справа № 380/6898/22
30 червня 2022 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії -
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач, Головне управління ПФУ у Львівській області), у якому просить:
- визнати протиправним і скасувати рішення від 31.12.2021 № 38382/8 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 , прийняте відповідачем за результатами розгляду заяви 22.12.2021 позивача про перерахунок пенсії;
- зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву 22.12.2021 позивача про перерахунок пенсії, прийняти за результатами розгляду відповідне рішення та повідомити про нього на адресу позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що йому призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Вказав, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного нараховано та виплачено позивачу надбавку за науковий ступінь кандидата наук і надбавку за вчене звання старшого наукового співробітника за період з 01.04.2018 по 02.08.2019. У зв'язку з проведенням такого нарахування зазначених додаткових видів грошового забезпечення, Національною академією сухопутних військ видано довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії. Позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням інформації, зазначеної в оновленій довідці, проте відповідач відмовив йому у проведенні такого перерахунку, про що прийняв оскаржуване рішення. Позивач вважає таке рішення протиправним та таким, що порушує право позивача на належний соціальний захист, у зв'язку з чим звернувся до суду із цим позовом.
В обґрунтування позову зазначено протиправність відмови відповідача у врахуванні до вислуги років для призначення позивачу пенсії періодів роботи на посадах державної служби в органах Державної податкової служби України. Вказав, що право на таке зарахування вказаних періодів до вислуги років для призначення пенсії встановлено судовим рішення у справі № 813/5572/14. Оскільки, відповідачем заяву позивача про врахування вказаних періодів служби залишено без задоволення, відтак позивач звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою від 02.05.2022 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.
Ухвалою від 27.05.2022 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження для надання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали від 27.05.2022 та копію позовної заяви з додатками вручено відповідачу 09.06.2022 у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення. Станом на день розгляду справи відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, відтак суд, керуючись ч. 6 ст. 162 КАС України, розглянув справу за наявними матеріалами.
Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з'ясував усі фактичні обставини, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.
ОСОБА_1 проходив військову службу у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Наказом начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (по стройовій частині) № 201 від 02.08.2019 полковника ОСОБА_1 , начальника кафедри автомобілів та автомобільного господарства факультету бойового застосування військ Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, звільненого наказом начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) № 262 від 11.06.2019 з військової служби у запас за пп. «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», виключено із списків особового складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та всіх видів забезпечення з 02.08.2019 (а.с. 6).
Як слідує з протоколу за пенсійною справою № 1301020330, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Вказану пенсію позивачу призначено з 03.08.2019 та обчислено виходячи з основного розміру 70 % від відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням вислуги років на пенсію - 31 рік (а.с. 35).
Пенсію ОСОБА_1 обчислено з таких сум грошового забезпечення:
- посадовий оклад - 8600,00 грн;
- оклад за військове звання - 1480,00 грн;
- надбавка за вислугу років 50 % - 5040,00 грн
- середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяця - 9087,74 грн (у т.ч. надбавка за ступінь кандидата наук - 5 %, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15 %, надбавка за вчене звання - 5 %, надбавка за виконання особливо важливих завдань - 65 %, премія - 35 %). Вказані розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення визначені довідкою № 834/ФЕС від 01.08.2019 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення розміру пенсії відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та абзацу восьмого пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 (зі змінами), виданою Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (а.с. 8).
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, яке набрало законної сили 13.09.2021, позовну заяву ОСОБА_1 до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії задоволено: визнано протиправною бездіяльність Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 в період з квітня 2018 року по серпня 2019 року включно доплати за науковий ступінь кандидата наук та доплати за вчене звання старшого наукового співробітника у розмірах, визначених ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту»; зобов'язано Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати за науковий ступінь кандидата наук та доплати за вчене звання старшого наукового співробітника у розмірах 15% та 25% на підставі ч. 2 ст. 59 Закону України «Про вищу освіту» за період з квітня 2018 року по серпень 2019 року включно, ураховуючи раніше виплачені кошти.
На виконання цього рішення суду, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного видала позивачу довідку про складові основних і додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням виплачених йому надбавок на підставі рішення суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21 (а.с. 18). У вказану довідку включено відомості про розміри доплати за науковий ступінь кандидата наук та доплати за вчене звання старшого наукового співробітника у розмірах 15% та 25% відповідно.
Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, у якій просив перерахувати його пенсію з дати її призначення у зв'язку з виплатою Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за період з 01 квітня 2018 по 02 серпня 2019 року вищевказаних надбавок (а.с. 19).
Рішенням відповідача від 31.12.2021 № 38382/8 відмовлено позивачу у проведенні такого перерахунку. В обґрунтування такого вказано, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21 жодних зобов'язань щодо перерахунку пенсії позивача на відповідача не покладено (а.с. 20).
Позивач не погодився із таким рішенням відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії, відтак звернувся до суду із цим позовом.
При вирішенні спору по суті суд керується таким.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначено положеннями Закону № 2262-ХІІ.
Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону № 2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж", "з" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше.
Порядок визначення розміру пенсії за вислугу років, встановлений ст. 13 Закону № 2262-ХІІ.
Частиною першою статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон № 2011-ХІІ) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з частинами другою, третьою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових:
1) посадовий оклад;
2) оклад за військовим званням;
3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною першою статті 15 Закону № 2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (далі - КМ України).
Відповідно до пункту 7 постанови КМ України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.
Така правова позиція висловлена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 6 лютого 2019 року у справі №522/2738/17 (провадження № 11-806апп18), в якій здійснено відступ від правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові цього суду від 10 березня 2015 року (№ 21-70а15).
Ураховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для включення до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, додаткових видів грошового забезпечення, отриманих військовослужбовцем під час проходження служби.
Суд зазначає, що право на отримання позивачем надбавки за науковий ступінь кандидата наук і надбавки за вчене звання старшого наукового співробітника встановлене рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, яке набрало законної сили 13.09.2021.
Згідно з ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Судом встановлено, що на виконання вказаного судового рішення, Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного складено довідку про складові основних і додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням виплачених йому надбавок на підставі рішення суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, у яку включено відомості про розміри доплати за науковий ступінь кандидата наук та доплати за вчене звання старшого наукового співробітника у розмірах 15% та 25% відповідно.
Разом з тим, судом також встановлено, що відповідачем при призначенні пенсії ОСОБА_1 враховані вищевказані надбавки у таких розмірах: надбавка за науковий ступінь кандидата наук - 5 %, надбавка за вчене звання - 5 %.
Рішенням відповідача від 31.12.2021 № 38382/8 відмовлено у задоволенні заяви позивача від 22.12.2021 про перерахунок його пенсії з дати призначення, з урахуванням при її обчисленні надбавки за науковий ступінь кандидата наук, надбавки за вчене звання старшого наукового співробітника. Суд враховує, що відповідно до довідки про складові основних і додаткові види грошового забезпечення з урахуванням виплачених йому надбавок на підставі рішення суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, надбавка за науковий ступінь кандидата наук у розмірі 15 %, доплата за вчене звання у розмірі 25 % виплачувалися позивачу в період з березня 2018 року по липень 2019 року.
Згідно з абз. 10 п. 7 Постанови № 393, для осіб, які звільнені із служби, у тому числі військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, відряджених до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших підприємств, установ та організацій, зокрема у довготермінові закордонні відрядження, у разі, коли строк військової служби після повернення з відрядження до звільнення на пенсію становив менш як 24 календарних місяці, з 1 березня 2018 р. та пізніше, або осіб, які померли (загинули) в зазначений період і на час звільнення (смерті) мають менш як 24 календарних місяці служби, середньомісячна сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням (смертю) починаючи з 1 березня 2018 р. на кількість таких місяців.
Ураховуючи те, що позивача звільнено з військової служби з 02.08.2019, відповідачем при обчисленні пенсії ОСОБА_1 враховано розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за період з березня 2018 року по липень 2019 року (шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням, починаючи з 1 березня 2018 року на кількість таких місяців).
Водночас, при обчисленні пенсії відповідачем не враховано розмірів надбавки за науковий ступінь кандидата наук і надбавки за вчене звання старшого наукового співробітника у належних розмірах, право позивача на які встановлене рішенням суду, що набрало законної сили. Також суд звертає увагу, що вказані є щомісячними, відтак повинні бути враховані при призначенні пенсії позивачу. Вказане свідчить про протиправність дій відповідача при визначенні розміру пенсії ОСОБА_1 .
Щодо способу захисту порушеного права позивача, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст. 1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
З урахуванням висновків суду про протиправність дій відповідача при визначенні розміру пенсії ОСОБА_1 щодо неврахування надбавки за науковий ступінь кандидата наук у розмірі 15 %, доплати за вчене звання у розмірі 25 %, а також того, що відповідачем прийнято рішення № 38382/8 від 31.12.2021 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років, суд дійшов висновку, що обраний позивачем спосіб захисту не призведе до відновлення порушеного права позивача.
Разом з цим, дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають їм можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох альтернативних варіантів управлінських рішень, кожен із яких є законним. При цьому повноваження державних органів не можуть визнаватися дискреційними за наявності лише одного правомірного та законно обґрунтованого варіанта поведінки суб'єкта владних повноважень.
Вказані висновки узгоджуються з висновками Великої Палати Верховного Суду від 16.02.2022 у справі № 9901/382/21, які в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України, підлягають застосуванню при вирішенні спірних правовідносин.
Покладення на відповідача зобов'язання щодо проведення перерахунку пенсії позивачу, з огляду на прийняття Головним управлінням ПФ України у Львівській області рішення про відмову в перерахунку, не може вважатися втручанням у дискреційні повноваження органу Пенсійного фонду України, оскільки ним вже обрано правильний, на його думку, варіант поведінки.
З урахуванням викладеного суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправним і скасування рішення відповідача від 31.12.2021 № 38382/8 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 та зобов'язання відповідача провести перерахунок і виплату пенсії позивачу з 03.08.2019 з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці, виданій позивачу про складові основних і додаткових видів його грошового забезпечення з урахуванням виплачених йому надбавок на підставі рішення суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.09.2021, з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Ураховуючи те, що відповідачем не дотримано зазначених критеріїв при розгляді звернення позивача про здійснення йому перерахунку раніше призначеної пенсії за вислугою років, такі дії не можуть вважатись правомірними.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи зазначене, сума сплаченого судового збору у розмірі 992,40 грн підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 72-77, 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016 м. Львів вул. Митрополита Андрея 10; код за ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити.
2. Визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 31.12.2021 № 38382/8 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 .
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 з 03.08.2019 з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці, виданій ОСОБА_1 про складові основних і додаткових видів його грошового забезпечення з урахуванням виплачених йому надбавок на підставі рішення суду від 01.06.2021 у справі № 380/4759/21, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.09.2021, з урахуванням виплачених сум.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) грн 40 коп сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Р.П. Качур