Справа № 138/2531/16-к
Провадження №:1-кп/138/4/22
Іменем України
01 липня 2022 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого, судді: ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6
захисника ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_7 , обвинуваченої ОСОБА_4 , та обвинуваченої ОСОБА_5 про звільнення їх від кримінальної відповідальності у зв'язку з закінченням строків давності в кримінальному провадженні №42015020000000185 від 03.09.2015 по обвинуваченню
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Березівка, Чернівецького району Вінницької області, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , громадянки України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки с. Галайківці, Муровано-Куриловецького району Вінницької області, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_2 , громадянки України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки с. Попелюхи, Муровано-Куриловецького району Вінницької області, зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_3 , громадянка України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, -
ОСОБА_4 , обвинувачується в наступному: згідно наказу ДПС у Вінницькій області № 884-о від 18.04.2012 призначена на посаду заступника начальника - начальника Чернівецького відділення Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області ДПС. Відповідно до Положення про Чернівецьке відділення Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції, затвердженої 23.04.2012 начальником Могилів-Подільської ОДПІ ОСОБА_8 , керівництво структурним підрозділом Чернівецького відділення містить процедури відповідно до п. 2.1 здійснення контролю за додержанням податкового законодавства і забезпечення реалізації єдиної державної податкової політики на території Чернівецького району; п. 2.42.1 забезпечення повноти нарахування та сплати податку на прибуток; п. 2.43.1 отримує, після обробки, реєстрів платників ПДВ і податкова звітність; п. 2.43.5 аналізування нарахованих та сплачених сум ПДВ, забезпечення надходження податку до бюджету; п. 2.43.6 використання інформаційно-аналітичних баз ДПІ, інших джерел інформації для пошуку додаткових джерел надходжень ПДВ та підготовка пропозицій щодо розширення бази оподаткування; п. 2.43.13 адміністрування податкових векселів; п. 2.44.1 отримання податкової звітності відповідно до реєстру від підрозділів, що здійснюють приймання та обробку документів податкової звітності; п. 2.44.3 використання даних інформаційно-аналітичних баз ДПІ, інших джерел інформації для здійснення контролю за правомірністю заявлених до відшкодування сум ПДВ та інше; 4.5 постійно здійснює контроль за якісним та своєчасним виконанням завдань покладених на працівників відділення.
У подальшому, ОСОБА_4 , згідно наказу ГУ Міндоходів у Вінницькій області № 107-о від 05.07.2013 призначена на посаду першого заступника начальника Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області. Згідно Положення про Могилів-Подільську ОДПІ Вінницької області ДПС, затвердженої наказом ДПС № 296 від 27.12.2011, на керівництво Могилів-Подільську ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області відповідно до п. 1 ч. 3 покладається обов'язок здійснення контролю за додержанням податкового законодавства; абз. 3 п. 2 ч. 3 здійснення контролю за правомірністю нарахування бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, ведення обліку платників податків; абз. 5 п. 2 ч. 3 формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб платників податків, Єдиного банку даних платників податків, юридичних осіб та інших реєстрів; абз. 6 п. 2 ч. 3 здійснення контролю за веденням обліку податків та інших платежів, а також інше.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом. Таким чином в силу ч. 3 ст. 18 КК України ОСОБА_4 являлась службовою особою.
Так, досудовим розслідуванням та під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_4 , через несумлінне ставлення до своїх службових обов'язків, в порушення вимог п. 2.1, п. 2.42.1, п. 2.43.1, п. 2.43.5, п. 2.43.6, п. 2.44.3, п. 2.44.1, п. 2.43.13 Положення про Чернівецьке відділення Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції, затвердженої 23.04.2012 начальником Могилів-Подільської ОДПІ ОСОБА_8 та п. 1 ч. 3, абз. 3 п. 2 ч. 3 абз. 5 п. 2 ч. 3, абз. 6 п. 2 ч. 3 Положення про Могилів-Подільську ОДПІ Вінницької області ДПС, затвердженої наказом ДПС № 296 від 27.12.2011, приблизно у травні 2012 року, не здійснила належний контроль за веденням обліку податків та інших платежів, не проконтролювала виконання службових обов'язків ОСОБА_5 , яка у період з 29.02.2012 по 12.09.2012 перебувала на посаді виконувача обов'язків начальника відділу обліку та звітності Могилів-Подільської ОДПІ, у період з 12.09.2012 по 26.06.2013 - на посаді головного державного податкового інспектора відділу прогнозування, аналізу, обліку та звітності Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області ДПС, у період з 26.06.2013 по 18.06.2014 - на посаді головного державного інспектора координаційно-моніторингового відділу Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, у період часу з 17.06.2014 по 08.02.2015 - на посаді головного державного ревізора-інспектора Ямпільського відділення Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, у період часу з 09.02.2015 по 27.09.2015 - на посаді головного державного інспектора відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ управління доходів і зборів з фізичних осіб Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, вносила недостовірну інформацію до автоматизованої інформаційної системи «Облік податків і платежів», автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», «Облік платежів» в картку особового рахунку (інтегрованої картки платника) ТДВ (ПАТ) «Харчування», а саме непідтверджені первинними документами недостовірні відомості про сплату вказаним підприємством сум єдиного податку з юридичних осіб та податку на доходи фізичних осіб.
У зв'язку із неналежним виконанням своїх службових обов'язків ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , у період часу з 08.05.2012 по 30.06.2015, внесла недостовірну інформацію до автоматизованої інформаційної системи «Облік податків і платежів», автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», «Облік платежів» в картку особового рахунку (інтегрованої картки платника) ТДВ (ПАТ) «Харчування», а саме непідтверджені первинними документами недостовірні відомості про сплату вказаним підприємством сум єдиного податку, з них:
-податок на доходи з фізичних осіб за 2012 рік на суму 42242,29 грн.; за 2013 рік на суму 49182,47 грн.; за 2014 рік на суму 68000 грн.; за перше півріччя 2015 року на суму 47000 грн.
-єдиний податок з юридичних осіб за 2012 рік на суму 15183 грн.; за 2013 рік на суму 28194,13 грн.; за 2014 рік на суму 59603 грн.; за перше півріччя 2015 року на суму 30500 грн.
Таким чином, через неналежне виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них ОСОБА_4 державному бюджету завдано збитки на загальну суму 339 904,89 грн.
Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
ОСОБА_5 обвинувачується в наступному: у період з 01.10.2005 по 28.02.2012 перебувала на посаді головного державного податкового інспектора відділу обліку та звітності Могилів-Подільської ОДПІ згідно наказу № 36-о від 30.09.2005, у період з 29.02.2012 по 12.09.2012 - на посаді виконувача обов'язків начальника відділу обліку та звітності Могилів-Подільської ОДПІ згідно наказу № 8-о від 28.02.2012, у період з 12.09.2012 по 26.06.2013 - на посаді головного державного податкового інспектора відділу прогнозування, аналізу, обліку та звітності Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області ДПС згідно наказу № 41-о від 12.09.2012, у період з 26.06.2013 по 18.06.2014 - на посаді головного державного інспектора координаційно-моніторингового відділу Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області згідно наказу № 6-о від 26.06.2013, у період часу з 17.06.2014 по 08.02.2015 - на посаді головного державного ревізора-інспектора Ямпільського відділення Могилів - Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області згідно наказу Могилів - Подільської ОДПІ від 17.06.2014 № 35-о, у період часу з 09.02.2015 по 27.09.2015 - на посаді головного державного інспектора відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ управління доходів і зборів з фізичних осіб Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області згідно наказу від 09.02.2015 № 9 - о.
У відповідності до посадових інструкцій головного державного податкового інспектора відділу обліку та звітності ІНФОРМАЦІЯ_4 , затверджених начальником Могилів-Подільської ОДПІ ОСОБА_10 від 01.09.2007 та 10.12.2010 відповідно, на ОСОБА_5 покладено обов'язок надання платникам податків необхідної інформації про порядок сплати платежів до бюджету, порядок заповнення необхідних реквізитів на платіжних документах, здійснення автоматизованого обліку сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно отриманих розрахункових документів від органів державного казначейства, звірення даних по податкових надходженнях до бюджетів з відділеннями державного казначейства, звірення розрахунків з платниками податків по обліковим показниках, виконання процедури розподілу сплачених коштів, що спрямовані на погашення податкового боргу та погашення пені, складання і направлення платникам податків повідомлень про здійснений розподіл сплачених сум, введення до бази даних та податкової звітності, готування, погодження з фінансовими органами (в частині місцевих платежів) та надання органам Державного казначейства висновків про повернення, помилково та/або надміру сплачених платежів, готування та надання органам Державного казначейства висновків про відшкодування податку на додану вартість, ведення форм оперативного обліку податків та зборів карток особових рахунків (КОР) платників податків, реєстрів надходжень та повернень, відображення в АІС «Облік податків та платежів» облікових показників, щодо нарахованих та сплачених сум податків та зборів, звірка повноти та відображення в АІС «Облік податків та платежів» облікових операцій щодо сплати податків та платежів згідно з інформацією територіального органу казначейства про надходження на бюджетні рахунки.
Згідно Положення відділу обліку та звітності Могилів-Подільської державної податкової інспекції, затвердженого начальником Могилів-Подільської ОДПІ ОСОБА_11 від 01.05.2005 на керівника відділу покладено обов'язок забезпечення достовірності оперативної та статистичної звітності, ведення оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) бюджетів та державних цільових фондів, ведення форм оперативного обліку платежів (реєстрів, карток особових рахунків, описів, відомостей, книг зведених підсумків, актів звірки, довідок про розрахунки з бюджетом, тощо), контроль за своєчасністю сплати податкових платежів, звірка імпортованих даних з технологічних @ B - файлів, отриманих від регіональних відділень державного казначейства, із звітом за формою № 412, контроль за достовірністю звітних показників.
Відповідно до посадової інструкції головного державного податкового інспектора відділу прогнозування, аналізу, обліку та звітності Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області ДПС, затвердженої начальником Могилів-Подільської ОДПІ ОСОБА_8 від 12.09.2012 на ОСОБА_5 покладено обов'язок надання платникам податків необхідної інформації про порядок сплати платежів до бюджету, порядок заповнення необхідних реквізитів на платіжних документах, здійснення автоматизованого обліку сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно отриманих розрахункових документів від органів державного казначейства, звірення даних по податкових надходженнях до бюджетів з відділеннями державного казначейства, звірення розрахунків з платниками податків по обліковим показниках, виконання процедури розподілу сплачених коштів, що спрямовані на погашення податкового боргу та погашення пені, складання і направлення платникам податків повідомлень про здійснений розподіл сплачених сум, введення до бази даних та податкової звітності, готування, погодження з фінансовими органами (в частині місцевих платежів) та надання органам Державного казначейства висновків про повернення, помилково та/або надміру сплачених платежів, готування та надання органам Державного казначейства висновків про відшкодування податку на додану вартість, ведення форм оперативного обліку податків та зборів (карток особових рахунків) платників податків, реєстрів надходжень та повернень, відображати в АІС «Облік податків і платежів» облікові показники.
Згідно посадової інструкції головного державного інспектора координаційно-моніторингового відділу Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, затвердженої виконувачем обов'язків начальника Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області ОСОБА_12 від 20.01.2014 на ОСОБА_5 покладено обов'язок ведення обліку податків і зборів, єдиного внеску, відображення в інформаційній системі органів Міндоходів облікових показників, щодо сплачених сум податків і зборів, єдиного внеску, звірка з платниками податків щодо стану розрахунків платників податків та зборів з бюджетом та сплати єдиного внеску та оформлення акта звірки, наповнення центральної бази Міндоходів звітними показниками щодо стану розрахунків платників податків та зборів з бюджетом та сплати єдиного податку, обмін інформацією з органом Державної казначейської служби (ДКС) про надходження платежів на відповідні рахунки, відкриті в органах ДКС, щоденне формування звітності на підставі даних органів ДКС у розрізі податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Міндоходів, перевірка повноти, достовірності та відповідності зведених показників щодо надходжень платежів до бюджету аналогічним показникам звітності органу ДКС, контроль та відстеження відповідності показників надходжень до бюджету за даними органу ДКС та ДПІ, сформованими різними програмними засобами.
У відповідності до посадової інструкції головного державного ревізора-інспектора Ямпільського відділення Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, затвердженої виконувачем обов'язків начальника Могилів-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області ОСОБА_12 від 18.06.2014 на ОСОБА_5 покладено обов'язок забезпечення повноти нарахування сум загальнодержавних податків, зборів (обов'язкових платежів), місцевих податків та зборів, плати за землю з юридичних осіб щодо податкових зобов'язань самостійно визначених платником у поданій звітності, проведення роботи із платниками із забезпечення повноти сплати загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових, платежів), місцевих податків та зборів, забезпечення контролю за надходженням до бюджету загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), здійснення контролю за повнотою і достовірністю звітних показників, наявних у центральній базі даних Міндоходів.
У відповідності до п. 3.70, 3.126 посадової інструкції головного державного інспектора відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ управління доходів і зборів з фізичних осіб Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, затвердженої 09.02.2015, на ОСОБА_5 покладено обов'язок здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, внесків, ведення обліку податків, зборів, єдиного внеску.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом. Таким чином в силу ч. 3 ст. 18 КК України ОСОБА_5 являлась службовою особою.
Так, досудовим розслідуванням та під час судового розгляду установлено, що ОСОБА_5 , через несумлінне ставлення до службових обов'язків та неналежне їх виконання, в порушення вимог посадових інструкцій, внесла недостовірну інформацію до автоматизованої інформаційної системи «Облік податків і платежів», автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», «Облік платежів» в картку особового рахунку (інтегрованої картки платника) ТДВ (ПАТ) «Харчування», а саме непідтверджені первинними документами недостовірні відомості про сплату вказаним підприємством сум податку, з них:
-податок на доходи з фізичних осіб з них за 2010 рік на суму 49200 грн.; за 2011 рік на суму 52000 грн.; за 2012 рік на суму 60742, 29 грн. за 2013 рік на суму 49182,47 грн.; за 2014 рік на суму 68000 грн.; за перше півріччя 2015 року на суму 47000 грн.
-єдиний податок з юридичних осіб за 2012 рік на суму 15183 грн.; за 2013 рік на суму 28194,13 грн.; за 2014 рік на суму 59603 грн.; за перше півріччя 2015 року на суму 30500 грн.
Таким чином, через неналежне виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, ОСОБА_5 державному бюджету завдано збитки на загальну суму 459 604,89 грн.
Таким чином, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
ОСОБА_6 обвинувачується в наступному: упродовж 2010 - 2015 років згідно штатних кошторисів ТДВ (ПАТ) «Харчування» перебувала на посаді головного бухгалтера вказаного товариства.
У зв'язку із відсутністю посадових обов'язків головного бухгалтера у ТДВ (ПАТ) «Харчування», ОСОБА_6 діяла відповідно до приписів Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації, зокрема, введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом. Таким чином в силу ч. 3 ст. 18 КК України ОСОБА_6 являлась службовою особою.
Відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства зокрема забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності; організує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» на основі даних бухгалтерського обліку підприємства зобов'язані складати фінансову звітність. Фінансову звітність підписують керівник та бухгалтер підприємства.
В порушення вищевказаних вимог ч. 7 ст. 8, ч. 1 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», будучи службовою особою ТДВ (ПАТ) «Харчування», через несумлінне ставлення до службових обов'язків визначених законом та неналежне їх виконання, ОСОБА_6 у період часу з 13.01.2010 по 30.06.2015 складала фінансову звітність на підставі не перевірених даних бухгалтерського обліку про сплату ТДВ (ПАТ) «Харчування» сум податку на доходи фізичних і юридичних осіб та подавала звітність до Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області ДПС.
В результаті несумлінного ставлення до своїх службових обов'язків передбачених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та неналежного їх виконання ОСОБА_6 при складанні фінансової звітності та поданні її до Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області ДПС, ОСОБА_5 у період часу з 13.01.2010 по 30.06.2015 внесено недостовірну інформацію до автоматизованої інформаційної системи «Облік податків і платежів», автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», «Облік платежів» в картку особового рахунку (інтегрованої картки платника) ТДВ (ПАТ) «Харчування», а саме непідтверджені первинними документами недостовірні відомості про сплату вказаним підприємством сум податку, з них:
-податок на доходи з фізичних осіб з них за 2010 рік на суму 49200 грн.; за 2011 рік на суму 52000 грн.; за 2012 рік на суму 60742, 29 грн.; за 2013 рік на суму 49182,47 грн.; за 2014 рік на суму 68000 грн.; за перше півріччя 2015 року на суму 47000 грн.
-єдиний податок з юридичних осіб за 2012 рік на суму 15183 грн.; за 2013 рік на суму 28194,13 грн.; за 2014 рік на суму 59603 грн.; за перше півріччя 2015 року на суму 30500 грн.
Таким чином, через неналежне виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, ОСОБА_6 державному бюджету завдано збитки на загальну суму 459 604,89 грн.
Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
Обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та її захисник ОСОБА_7 в судовому засіданні подали клопотання про звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності в зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, а провадження в справі закрити.
Прокурор ОСОБА_13 вважає, що обвинувачених слід звільнити від кримінальної відповідальності в зв'язку з закінченням строків давності притягнення їх до кримінальної відповідальності, а провадження в справі закрити.
Заслухавши клопотання учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав:
згідно з обвинувальним актом обвинувачені вчинили дії, які кваліфіковані органом досудового розслідування після зміни обвинувачення за ч.2 ст.367 КК України, та було вчинено протягом періоду з 13.01.2010 по 30.06.2015. Кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України є нетяжким злочином, з моменту його вчинення минуло більше п'яти років.
Згідно п.3 ч.1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки, зокрема: п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.
Згідно ч.1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як передбачено ч.3 ст.288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Враховуючи викладене, слід звільнити обвинувачених від кримінальної відповідальності, а провадження в даній справі закрити.
Згідно ст.122,124 КПК України процесуальні витрати, пов'язані із залученням експертів, слід стягнути в рівних частках з обвинувачених на користь держави.
Враховуючи вище викладене, керуючись ст. 12, 49, 367 ч.2 КК України, ст. 122, 124, 285, 288, 369-372 КПК України, суд, -
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку з закінченням строків давності, а кримінальне провадження №42015020000000185 від 03.09.2015 - закрити.
Понесені по справі процесуальні витрати, пов'язані із проведенням експертиз в сумі 982 (дев'ятсот вісімдесят дві) гривні 08 копійок стягнути на користь держави в рівних частках з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , а саме: по 327,36 грн. з кожної.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_14