Іменем України
01 липня 2022 року Справа № 360/833/22
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом адвоката Осьмак Яніни Валеріївни в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
До Луганського окружного адміністративного суду 01 лютого 2022 року надійшла позовна заява адвоката Осьмак Яніни Валеріївни в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач, ГУПФУ в Луганській області) з такими позовними вимогами:
визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо незарахування позивачу до пільгового стажу для обчислення пенсії за віком по списку № 1 періодів з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року та з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року;
зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок пенсії за віком по списку № 1 з 18 листопада 2021 року, зарахувавши до пільгового стажу роботи на підземних роботах по списку № 1 відповідно до статті 114 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди:
- з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року на шахті імені Лютикова виробничого об'єднання «Краснодонвугілля» на посадах учня гірника підземного та гірника підземного з повним робочим днем під землею;
- з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року на гідрошахті імені 50-ти СРСР виробничого об'єднання «Краснодонвугілля» на посаді гірника підземного з повним підземним робочим днем у шахті;
- з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року на шахті імені Лютикова виробничого об'єднання «Краснодонвугілля» на посаді гірника підземного з повним робочим днем на підземних роботах;
- з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року на шахті імені Тюлепіна виробничого об'єднання «Краснодонвугілля» на посаді гірника підземного з повним робочим днем на підземних роботах;
- з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року та з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року на шахті імені Баракова виробничого об'єднання «Краснодонвугілля» на посадах гірника підземного з повним робочим днем у шахті;
зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок пенсії з 18 листопада 2021 року відповідно до статті 8 Закону України від 02.09.2008 № 345-VІ «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, як особі, яка відпрацювала на підземних роботах не менш як 15 років.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в 2021 році позивач здобув право на отримання пенсії за віком по списку № 1, яка йому призначена після звернення із заявою від 18 листопада 2021 року до сервісного центру відповідача в розмірі 7141,76 грн.
Представник позивача 19 січня 2022 року звернулася до відповідача із заявою, в якій просила надати детальний розрахунок пенсії позивача та провести перерахунок пенсії позивачу за нормами статті 8 Закону України від 02.09.2008 № 345-VІ «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Відповідач листом від 24 січня 2022 року повідомив, що пільговий стаж позивача складає 11 років 10 місяців 09 днів, що недостатньо для обчислення пенсії статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». До стажу роботи не враховано періоди з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року та з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року.
Представник позивача не згодна з відмовою відповідача, оскільки трудовий стаж позивача підтверджений належним чином оформленою трудовою книжкою із записами про займану посаду, період виконуваної роботи. Тобто відповідач у своєму розпорядженні мав необхідні документи, які давали можливість визначити правильно повний стаж роботи позивача, який надавав йому право на отримання пенсії відповідно до положень статті 8 Закону України від 02.09.2008 № 345-VІ «Про підвищення престижності шахтарської праці».
З урахуванням зазначеного представник позивача вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Ухвалою від 03 лютого 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від ГУПФУ в Луганській області 21 лютого 2022 року надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав.
Позивач перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області з 18 листопада 2021 року.
Представник позивача 19 січня 2022 року звернулася до відповідача з адвокатським запитом в довільній формі про перерахунок пенсії позивача відповідно до статті 8 Закону України від 02.09.2008 № 345-VІ «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Про результати розгляду повідомлено листом ГУПФУ в Луганській області від 24 січня 2022 року № 1200-0202-8/4519. Рішення про відмову в перерахунку пенсії відповідачем не приймалось, оскільки із заявою встановленого зразка про перерахунок пенсії позивач не звертався.
Щодо зобов'язання ГУПФУ в Луганській області здійснити перерахунок пенсії позивача із зарахуванням до страхового стажу певних періодів роботи відповідач зазначив таке.
Відповідач, як орган Пенсійного фонду України, розташований за місцем проживання позивача, здійснює пенсійні виплати у відповідності до пункту 4.10 Порядку № 22-1, за даними електронної пенсійної справи, яка передана засобами програмного забезпечення. По електронній пенсійній справі позивача за принципом екстериторіальності в порядку єдиної черги головним спеціалістом з призначення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та спеціалістом з призначення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1 за нормами пункту 1 частини другої статті 114 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 18 листопада 2021 року.
За матеріалами пенсійної справи страховий стаж позивача складає 38 років 10 місяців 12 днів (стаж враховано по 28 лютого 2017 року), у тому числі пільговий стаж за списком № 1 - 11 років 10 місяців 09 днів.
До страхового стажу позивача зараховані всі періоди роботи на шахтах виробничого об'єднання «Краснодонвугілля» за записами в трудовій книжці позивача з 26 липня 1988 року по 09 листопада 1988 року, з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року та з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року. Оскільки виробниче об'єднання «Краснодонвугілля» знаходиться на тимчасово окупованій території України, пільговий страховий стаж обчислено відповідно до даних по спеціальному стажу реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за періоди з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2000 року, з 01 січня 2002 року по 30 квітня 2003 року, з 01 травня 2003 року по 31 грудня 2003 року, з 01 лютого 2004 року по 15 грудня 2004 року, з 01 січня 2005 року по 30 квітня 2005 року, з 01 лютого 2010 року по 11 листопада 2014 року, з 30 грудня 2014 року по 28 січня 2015 року, з 01 лютого 2015 року по 26 березня 2015 року, з 01 квітня 2015 року по 27 квітня 2015 року, з 01 травня 2015 року по 25 травня 2015 року, з 01 липня 2015 року по 28 липня 2015 року, з 01 серпня 2015 року по 27 серпня 2015 року, з 01 вересня 2015 року по 27 жовтня 2015 року, з 01 листопада 2015 року по 17 листопада 2015 року, з 01 грудня 2015 року по 19 грудня 2015 року, з 01 січня 2016 року по 26 січня 2016 року, з 01 лютого 2016 року по 20 лютого 2016 року, з 01 березня 2016 року по 05 червня 2016 року, з 01 липня 2016 року по 29 липня 2016 року, з 01 серпня 2016 року по 29 вересня 2016 року, з 01 жовтня 2016 року по 30 грудня 2016 року, з 01 січня 2017 року по 28 січня 2017 року, з 01 лютого 2017 року по 24 лютого 2017 року.
До пільгового стажу за списком № 1 не зараховані періоди роботи позивача: з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року у зв'язку з неможливістю визначити за трудовою книжкою позивача постійної зайнятості протягом повного робочого дня на підземних роботах, а саме: відсутня інформація про підземні спуски в шахту, про атестацію робочих місць за умовами праці, про відволікання від роботи (знаходження у відпустках без збереження заробітної плати, в учбових відпустках, участь в страйках, переведення на роботи з неповним робочим днем чи на інші роботи, про перебування підприємства в простої тощо); з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року через відсутність в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про спеціальний стаж у вказаному періоді.
Враховуючи викладене, відповідач вважає, що у позивача відсутнє право на перерахунок пенсії відповідно до статті 8 Закону України від 02.09.2008 № 345-VІ «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки відсутній необхідний 15-річний пільговий стаж на підземних роботах.
Інших заяв по суті справи від сторін не надходило.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) є внутрішньо переміщеною особою, є пенсіонером та отримує пенсію за віком, перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області, що підтверджено копіями відповідних документів, що наявні в матеріалах адміністративної справи.
З матеріалів електронної пенсійної справи позивача, копія якої наявна в матеріалах адміністративної справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Марківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії від 18 листопада 2021 року.
Згідно з розпискою-повідомленням позивачем до заяви серед іншого додано: військовий квиток; диплом (свідоцтво), атестат про навчання; довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; заяву про призначення/перерахунок пенсії; трудову книжку.
Як слідує з розрахунку стажу, позивачу з 18 листопада 2021 року призначено пенсію за віком, страховий стаж позивача складає 38 років 10 місяців 12 днів (стаж враховано по 28 лютого 2017 року), у тому числі пільговий стаж за списком № 1 - 11 років 10 місяців 09 днів.
До страхового стажу позивача зараховані такі періоди: з 01 вересня 1985 року по 15 липня 1988 року (навчання у вищих/середніх навчальних закладах), з 26 липня 1988 року по 09 листопада 1988 року, з 18 листопада 1988 року по 17 листопада 1990 року (строкова військова служба), з 18 лютого 1991 року по 20 травня 1991 року, з 21 травня 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року, з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2000 року (за списком № 1), з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року, з 01 січня 2002 року по 30 квітня 2003 року (за списком № 1), з 01 травня 2003 року по 31 грудня 2003 року (за списком № 1), з 01 січня 2004 року по 31 січня 2004 року, з 01 лютого 2004 року по 15 грудня 2004 року (за списком № 1), з 16 грудня 2004 року по 31 грудня 2004 року, з 01 січня 2005 року по 30 квітня 2005 року (за списком № 1), з 27 березня 2006 року по 20 жовтня 2008 року, з 01 травня 2009 року по 29 травня 2009 року, з 01 лютого 2010 року по 11 листопада 2014 року (за списком № 1), з 02 листопада 2014 року по 29 грудня 2014 року, з 30 грудня 2014 року по 28 січня 2015 року (за списком № 1), з 29 січня 2015 року по 31 січня 2015 року, з 01 лютого 2015 року по 26 березня 2015 року (за списком № 1), з 27 березня 2015 року по 31 березня 2015 року, з 01 квітня 2015 року по 27 квітня 2015 року (за списком № 1), з 28 квітня 2015 року по 30 квітня 2015 року, з 01 травня 2015 року по 25 травня 2015 року (за списком № 1), з 26 травня 2015 року по 31 травня 2015 року, з 01 червня 2015 року по 26 червня 2015 року (за списком № 1), з 27 червня 2015 року по 30 червня 2015 року, з 01 липня 2015 року по 28 липня 2015 року (за списком № 1), з 29 липня 2015 року по 31 липня 2015 року, з 01 серпня 2015 року по 27 серпня 2015 року (за списком № 1), з 28 серпня 2015 року по 31 серпня 2015 року, з 01 вересня 2015 року по 27 жовтня 2015 року (за списком № 1), з 28 жовтня 201
Представник позивача відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» звернулася до ГУПФУ в Луганській області із адвокатським запитом від 19 січня 2022 року, в якому просила: надати інформацію щодо розрахунку загального та пільгового стажу позивача, із зазначенням врахованого для призначення пенсії за списком № 1; повідомити, чи враховано до пільгового стажу за списком № 1 періоди роботи позивача з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 22 січня 1996 року по 30 квітня 2005 року та з 01 лютого 2010 року по 30 березня 2017 року, у разі незарахування - повідомити конкретні причини; повідомити, чи поширюється на ОСОБА_1 при розрахунку пенсії положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у разі непоширення - назвати конкретні причини та негайно провести зазначений перерахунок пенсії.
На адвокатський запит ГУПФУ в Луганській області листом від 24 січня 2022 року № 1200-0202-8/4519 повідомило, що за принципом екстериторіальності заяву ОСОБА_1 від 18 листопада 2021 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1, подану до відділу обслуговування громадян № 5 (сервісного центру) ГУПФУ в Луганській області, розглянуто Головними управліннями Пенсійного фонду України в Вінницькій та Кіровоградській областях та призначено пенсію з 18 листопада 2021 року при загальному стажі 27 років 10 місяців 12 днів, в тому числі пільговий стаж за Списком № 1 - 11 років 10 місяців 09 днів.
Повідомлено, що пільговий стаж роботи за списком № 1 зараховано за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за періоди: з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2000 року, з 01 січня 2002 року по 30 квітня 2003 року, з 01 травня 2003 року по 31 грудня 2003 року, з 01 лютого 2004 року по 15 грудня 2004 року, з 01 січня 2005 року по 30 квітня 2005 року, з 01 лютого 2010 року по 11 листопада 2014 року, з 30 грудня 2014 року по 28 січня 2015 року, з 01 лютого 2015 року по 26 березня 2015 року, з 01 квітня 2015 року по 27 квітня 2015 року, з 01 травня 2015 року по 25 травня 2015 року, з 01 липня 2015 року по 28 липня 2015 року, з 01 серпня 2015 року по 27 серпня 2015 року, з 01 вересня 2015 року по 27 жовтня 2015 року, з 01 листопада 2015 року по 17 листопада 2015 року, з 01 грудня 2015 року по 19 грудня 2015 року, з 01 січня 2016 року по 26 січня 2016 року, з 01 лютого 2016 року по 20 лютого 2016 року, з 01 березня 2016 року по 05 червня 2016 року, з 01 липня 2016 року по 29 липня 2016 року, з 01 серпня 2016 року по 29 вересня 2016 року, з 01 жовтня 2016 року по 30 грудня 2016 року, з 01 січня 2017 року по 28 січня 2017 року, з 01 лютого 2017 року по 24 лютого 2017 року.
До пільгового стажу за списком № 1 не зараховані періоди роботи позивача: з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року у зв'язку з відсутністю пільгових довідок та атестації робочих місць; стаж роботи за періоди з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року, з 01 січня 2004 року по 31 січня 2004 року, з 16 грудня 2004 року по 31 грудня 2004 року, 02 листопада 2014 року по 29 грудня 2014 року, з 29 січня 2015 року по 31 січня 2015 року, з 27 березня 2015 року по 31 березня 2015 року, з 28 квітня 2015 року по 30 квітня 2015 року, з 26 травня 2015 року по 31 травня 2015 року, з 27 червня 2015 року по 30 червня 2015 року, з 29 липня 2015 року по 31 липня 2015 року, з 28 серпня 2015 року по 31 серпня 2015 року, з 28 жовтня 2015 року по 31 жовтня 2015 року, з 18 листопада 2015 року по 30 листопада 2015 року, з 20 грудня 2015 року по 31 грудня 2015 року, з 27 січня 2016 року по 31 січня 2016 року, з 21 лютого 2016 року по 29 вересня 2016 року, з 06 червня 2016 року по 30 червня 2016 року, з 30 липня 2016 року по 31 липня 2016 року, з 30 вересня 2016 року по 30 вересня 2016 року, з 31 грудня 2016 року по 31 грудня 2016 року, з 29 січня 2017 року по 31 січня 2017 року, з 25 лютого 2017 року по 28 лютого 2017 року у зв'язку з відсутністю відомостей про спеціальний стаж в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Для розрахунку пенсії ОСОБА_1 норми статті 8 Закону України «Про престижність шахтарської праці» не застосовано, оскільки відсутній необхідний підземний стаж - 15 років.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої, другої статті 5 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. […].
Частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Абзацами 9, 10 частини 3 статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом. За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Статтею 44 Закону № 1058-IV визначено, що призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Призначення пенсії за віком здійснюється автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, на підставі відомостей, наявних у системі персоніфікованого обліку, якщо до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, особа не повідомила про бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
У разі відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у тому числі за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку), територіальний орган Пенсійного фонду інформує застраховану особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, про відсутність таких відомостей та необхідність їх подання (за наявності). Документи про страховий стаж можуть бути подані до територіального органу Пенсійного фонду або через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.
Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Особам, яким призначено пенсію, органи Пенсійного фонду видають пенсійні посвідчення.
Видача пенсійного посвідчення для пенсіонерів здійснюється безоплатно.
Порядок видачі, зразок та форма пенсійного посвідчення затверджуються правлінням Пенсійного фонду.
Відповідно до абзаців першого-другого пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
Частиною четвертою статті 45 Закону № 1058-IV визначено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:
у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;
у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Згідно з абзацом першим частини п'ятої статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Абзацами першим та другим пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.09.2008 № 345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці» (далі - Закон № 345-VI) дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Відповідно до статті 8 Закону № 345-VI мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок № 22-1).
Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу І Порядку № 22-1 заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).
Пунктом 1.6 розділу І Порядку № 22-1 визначено, що заява про призначення пенсії громадянам України, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника, або надсилається поштою, до органів, що призначають пенсію, визначених постановою правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-4 «Про органи, що здійснюють виплату пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14 липня 2014 року за № 804/25581.
Внутрішньо переміщені особи подають заяви з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
Відповідно до абзацу шостого пункту 1.9 розділу І Порядку № 22-1 днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, припиненням перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отриманням пенсії за місцем фактичного проживання, продовженням виплати пенсії за довіреністю, виплатою частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплатою пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведенням виплати пенсії за новим місцем проживання, у зв'язку із працевлаштуванням (звільненням), початком (припиненням) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (у разі подання заяви через вебпортал - дата реєстрації заяви зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).
Згідно з пунктом 4.1 розділу ІV Порядку № 22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Пунктом 4.2 розділу ІV Порядку № 22-1 визначено, що при прийманні документів працівник сервісного центру:
ідентифікує заявника (його представника);
надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;
реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;
уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування;
з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;
повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;
сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;
надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;
повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал;
видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;
повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Згідно з абзацами другим, третім, четвертим, шостим пункту 4.3 розділу ІV Порядку № 22-1 рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії приймається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Згідно з пунктом 4.7 розділу IV Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
Відповідно до абзацу першого пункту 4.10 розділу IV Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
З вище описаних матеріалів справи судом встановлено, що позивачем особисто 18 листопада 2021 року через Марківське об'єднане управління Пенсійного фонду України (сервісний центр ГУПФУ в Луганській області) подано заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за формою, визначеною Порядком № 22-1.
За принципом екстериторіальності заяву ОСОБА_1 від 18 листопада 2021 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 розглянуто Головними управліннями Пенсійного фонду України в Вінницькій та Кіровоградській областях та призначено пенсію з 18 листопада 2021 року при загальному стажі 27 років 10 місяців 12 днів, в тому числі пільговий стаж за Списком № 1 - 11 років 10 місяців 09 днів.
До пільгового стажу роботи за Списком № 1 не зараховані періоди роботи позивача з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року у зв'язку з відсутністю пільгових довідок та атестації робочих місць; стаж роботи за періоди з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року, з 01 січня 2004 року по 31 січня 2004 року, з 16 грудня 2004 року по 31 грудня 2004 року, 02 листопада 2014 року по 29 грудня 2014 року, з 29 січня 2015 року по 31 січня 2015 року, з 27 березня 2015 року по 31 березня 2015 року, з 28 квітня 2015 року по 30 квітня 2015 року, з 26 травня 2015 року по 31 травня 2015 року, з 27 червня 2015 року по 30 червня 2015 року, з 29 липня 2015 року по 31 липня 2015 року, з 28 серпня 2015 року по 31 серпня 2015 року, з 28 жовтня 2015 року по 31 жовтня 2015 року, з 18 листопада 2015 року по 30 листопада 2015 року, з 20 грудня 2015 року по 31 грудня 2015 року, з 27 січня 2016 року по 31 січня 2016 року, з 21 лютого 2016 року по 29 вересня 2016 року, з 06 червня 2016 року по 30 червня 2016 року, з 30 липня 2016 року по 31 липня 2016 року, з 30 вересня 2016 року по 30 вересня 2016 року, з 31 грудня 2016 року по 31 грудня 2016 року, з 29 січня 2017 року по 31 січня 2017 року, з 25 лютого 2017 року по 28 лютого 2017 року у зв'язку з відсутністю відомостей про спеціальний стаж в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згодом представником ОСОБА_1 до ГУПФУ в Луганській області подано адвокатський запит від 19 січня 2022 року, в якому серед іншого заявлено про здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». На підтвердження повноважень адвокатом надано ордер та копію свідоцтва адвоката.
Про результати розгляду адвокатського запиту повідомлено листом ГУПФУ в Луганській області від 24 січня 2022 року № 1200-0202-8/4519.
При цьому ГУПФУ в Луганській області рішення щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не приймалося.
Вважаючи порушеними права ОСОБА_1 на перерахунок пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» представник позивача звернувся до суду з цим позовом.
Завданням адміністративного судочинства є перевірка правомірності дій суб'єкта владних повноважень, відповідності його рішень критеріям правомірності, які пред'являються до дій (рішень) суб'єктів владних повноважень та закріплені в частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналіз вище наведених норм Закону № 1058-IV та Порядку № 22-1 дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення відповідним органом Пенсійного фонду України дій, спрямованих на призначення/перерахунок пенсій, визначених Порядком № 22-1, та прийняття рішення, є відповідна заява заявника (пенсіонера), подана особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надіслана поштою, до органів, що призначають пенсію.
Як встановлено судом, позивач особисто або через свого представника до ГУПФУ в Луганській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не звертався.
Вимога про перерахунок пенсії заявлена представником позивача (адвокатом) в адвокатському запиті від 19 січня 2022 року.
Відповідно до абзаців першого та другого частини першої статті 24 Закону України від 05.07.2012 № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.
До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.
Згідно з абзацом першим частини другої статті 24 цього Закону орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
Таким чином, оскільки адвокатський запит за своїм змістом є зверненням адвоката про надання інформації та копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту, суд дійшов висновку, що адвокатський запит, незважаючи на наявну в ньому вимогу про здійснення перерахунку пенсії клієнта, не вважається заявою про призначення/перерахунок пенсії у розумінні Закону № 1058-IV та Порядку № 22-1, тобто не обумовлює вчинення органом Пенсійного фонду України дій, спрямованих на призначення/перерахунок пенсій, та не є підставою для прийняття рішення про призначення або перерахунок пенсії.
Відповідно суд погоджується з твердженнями відповідача, що ним правомірно не приймалося рішення щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі адвокатського запиту представника позивача від 19 січня 2022 року, тобто не вирішувалось питання щодо зарахування до пільгового страхового стажу позивача за списком № 1 його періодів роботи з 18 лютого 1991 року по 17 жовтня 1993 року, з 18 листопада 1993 року по 22 січня 1994 року, з 24 березня 1994 року по 30 червня 1994 року, з 20 жовтня 1994 року по 04 травня 1995 року, з 22 січня 1996 року по 31 грудня 1998 року та з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року, та з боку ГУПФУ в Луганській області відсутня протиправна бездіяльність.
За таких обставин суд відмовляє в задоволенні вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності ГУПФУ в Луганській області щодо незарахування позивачу до пільгового стажу за списком № 1 спірних періодів роботи позивача.
Як наслідок відмови в задоволенні основної вимоги, суд відмовляє також в задоволенні похідних позовних вимог щодо зобов'язання відповідача зарахувати спірний страховий стаж позивача та здійснити йому перерахунок пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Також при розгляді даної адміністративної справи суд не надає правової оцінки правомірності неврахуванню спірного страхового стажу позивача при призначенні йому пенсії за віком за заявою від 18 листопада 2021 року, оскільки таке рішення прийнято не відповідачем, а Головними управліннями Пенсійного фонду України в Вінницькій та Кіровоградській областях, та не є предметом оскарження по даній справі, тобто не входить до предмету доказування по даній справі.
Що стосується інших обставин, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, суд вважає за необхідне зауважити, що у пункті 25 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Проніна проти України» зазначено, що суд зобов'язаний надавати відповідь на кожен із специфічних, доречних та важливих доводів заявника. Виходячи з позиції цього суду, що висловлена в пункті 42 рішення «Бендерський проти України», судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються.
Вказані вимоги зобов'язують суди при вирішенні справи у кожному конкретному випадку вживати передбачені законом заходи з метою з'ясування всіх обставин у справі, що мають значення для вирішення спору, встановити та надати вичерпну оцінку фактичним обставинам у межах спірних правовідносин з метою з'ясування об'єктивних причин та факторів, що зумовили настання для платника негативних наслідків у вигляді порушеного права, що підлягає захисту, та в достатній мірі висвітлити мотиви прийняття конкретних рішень.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За встановлених судом обставин та нормативного врегулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, тому задоволенню не підлягають.
За правилами, визначеними статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову адвоката Осьмак Яніни Валеріївни в інтересах ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9, код за ЄДРПОУ 21782461) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя К.О. Пляшкова