Справа № 191/1252/22
Провадження № 1-в/191/342/22
іменем України
01 липня 2022 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області клопотання начальника ДУ «Синельниківська ВК (№94)» ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Самарканд Узбекистан, громадянина України, засудженого 14.09.2018 року Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області за ч.2 ст.185, ч.4 ст.70 КК України до 4 років позбавлення волі. Початок строку - 07.03.2018 року, кінець строку - 07.07.2022 року, -
Начальник ДУ «Синельниківська ВК (№94)» ОСОБА_3 звернувся до суду з даним клопотанням, обґрунтовуючи його тим, що з установи СВК-94 звільняється ОСОБА_4 , який за час відбування покарання в СВК-94 з 26.09.2018 року характеризується негативно. Засуджений ОСОБА_4 за час відбування покарання зарекомендував себе як порушник установленого порядку відбування покарання, правил внутрішнього розпорядку і на шлях виправлення не став. За час відбування покарання в місцях позбавлення волі заохочень не має. Має чотирнадцять стягнень: 12) 16.12.2021 - попередження; 13) 30.11.2021 - догана; 14) 24.05.2022 - сурова догана. Просить суд, керуючись п. б ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановити засудженому ОСОБА_4 адміністративний нагляд з такими обмеженнями: заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин; заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив; заборонити виїжджати за межі району без дозволу НП; з'являтися до органу Національної поліції для реєстрації 4 рази на місяць.
Представник Синельниківської ВК №94 та засуджений ОСОБА_4 надали заяви про розгляд справи у їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали даної справи та оцінивши їх у сукупності, дійшов такого висновку.
Статтею 2 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "б" ст. 3 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Частиною 1 п.1 ст.5 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і "г" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості ( ч.1 ст.6 Закону ).
Згідно ст.. 133 КВК України злісним порушником установленого порядку відбування покарання є засуджений, який не виконує законних вимог адміністрації, необґрунтовано відмовляється від праці (не менш як три рази протягом року); вчинив протягом року більше трьох інших порушень режиму відбування покарання, за умови, якщо за кожне з цих порушень за постановою начальника колонії або особи, яка виконує його обов'язки, були накладені стягнення, що достроково не зняті або не погашені у встановленому законом порядку.
Отже, наявність негативної характеристики, шістнадцять стягнень за невиконання законних вимог адміністрації та порушення режиму відбування покарання у вигляді попередження, доган та суворих доган, які не зняті та непогашені в установленому законом порядку, свідчать про те, що засуджений ОСОБА_4 є злісним порушником установленого порядку відбування покарання,який не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Таким чином, дане клопотання є обґрунтованим, законним, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі та засудженому необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст. ст.2, 3 п. «г», ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд, -
Клопотання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на 1 рік з наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин;
- заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїжджати за межі району без дозволу органів Національної поліції;
- з'являтися до органу Національної поліціїдля реєстрації 4 рази на місяць.
Копію ухвали направити начальнику ДУ «Синельниківська ВК (№94), засудженому ОСОБА_4 - для відома.
Ухвалу може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1