, викладеною у постанові Верховного Суду від 24.06.2020 року у справі №580/234/19. Крім того, апелянт зазначав, що перерахунок пенсії був здійснений на підставі довідки Кіровоградського обласного військомату про розмір грошового забезпечення від 01.07.2021 року №3457/1 та розмір пенсії станом на 01.04.2019 року перевищує 10 прожиткових мінімумів, тому обмежувався максимальним розміром. Апелянт вказував, що на осіб, яким пенсія нарахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений цим Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 з 2004 року отримує на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Станом на день призначення пенсія становила 77% грошового забезпечення. Станом на 2021 року перераховувалась у розмірі 70% грошового забезпечення. Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.09.2021 року у справі №340/5329/21, яке набрало законної сили 30.10.2021 року, Управління зобов'язано перерахувати пенсію ОСОБА_1 і виплатити додаткові кошти на підставі довідки Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 01.07.2021 року №3457/1 (грошове забезпечення становить 28220,00 грн.). Вирішуючи спір по суті, суд зазначив, що максимальне обмеження розміру пенсії встановлено Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні». Цим Законом визначається відсоткове співвідношення пенсії до грошового забезпечення за останньою посадою, яке складається з певних складових, та умови перерахунку, якщо таке право встановлено законом. Наступні зміни законодавства стосовно проходження військової служби не можуть стосуватись військовослужбовця, якого звільнено, оскільки припинили діяти правовідносини. Таке правило стосується і законодавства щодо виплати пенсії військовослужбовцю, крім випадків, коли відбувається покращення прав останніх. Тобто, зменшивши відсоткове співвідношення пенсії до грошового забезпечення, Управління надало Закону зворотну дію (поширивши дію на припинені правовідносини), що призвело до погіршення прав позивача. Суд вважав, що збільшення пенсії пов'язане виключно зі зміною грошового забезпечення військовослужбовців, що встановлено приписами ч. 4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яким передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Отже, Закон не дозволяє під час перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною грошового забезпечення військовослужбовців зменшувати відсоткове співвідношення пенсії до грошового забезпечення, яке встановлено на час звільнення, до тієї межі, щоб новий розмір пенсії (грошовий вираз) був більшим, ніж попередній. Згідно із ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Пенсіонерам, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин 2, 3 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом. Суд зазначив, що Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано неконституційними положення ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн. Суд врахував, що ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016, а тому внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774 від 06.12.2016 року до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії від 29.03.2008 року, основний розмір пенсії ОСОБА_1 становив 77% від грошового забезпечення. Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії від 22.06.2012 року, основний розмір пенсії ОСОБА_1 становив 77% від грошового забезпечення.
Встановлено, що станом на 01.04.2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 було обраховано пенсію у розмірі 70% грошового забезпечення.
Встановлено, що ОСОБА_1 отримав від Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку від 01.07.2021 року № 3457/1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Встановлено, що рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.09.2021 року у справі № 340/5329/21, яке набрало законної сили, визнано протиправними дії Головного Управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року, виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року, виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
Встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на виконання рішення суду здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та відповідно до розрахунку, станом на 01.12.2021 року розмір пенсії визначено, виходячи з 70% грошового забезпечення та з урахуванням максимального розміру пенсії, враховуючи її перевищення обмежено та визначено як 19340,00 грн.
ОСОБА_1 02.11.2021 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із запитом про здійснення уточненого перерахунку його пенсії у розмірі 77% від отриманого станом на 05.03.2019 року грошового забезпечення. Своїм листом №9163-9275/В-04/8-1100 від 01.12.2021 року Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відмовило у такому перерахунку.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності 01.03.2018 року затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Як вбачається з копії розрахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, станом на 01.07.2021 року та на 01.12.2021 року ОСОБА_1 за рішенням суду було перераховано пенсію, виходячи з 70% грошового забезпечення. При цьому суд апеляційної інстанції зазначає, що перерахунок був здійснений на виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.09.2021 року у справі №340/5329/21, яке набрало законної сили, та яким зобов'язано здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі довідки Кіровоградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 01.07.2021 року №3457/1 про розмір грошового забезпечення з урахуванням раніше виплачених сум.
Відсоток грошового забезпечення для обрахунку пенсії визначається при призначенні пенсії і не може бути змінений при проведенні перерахунку пенсії.
Отже, перерахунок пенсії ОСОБА_1 здійснювався на виконання рішення суду, яким відновлювалось порушене право пенсіонера на пенсію обраховану згідно довідки Кіровоградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 01.07.2021 року №3457/1. Здійснюючи зменшення відсоткового показника від грошового забезпечення відповідач діяв протиправно, оскільки до перерахунку пенсії слід брати той показник, який використовувався при призначенні пенсії.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про незаконність зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії під час здійснення з 01.04.2019 року її перерахунку з 77% грошового забезпечення, зазначеного в довідці Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, до 70%.
Щодо обмеження пенсії за вислугу років ОСОБА_1 десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Дійсно, до ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вносились зміни та доповнення, у тому числі Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року №911-VIII, які були визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016. Однак, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року №1774-VIII, який набрав чинності з 01.01.2017 року, у ч.7 ст.43 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».
В свою чергу, ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» викладена в редакції Закону № 3668-VI від 08.07.2011 року «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який не конституційним не визнавався.
Абзацом першим п.2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» встановлено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. Абзацом другим цього пункту визначено, що пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії здійснюється без індексації, без застосування положень частин 2, 3 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), установленому цим Законом.
Отже, положення п.2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» спрямовані на врегулювання питань, які виникли у зв'язку із застосуванням цього Закону стосовно осіб, у яких розмір пенсії на момент набрання чинності цим Законом перевищував максимальний розмір, а саме - надання права на отримання пенсії у розмірі, який перевищує максимальний, без можливості її перерахунку до моменту, коли такий розмір відповідатиме максимальному розміру пенсії. Водночас з моменту, коли особа набуде право на перерахунок, на розмір її пенсії будуть поширюватися загальні правила щодо обмежень. Тому, Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не скасовує обмеження максимального розміру пенсії.
Отже, суд апеляційної інстанції вважає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області правомірно обмежено пенсію ОСОБА_1 , яка призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», тобто з обмеженням максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність. При проведенні перерахунку пенсії, виявилось, що розмір такої перевищує десять прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.
При вирішенні спору, суд апеляційної інстанції керується правовими позиціями, викладеними Верховним Судом у постановах від 03.09.2020 року у справі №400/949/19, від 11.08.2020 року у справі №520/2986/19, від 03.09.2020 року у справі №520/3061/19, від 02.10.2020 року у справі №826/1285/16, від 02.07.2020 року у справі №280/1931/19, 24.06.2020 року у справі № 160/8324/19, від 03.09.2020 року у справі №400/949/19, від 11.08.2020 року у справі №520/2986/19, від 03.09.2020 року у справі №520/3061/19.
Згідно ч. 1, ч. 6 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Не передбачено повернення судових витрат, здійснених суб'єктом владних повноважень.
Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, рішення суду першої інстанції слід скасувати у частині зобов'язання здійснити перерахунок пенсії позивача без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
Керуючись статтями 242, 314, 315, 317, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області - задовольнити частково.
Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.02.2022 року в справі №340/11089/21 скасувати в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо застосування обмеження пенсії максимальним розміром при проведенні її перерахунку ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року, виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі довідки №3457/1 від 01.07.2021 року, виданої Кіровоградським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
У іншій частині рішення залишити без змін.
Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду відповідно до ст., ст. 328-329 КАС України.
Головуючий - суддя О.М. Лукманова
суддя Л.А. Божко
суддя Ю. В. Дурасова