Постанова від 07.08.2007 по справі А20/269-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

10:50

"07" серпня 2007 р. Справа № А20/269-07

Господарський суд Київської області у складі (зал судових засідань №222)

судді Я.Л. Іваненко

секретар І.О. Карпунов

розглянув матеріали адміністративної справи

За позовом в особі

Прокурора м. Біла Церква Київської області в інтересах держави Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області, м. Біла Церква

до

Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Біла Церква

про

стягнення 1216,00грн.

В засіданні приймали участь:

від позивача

Новогребельська І.М., довіреність №52749/10 від 02.07.07р.

від відповідача від прокурора

не з'явився Дикий Ю.О., посвідчення №71 від 16.06.2004р.

суть спору:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Прокурора м. Біла Церква Київської області в інтересах держави в особі Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Біла Церква(надалі - позивач) до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Біла Церква (надалі - відповідач) про стягнення 1216,00грн.

Ухвалою господарського суду від 09.07.2007р. про відкриття провадження в адміністративній справі розгляд справи було призначено на 24.07.2007р. Розгляд справи відкладався у зв'язку з неявкою відповідача в судове засідання.

Представники позивача та прокурора позовні вимоги підтримали, вважають їх обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на порушення відповідачем вимог Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» внаслідок чого за ним утворилась заборгованість по фінансових санкціях.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце проведення судових засідань відповідно до п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 р. за № 75, що підтверджується журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Київської області, відповідною відміткою на першому примірнику ухвал суду від 09.07.2007р. та 24.07.2007р., в судові засідання 24.07.2007р. та 07.08.2007р. не з'явився, відзиву та витребуваних ухвалами суду документів без поважних причин повторно не надав.

Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або третьої особи не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів, яких достатньо для вирішення спору по суті.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та прокурора, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, судом встановлено наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1перебуває на обліку в Білоцерківській ОДПІ Київської області з 04.12.2003р. за НОМЕР_1.

Податковим органом була проведена перевірка господарської одиниці відповідача -торгівельного павільйону на території ринку масиву «Піщаний» в м. Білій Церкві з питань дотримання вимог Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі -Закон України №265/95-ВР), за результатами якої складено Акт від 13.11.2006р. №100012142305. Зазначеним Актом встановлено порушення відповідачем вимог п. п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР, а саме, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 4,00грн.; реалізація з початку робочого дня товару, в тому числі тютюнових виробів без застосування РРО та без видачі відповідних розрахункових документів на загальну суму 40,00грн.; не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операційна суму 282,00грн.

Відповідно до ст. 3 Закону України №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1); видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13).

За порушення вимог Закону України №265/95-ВР, згідно зі ст. 17 зазначеного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

А на підставі статті 22 Закону України №265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

За результатами вказаної перевірки відповідача та на підставі Акту від 13.11.2006р. №100012142305 позивачем було прийнято рішення №0005042320/0 від 24.11.2006р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1610,00грн. Як вбачається з матеріалів справи, зазначене рішення отримано особисто відповідачем 24.11.2006р., що підтверджується підписом останнього на рішенні.

Станом на день розгляду справи частину боргу по фінансових санкціях в розмірі 394,00грн. відповідачем сплачено добровільно, заборгованість останнього по фінансових санкціях становить 1216,00грн., що також підтверджується довідкою Білоцерківської ОДПІ №162/23-07 від 18.05.2007р.

Зазначена заборгованість відповідачем не оскаржена, не спростована та в добровільному порядку не погашена.

Згідно п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII органам державної податкової служби надано право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України №265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

А згідно зі ст. 17 Закону України №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Статтею 25 Закону України №265/95-ВР передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 1216,00грн. фінансової санкції є обґрунтованими, документально підтвердженими, відповідачем не спростовані, а тому підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 158, 160, 162, 163 п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

постановив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в доход державного бюджету на рахунок Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції (09117, Київська область, м. Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 12, код 19421230) 1216,00грн. (одну тисячу двісті шістнадцять грн. 00коп.) фінансової санкції.

3. Копію постанови надіслати учасникам провадження.

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя

Іваненко Я.Л.