Ухвала від 30.06.2022 по справі 727/5220/22

Справа № 727/5220/22

Провадження № 1-в/727/102/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2022 року Шевченківський районний суд м. Чернівці

в складі головуючого: судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю: представника Чернівецького РУП ГУНП

в Чернівецькій області - ОСОБА_3

особи, відносно якої розглядається справа ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за поданням начальника Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта середня, не працюючого, раніше судимого:

-17.04.2000 року Ленінським районним судом м. Чернівецької обл. за ст. 141ч. 2; 46-1 УК України, до 2-х років позбавлення волі. На основі ст. 46-1 УК України відстрочити виконання вирову на 1 рік; 26.12.2001року Ленінським районним судом м. Чернівці за ст. 183ч. 3; 69, 75 КК України до 1-го року позбавлення волі. На основі ст. 75 ЮС України від 2001 р. відбування покарання звільнити з іспитовим терміном на 1 ріку;

-12.04.201 Іроку Садгірським районним судом м. Чернівці за ст. 185 ч. 1, КК України до 6-ти місяців арешту

-16.09.201 Іроку Шевченківським районним судом м. Чернівці за ст. 186 ч. 2, 70 ч 4

70.44,КК України до 4-ох років 1-го місяця позбавлення волі.

24.05.2017року Першотравневим районним судом м. Чернівці за ст. 15, ст. 185 ч. 2, КК України до 3-ох місяців арешту.

-19.09.2018року Шевченківським районним судом м. Чернівці за ст. 186 ч. 2, 70 ч 4

70.44,КК України до 4-ох років 6-ти місяця позбавлення волі.

-16.04.2018року Садгірським районним судом м. Чернівці за ст. 185 ч. 2, КК України до 3-ох місяців арешту.

-14.05.2018року Садгірським районним судом м. Чернівці за ст. 185 ч. 2, КК України до 2-ох років позбавлення волі.

ВСТАНОВИВ:

Начальник Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина ОСОБА_4 , в якому посилається на те, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , та був взятий на облік в поліції, як особа, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі». При цьому, взятий на облік громадянин ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативного боку, розпивав алкогольні напої та курив тютюнові вироби на дитячому майданчику, зберігав наркотичні засоби для власного вживання у зв'язку з чим, у відношенні до ОСОБА_4 складались постанови та протоколи про адміністративні правопорушення, при цьому йому було роз'яснено, про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Також вказує, що ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

А саме: 02.06.2022 року ОСОБА_4 , постановою Чернівецького РУП пригнуто до адміністративної відповідальності за с. 175-1 ч 1 КУпАП та відносно нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. 05.06.2022 року ОСОБА_4 , постановою Чернівецького РУП пригнуто до адміністративної відповідальності за с. 182 ч 1 КУпАП та відносно нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 06.06.2022 року ОСОБА_4 , постановою Чернівецького РУП пригнуто до адміністративної відповідальності за с. 178 ч 1 КУпАП та відносно нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження Одночасно після кожного вчиненого ним правопорушення, ОСОБА_4 було винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

В судовому засіданні представник Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області підтримав подання, пояснивши, що громадянин ОСОБА_4 будучи письмово попередженим про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, продовжував систематично порушувати громадський порядок.

В судовому засіданні громадянин ОСОБА_4 зазначив, що після відбування покарання у вигляді позбавлення волі він неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а також те, що він був письмово попередженим про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду у випадку повторного вчинення адміністративного правопорушення. Не заперечував щодо задоволення подання органу внутрішніх справ та зазначив, що в подальшому виправиться.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , представника органу внутрішніх справ, дослідивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, на підставі п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно вимог ч.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 будучи раніше неодноразово, а саме два і більше разів, засудженим за умисні злочини до покарання у вигляді позбавлення волі, після відбування покарання систематично порушував громадський порядок, вчиняв адміністративні правопорушення.

Так ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності був підданий адміністративному стягненню та письмово попереджався про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду. Зазначене в судовому засіданні підтвердив сам ОСОБА_4 .. Не зважаючи на письмові попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 продовжував вчиняти адміністративні правопорушення, що свідчить про не бажання ОСОБА_4 стати на шлях виправлення.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи, вивчивши подання та додані до нього матеріали, суд приходить до висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.4-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта середня, не працюючого, раніше судимого - задовольнити.

Встановити відносно громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.

Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження:

А) заборонити виїзд за межі м. Чернівці та зміни місця проживання без дозволу керівництва Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області;

Б) заборонити відвідування винних магазинів, кафе, барів, ресторанів, шашличних, закусочних та інших місць, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив;

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7 діб.

Суддя ОСОБА_1