29 червня 2022 року
м. Київ
справа №9901/86/21
адміністративне провадження №П/9901/86/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Пасічник С.С.,
суддів: Васильєвої І.А., Дашутіна І.В., Хохуляка В.В., Юрченко В.П.,
за участю секретаря судового засідання Лопушенко О.В.,
представника третьої особи (Кабінету Міністрів України) Бєльського-Панасюка О.О.,
розглянувши заяву Юрченко Валентини Петрівни про самовідвід від участі у розгляді справи №9901/86/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Кабінету Міністрів України, голови Сумської обласної державної адміністрації Хоми Василя Васильовича про визнання протиправним та скасування Розпорядження, поновлення на посаді,
В провадженні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду знаходиться справа №9901/86/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Кабінету Міністрів України, голови Сумської обласної державної адміністрації Хоми Василя Васильовича про визнання протиправним та скасування Розпорядження, поновлення на посаді.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями зазначена адміністративна справа розподілена колегії суддів у складі: суддя-доповідач Пасічник С.С., судді: Васильєва І.А., Дашутін І.В., Хохуляк В.В., Юрченко В.П.
29.06.2022 суддею Юрченко В.П. заявлено про самовідвід від участі у розгляді вказаної справи, який мотивовано тим, що вона з суддею Пасічник С.С. є родичами подружжя з 22.02.2022.
Присутній в засіданні суду 29.06.2022 представник третьої особи (Кабінету Міністрів України) у вирішенні даного питання поклався на розсуд суду.
У статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): 1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; 2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; 3) якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу; до складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї, родичами між собою чи родичами подружжя (частини 1 та 3 статті 36 КАС України).
Приймаючи до уваги положення статті 36 КАС України та зважаючи на те, що Пасічник С.С. та Юрченко В.П. є родичами подружжя з 22.02.2022, колегія суддів вважає, що заява судді Юрченко В.П. є обґрунтованою, а зазначена суддею обставина виключає можливість розгляду справи №9901/86/21 за її участю.
На підставі викладеного, керуючись статтями 36, 39, 40, 243, 256 КАС України, Суд
Задовольнити заяву судді Юрченко Валентини Петрівни про самовідвід.
Відвести суддю Юрченко Валентину Петрівну від розгляду справи №9901/86/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Кабінету Міністрів України, голови Сумської обласної державної адміністрації Хоми Василя Васильовича про визнання протиправним та скасування Розпорядження, поновлення на посаді.
Передати матеріали справи №9901/86/21 до Секретаріату Касаційного адміністративного суду для визначення складу суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
...........................
...........................
С.С. Пасічник
І.А. Васильєва
І.В. Дашутін
В.В. Хохуляк
В.П. Юрченко ,
Судді Верховного Суду