3/381/492/22
381/809/22
30 червня 2022 року місто Фастів
Суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Зебелян Н.В. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Фастівського районного управління поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173 КУпАП, -
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 431728 від 07.04.2022, ОСОБА_1 06.04.2022 в 16:00 год. за адресою смт. Кожанка вул. А.Галущенка поблизу будинку № 33 неправомірно поводилась відносно ОСОБА_2 , а саме: ображала словесно, чим порушила громадський порядок та спокій громадян.
ОСОБА_1 під час розгляду справи не визнала свою вину, повідомила, що з ОСОБА_2 у них конфлікт, оскільки чоловік останньої курить у квартирі, а весь дим через витяжку іде до неї в квартиру та в квартирі через це немає чим дихати. Зауваження ОСОБА_2 неодноразово робила, однак остання ніяким чином не реагує.
На підтвердження вини ОСОБА_1 надано протокол про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 431728 від 07.04.2022, рапорт працівників поліції, копія заяви ОСОБА_2 , письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Вивчивши надані документи, звертаю увагу на наступне.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі статтею 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 173 КУпАП дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Як встановлено судом між ОСОБА_1 та заявницею існує спір цивільно-правового характеру. Доказів вчинення ОСОБА_1 дій, які б входили до складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173 КУпАП суду не подано.
Враховуючи вищевикладене, з огляду на матеріали адміністративного правопорушення, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 173-2, 279-280, 247, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.В.Зебелян