Ухвала від 28.06.2022 по справі 204/4160/22

Справа № 204/4160/22

Провадження № 1-кс/204/1041/22

УХВАЛА

Іменем України

28 червня 2022 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

захисників - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

підозрюваного - ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі, в режимі відеоконференції, клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровській області капітана юстиції ОСОБА_7 , погоджене заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22017040000000032 від 23.05.2017 року за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України,-

встановив:

23.06.2022 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровській області капітана юстиції ОСОБА_7 , погоджене заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22017040000000032 від 23.05.2017 року за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України

В обгрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом Управління СБ України у Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під№ 22017040000000032 від 23.05.2017 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 07 квітня 2014 року у

м. Донецьку утворено терористичну організацію (т.зв. «ДНР») і одним із основним її завданням є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України, а саме шляхом відокремлення від України частини території Донецької області. Відповідно до ст.ст. 2 та 5 Конституції України територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою та право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу. Відповідно до ст. 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум.Питання про зміну території або конституційного ладу в України вирішуються виключно на всеукраїнському референдумі, який може бути назначений тільки Верховною Радою України, при цьому остання не надавала свого дозволу на проведення всеукраїнського референдуму щодо зміни меж території України та конституційного ладу в України. Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» №254-VIII від 17.03.2015 визнано тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» запроваджено особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України.Законом України №2268-VII від 18.01.2018 року «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях визначено частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль; Російська Федерація визнається державою-окупантом. Так, для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях Генеральним штабом Збройних Сил України за погодженням з відповідними керівниками залучаються та використовуються сили і засоби (особовий склад та спеціалісти окремих підрозділів, військових частин, зброя, бойова техніка, спеціальні і транспортні засоби, засоби зв'язку та телекомунікацій, інші матеріально-технічні засоби) Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту), правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, військової прокуратури, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, а також працівники закладів охорони здоров'я; у зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій діє особливий порядок. Командувач об'єднаних сил призначається Президентом України за поданням начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України та реалізує свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил України. Враховуючи підабзац 9 абзацу 1 ст. 1 Розділу І Закону України «Про боротьбу з тероризмом» № 638-IV від 20.03.2003, терористична організація - стійке об'єднання двох і більше осіб, яке створено з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено певні правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки із вчинення терористичних актів. Організація визнається терористичною, якщо хоч один з її структурних підрозділів здійснює терористичну діяльність з відома хоча б одного з керівників (керівних органів) усієї організації.Зверненням Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затвердженим постановою Верховної Ради України №129-VIII від 27.01.2015; Заявою Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичної організації «ДНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», схваленою постановою Верховної Ради України №145-VIII від 04.02.2015; Заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройної агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», схваленою постановою Верховної Ради України №337-VIII від 21.04.2015, «Донецьку народну республіку» (далі за текстом - «ДНР») визнано терористичною організацією.Відповідно до Конституції України - Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тобто влада народу є первинною, єдиною і невідчужуваною та здійснюється народом шляхом вільного волевиявлення через вибори, референдум, інші форми безпосередньої демократії у порядку, визначеному Конституцією та законами України, через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, сформовані відповідно до Конституції та законів України. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні, основні засади якого визначено в розділах I, III, XIII Конституції України, належить виключно народові. Тобто тільки народ має право безпосередньо шляхом всеукраїнського референдуму визначати конституційний лад в Україні, який закріплюється Конституцією України, а також змінювати конституційний лад внесенням змін до Основного Закону України в порядку, встановленому його розділом XIII. Вказані терористичні організації є стійкими, мають чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з планом спільних злочинних дій. На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що були у вказаних блоках. При цьому на керівників та учасників силового блоку покладається забезпечення стійкості терористичних організацій шляхом вчинення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів і військовослужбовцями Збройних Сил України. У свою чергу, представники політичного блоку організовують збір та отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичних організації та осіб, лояльно налаштованих до їхньої діяльності, чим також забезпечують існування терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР». Зазначені терористичні організації мають стабільний склад лідерів, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організацій, а також план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення. Так, на учасників політичного блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов'язки: створення так званих органів державної влади «ДНР»/«ЛНР» та організація їх діяльності; видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР»/«ЛНР»; проведення агітаційної роботи серед населення щодо діяльності даних терористичних організацій з метою схиляння їх до участі у «ДНР»/«ЛНР» та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України; організація збору, отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР»та осіб, лояльно налаштованих до їх діяльності, а також її розподілу; налагодження власної взаємодії між незаконними державними утвореннями «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» та її лідерами з метою координації дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для протидії правоохоронним органам України та Збройним Силам України;налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР», дискредитації діяльності органів державної влади України та осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за їх допомогою закликів до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні та дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам бойового блоку терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР» для забезпечення їх протиправної діяльності; забезпечення учасників терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР» транспортом, символікою та агітаційними матеріалами.

На учасників силового блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов'язки:організація та ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України, задіяними у проведенні антитерористичної операції; з метою опору представникам державної влади та унеможливлення припинення злочинної діяльності правоохоронними органами та Збройними Силами України, організація у групи осіб, які є прихильниками злочинної діяльності учасників терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР», озброєння зазначених осіб та керівництво їхніми діями; створення не передбачених законом збройних формувань та участь в їх діяльності;вербування нових учасників до складу силового блоку терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР» та керівництво їхніми діями;захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об'єктів на території Донецької та Луганської областей; скоєння терористичних актів та диверсій на території України;захоплення зброї чи заволодіння у інший спосіб боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та забезпечення власної злочинної діяльності;викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні; силова підтримка учасників політичного блоку при проведенні протиправних дій, в тому числі незаконних референдумів на території Донецької та Луганської областей про визнання суверенітету незаконних державних утворень «ДНР»/«ЛНР», а також укріплення та охорона зайнятих ними будівель та споруд; організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР».

Згідно наказу № 222ог від 14.04.2017 про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей затвердженого Першим заступником керівника Антитерористичного центру при СБ України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей), а також відповідно до постанови КМУ № 99 від 01.03.2017 «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» переміщення товарів поза межами контрольних пунктів в'їзду/виїзду, контрольних постів забороняється. Крім того суб'єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з тимчасово неконтрольованої території товари, за винятком тих, які переміщуються у складі гуманітарних вантажів та товарів і продукції (в тому числі тих, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі) металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергогенеруючої галузей, об'єктів критичної інфраструктури за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), які затверджуються спільним рішенням МТОТ та Мінекономрозвитку. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», керівники та посадові особи підприємств, установ і організацій, а також громадяни, які сприяли терористичній діяльності, зокрема, надавали кошти, інші фінансові активи чи економічні ресурси, відповідні послуги безпосередньо чи опосередковано для використання в інтересах фізичних осіб, які вчиняють терористичні акти або сприяють чи беруть участь у їх вчиненні, чи в інтересах юридичних осіб, майно яких безпосередньо чи опосередковано перебуває у власності чи під контролем терористів або осіб, які сприяють тероризму, а також юридичних і фізичних осіб, які діють від імені чи за вказівкою зазначених осіб, несуть відповідальність згідно з законом. 30.04.2018 Указом Президента України №116/2018, відповідно до ст. 107 Конституції України, введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30.04.2018 року «Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях», яким здійснено зміну формату широкомасштабної антитерористичної операції на Операцію об'єднаних сил. Так, 29.03.2006 Товариство з обмеженою відповідальністю «Р.Б.К. Атлантіс Груп» (код ЄДРПОУ 34314907) зареєстроване у Департаменті адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи: 1 224 102 0000 025292) за адресою: м. Дніпро, вул. Харківська, буд. 9, кв. 10 (надалі - ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп»), з видами діяльності за кодом КВЕД: 18.13 - виготовлення друкарських форм і надання інших поліграфічних послуг; 46.19 - діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 82.99 - надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у.; 46.90 - неспеціалізована оптова торгівля; 58.19 ? інші види видавничої діяльності. Разом з тим, основним видом фінансово-господарської діяльності вказаного товариства є неспеціалізована оптова торгівля, куди входить: оптова торгівля оболонками штучними для ковбасних виробів, плівками для харчових продуктів та інше. В свою чергу, відповідно до наказу ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» № 130-к від 01.07.2010, призначено на посаду Генерального директора ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп», діючого на підставі Статуту підприємства від 29.03.2006, зі змінами від 24.07.2015 № 1 224 105 0020 025292 ОСОБА_6 .

Крім того, відповідно до положень Статуту ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп»: п. 12.7 Генеральний Директор несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку, звітності, своєчасність та повноту сплати податків та заробітної плати найманим працівникам, зберігання документів Товариства, печатки та штампів,п. 12.8 Генеральний Директор діє від імені Товариства, представляє його в усіх установах, підприємствах та організаціях в Україні і за кордоном, видає довіреності від імені Товариства. Довіреності можуть бути видані на вчинення лише тих дій, які належать до компетенції директора.Слід зазначити, під час здійснення протиправної діяльності, ОСОБА_6 було відомо, що терористична організація «ДНР» діє на території України незаконно, її учасники застосовують зброю, вчиняють терористичні акти, захоплення будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії, які створюють небезпеку для життя та здоров'я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації військового конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, а також чинять збройний опір, незаконну протидію та перешкоджають виконанню службових обов'язків співробітникам правоохоронних органів України та військовослужбовцям Збройних сил України, прийняла рішення на вчинення активних дій, спрямованих на фінансування діяльності зазначеного псевдодержавного утворення - терористичної організації «ДНР».

Також, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» здійснювало свою фінансово-господарську діяльність на території Донецької обл. у м. Дебальцеве та Луганської обл. у м. Луганську, створивши при цьому представництва у вказаних містах.

Отже, реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_6 , залучив до вчинення вказаної протиправної діяльності ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка відповідно до наказу генерального директора ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» ОСОБА_6 № 358-к від 03.03.2014 на вказаному підприємстві займала посаду начальника відділу збуту, до обов'язків якої входило контроль продажу товарів, що імпортуються вказаним підприємством, у 2015 році (більш точну дату в ході досудового розслідування встановити не надалось можливим).

В свою чергу, відповідальною особою у м. Луганську по питанням регіонального розвитку ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп», відповідно до наказу генерального директора ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» ОСОБА_6 № 64-К від 01.10.2008 був призначений менеджер ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та відповідно до наказу № 356-К від 03.03.2014 був призначений менеджер ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Так, реалізуючи свій злочинний план та умисел, який направлений на фінансове забезпечення діяльності терористичної організації «ДНР», ОСОБА_6 за передньою змовою з ОСОБА_9 , за невстановлених в ході досудового розслідування обставин домовилась з менеджером по питанням регіонального розвитку ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» у м. Дебальцеве Донецької обл. ОСОБА_11 про вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Отже, ОСОБА_6 , продовжуючи вчиняти вказану протиправну діяльність, та не відмовляючись від раніше розробленого злочинного плану з ОСОБА_9 , та ОСОБА_11 зареєстровали ряд суб'єктів підприємницької діяльності з метою фінансового забезпечення терористичної організації «ДНР», та які усвідомлені про злочинну діяльності терористичної організації «ДНР», та обізнані про створені так звані «Міністерства фінансів «ДНР», «Міністерства доходів та зборів «ДНР», «Центрального Республіканського Банку «ДНР», та усвідомлюючи, що грошові кошти, збір та обіг яких відбуваються на території Донецької обл., непідконтрольній державним органам влади України, буде використано для цілей вказаної терористичної організації, зокрема щодо насильницької зміни меж території та державного кордону України.

Слід зазначити, на виконання вказівок ОСОБА_6 , ОСОБА_9 разом ОСОБА_11 , здійснювали незаконну реєстрацію фізичної особи підприємця території терористичної організації «ДНР» з метою подальшої реалізації продукції на вказаній вище території, а саме оболонки штучні для ковбасних виробів, плівка для харчових продуктів та іншого, які фактично походить з території Польської Республіки та Російської Федерації, та які в подальшому направлялись до території терористичної організації «ДНР».В свою чергу, ОСОБА_11 з метою виконання злочинних вказівок та реалізації спільного злочинну плану з ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , для приховання юридичної приналежності в процесі фінансового забезпечення терористичної діяльності «ДНР» до ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп», керівником якого є ОСОБА_6 , було зареєстроване суб'єкт підприємницької діяльності у м. Дебальцеве Донецької обл., який знаходиться на території терористичної організації «ДНР».Так, у період часу з 11.12.2015 по 25.12.2015, перебуваючи на території терористичної організації «ДНР» у м. Дебальцеве Донецької обл., ОСОБА_12 , на виконання вказівок ОСОБА_6 , вжив всіх необхідних заходів та вчинив всі необхідні дії, направлені на фінансування терористичної діяльності шляхом сплати «податків» до так званої «податкової системи «ДНР», в процесі здійснення незаконної підприємницької діяльності на вказаній території.Так, на виконання задуманого ОСОБА_6 злочинного плану,

ОСОБА_11 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, з метою реалізації вказаного плану, на ім'я генерального директора ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» ОСОБА_6 , подав заяву про звільнення із вказаного підприємства за власним бажання, на підставі якої, відповідно до наказу № 405-к від 21.12.2015, ОСОБА_11 було звільнено з посади менеджера по питанням регіонального розвитку ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп».

22.12.2015, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, ОСОБА_11 , не відмовляючись від злочинного умислу, та виконуючи вказівки ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , після офіційного звільнення з ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп», перебуваючи на території терористичної організації «ДНР», зареєстрував суб'єкт господарської діяльності та отримав свідоцтво про державну реєстрацію ФОП серії АА03 № 11971.Після чого, ОСОБА_11 , за спільно обумовленим злочинним планом з ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , та діючи на виконання вказівок останніх, з метою забезпечення ведення господарської діяльності на території терористичної організації, 18.01.2016 відкрив у так званому «Центральному Республіканському Банку Донецької Народної Республіки» розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 з метою незаконного ведення господарської діяльності та сплати так званих «податків» до так званого «бюджету «ДНР».В подальшому, на виконання злочинних вказівок ОСОБА_6 , та виконуючи відведену їй роль у злочинному плані, ОСОБА_9 , розуміючи, що за результатами фінансово-господарської діяльності ОСОБА_11 , як незаконно зареєстрованого суб'єкта господарської діяльності, будуть сплачуватись так звані «податки» до «бюджету ДНР», що згідно положень ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є фінансовим та матеріальним забезпеченням терористичної організації «ДНР», здійснювала пошук постачальників товару (оболонки штучні для ковбасних виробів, плівка для харчових продуктів та ін.), для подальшої його реалізації ФОП ОСОБА_11 на тимчасово окупованій території представниками терористичної організації «ДНР», із використанням механізму «транзитних» підприємств, з метою приховування достовірної інформації про дійсного імпортера продукції. Так, ОСОБА_9 , після доставки товару на територію терористичної організації «ДНР» забезпечувала митне оформлення та декларування товару, та після чого, здійснювала заходи щодо подальшого розпорядженням та декларування товару з метою його реалізації підприємствам, які зареєстровані та мають виробничі потужності на території терористичної організації «ДНР».При цьому, на виконання вказівок ОСОБА_6 , ОСОБА_9 повністю усвідомлювала, що в процесі незаконної фінансово-господарської діяльності ФОП ОСОБА_11 на території терористичної організації «ДНР» будуть сплачуватись так звані «податки» до так званого «бюджету ДНР».

Після чого, ОСОБА_6 реалізуючи свій злочинний умисел, надав вказівки ОСОБА_9 з метою безперешкодного виконання покладених злочинних обов'язків та доведення злочинного наміру до кінця, здійснювала роботу з обліку, систематизації звітних документів щодо фінансово-господарської діяльності незаконно зареєстрованого, тобто з порушенням норм діючого законодавства України, ФОП ОСОБА_11 , та у період часу з 18.01.2016 по 27.06.2017, із використанням електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка крім того є офіційним засобом зв'язку ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп», отримувала та опрацьовувала, з метою систематичних, планових та постійних сплат так званих «податків» до так званого «бюджету «ДНР», невід'ємні документи реалізації фінансово-господарської діяльності ФОП ОСОБА_11 , а саме: договори поставок, договори перевезення, додаткові угоди, протоколи протиріч до договорів поставок, специфікації, агентські договори, договори про надання послуг митного представництва, угоди про вартість послуг, заявки на поставку товару, рахунки-фактури, зразки заповнення платіжних доручень, рахунки на оплату, товарні накладні, декларації на товари, додаткові аркуші до декларацій на товари, накладні, плани робіт тощо. Так, реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_6 , у період часу з 23.03.2016 по 27.06.2017 надав злочинні вказівки ОСОБА_9 , перебуваючи у м. Дніпрі, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, здійснювати ведення господарської діяльності ФОП ОСОБА_11 , тобто здійснювати дії з бухгалтерського обліку та формування фінансової звітності ФОП з метою на фінансування терористичної організації «ДНР». Крім того, з метою контролю та неухильного виконання ФОП ОСОБА_11 злочинних вказівок ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , останні із використанням засобів мобільного зв'язку систематично контролювали, керувала та корегували процесами реалізаціїФОП ОСОБА_11 злочинних планів.

Слід зазначити, факти систематичної сплати «податків» до так званого «бюджету «ДНР» ОСОБА_9 підтверджувала шляхом отримання на електронну адресу відповідних копій накладних про придбання товару та посилаючись на так званий «Закон Донецької народної Республіки «Про Податкову систему від 25.12.2015», де в п. 12.1 ст. 12 встановлено протиправний порядок отримання джерел фінансування діяльності «ДНР», у тому числі у вигляді податку, який визначений, як «обов'язковий, індивідуальний платіж, що стягується з метою фінансового забезпечення діяльності «ДНР».

Так, у період часу з 23.03.2016 по 27.06.2017 було ФОП ОСОБА_11 , з метою фінансового забезпечення діяльності «ДНР» було складено наступні документи фінансової звітності:накладна № 288 від 23.03.16 на суму 81 064, 56 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 299 від 24.03.16 на суму 78 103, 65 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 309 від 25.03.16 на суму 75 142, 74 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 315 від 28.03.16 на суму 75 142, 74 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 439 від 28.04.16 на суму 69 660, 48 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 443 від 29.04.16 на суму 69 660, 48 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 , накладна № 453 від 04.05.16 на суму 69 660, 48 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 465 від 06.05.16 на суму 99 168, 58 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 477 від 10.05.16 на суму 95 419, 94 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 485 від 11.05.16 на суму 69 660, 48 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 491 від 12.05.16 на суму 69 660, 48 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 512 від 17.05.16 на суму 94 983, 10 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 515 від 18.05.16 на суму 94 983, 10 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 522 від 19.05.16 на суму 94 983, 10 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 527 від 20.05.16 на суму 94 983, 10 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 533 від 23.05.16 на суму 36 166, 64 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 663 від 28.06.16 на суму 99 310, 39 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 670 від 29.06.16 на суму 99 867, 70 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 677 від 30.06.16 на суму 95 525, 65 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 681 від 01.07.16 на суму 51 083, 25 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 872 від 29.08.16 на суму 55 466, 28 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 896 від 02.09.16 на суму 95 507, 38 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 900 від 05.09.16 на суму 95 507, 38 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 908 від 06.09.16 на суму 96 258, 00 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 919 від 07.09.16 на суму 95 507, 38 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 928 від 08.09.16 на суму 97 299, 33 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 935 від 09.09.16 на суму 97 299, 33 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 940 від 12.09.16 на суму 97 299, 33 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 945 від 13.09.16 на суму 97 299, 33 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 951 від 14.09.16 на суму 93 882, 39 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 959 від 15.09.16 на суму 97 202, 23 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 967 від 16.09.16 на суму 97 299, 33 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 973 від 19.09.16 на суму 97 299, 33 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 980 від 20.09.16 на суму 67 005, 29 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 993 від 22.09.16 на суму 98 841, 08 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1001 від 23.09.16 на суму 98 841, 08 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1009 від 26.09.16 на суму 62 638, 35 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1014 від 27.09.16 на суму 95 912, 29 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1019 від 28.09.16 на суму 92 818, 34 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1068 від 18.10.16 на суму 94 871, 44 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1075 від 19.10.16 на суму 93 245, 07 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1087 від 21.10.16 на суму 25 038, 76 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1123 від 03.11.16 на суму 75 316, 20 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1124 від 08.11.16 на суму 97 030, 54 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1130 від 09.11.06 на суму 61 244, 52 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1146 від 15.11.16 на суму 96 738, 14 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1152 від 16.11.16 на суму 89 296, 75 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1332 від 29.12.16 на суму 96 515, 52 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 1343 від 30.12.16 на суму 96 515, 52 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 5 від 09.01.17 на суму 94 797, 46 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 9 від 10.01.17 на суму 75 764, 30 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 43 від 24.01.17 на суму 99 145, 53 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 47 від 25.01.17 на суму 99 597, 56 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 50 від 26.01.17 на суму 90 406, 26 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 54 від 27.01.17 на суму 90 406, 26 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 59 від 30.01.17 на суму 99 688, 68 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 63 від 31.01.17.17 на суму 97 572, 19 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 67 від 01.02.17 на суму 95 396, 70 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 77 від 02.02.17 на суму 96 433, 34 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 81 від 03.02.17 на суму 66 752, 94 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 121 від 22.02.17 на суму 53 252, 79 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 132 від 27.02.17 на суму 51 666, 62 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 324 від 13.04.17 на суму 98 578, 26 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 327 від 14.04.17 на суму 98 959, 04 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 340 від 19.04.17 на суму 23 284, 48 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 348 від 20.04.17 на суму 92 218, 36 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 353 від 21.04.17 на суму 92 859, 96 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 368 від 24.04.17 на суму 51 969, 31 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 380 від 25.04.17 на суму 98 914, 87 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 446 від 15.05.17 на суму 96 882, 93 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 453 від 16.05.17 на суму 96 882, 93 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 456 від 17.05.17 на суму 96 882, 93 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 460 від 18.05.17 на суму 96 882, 93 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 465 від 19.05.17 на суму 92 720, 65 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 467 від 22.05.17 на суму 15 032, 82 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 ,накладна № 738 від 26.05.17 на суму 90 591, 30 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 , накладна № 746 від 27.06.17 на суму 85 827, 26 руб., між постачальником ОСОБА_13 та покупцем ОСОБА_11 .

Отже, у період часу з 23.03.2016 по 27.06.2017 ФОП ОСОБА_11 , здійснюючому фінансово-господарську діяльність на тимчасово окупованій території України, в супереч діючому законодавству України в сфері легітимної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, на виконання злочинного плану ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , спрямованого на фінансування терористичної організації «ДНР», з розрахункового рахунку ФОП ОСОБА_11

№ НОМЕР_1 , відкритого у так званому «Центральному Республіканському Банку ДНР», під видом непередбачених чинним законодавством України «податків» і «зборів», до так званого «бюджету «ДНР», відповідно до висновку експерта № 4533/4534-17 від 21.12.2017 було сплачено 6 % з загальної суми за даними касових операцій 6 508 595, 21 рублів, що складає 390 515, 71 російських рублів.Таким чином, у період часу з 23.03.2015 по 27.06.2017 генеральний директора ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» ОСОБА_6 за попередньою змовою з начальником відділу продажу ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , та іншими невстановленими в ході досудового розслідування особами, організував фінансове забезпечення діяльності терористичної організації «ДНР», шляхом сплати до так званого «Міністерства доходів та зборів «ДНР» через незаконний «Центральний Республіканський банк ДНР», відповідно до незаконно виданого нормативного акту фіскального характеру «Закону Донецької Народної Республіки «Про податкову систему від 25.12.2015» (п. 12.1 ст. 12) у вигляді податку, який визначений, як «обов'язковий, індивідуальний платіж, що стягується з метою фінансового забезпечення діяльності «ДНР», та для подальшого сприяння діяльності вказаної терористичної організації.

Також, досудовим розслідування встановлено, що з 2016 року по теперішній час ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи за попередньою змовою з групою осіб з ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та іншими невстановленими особами, організував постачання товарів «оболонки штучні для ковбасних виробів», з метою сприяння діяльності терористичній організації «ДНР», що виражається у наданні вказаними терористичним організаціям грошових коштів, які були отримані в ході здійснення фінансово-господарської діяльності підконтрольних названим вище особам суб'єктів підприємницької діяльності для подальшого придбання військового одягу, амуніції, медикаментів, продуктів харчування, тощо. Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» № 1147 від 30.12.2015 затверджено перелік товарів, ввезення яких заборонено на митну територію України, серед яких є товар - «оболонки штучні для ковбасних виробів», що відповідає коду УКЗЕД 3917320020, який розмитнювався ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп» генеральним директором якого є ОСОБА_6 .Крім того, частина коштів, отриманих від реалізації вказаних товарів на непідконтрольну уряду України територію Донецької області, направлялась ОСОБА_6 , та іншими невстановленими в ході досудового слідства особами до незаконно створених «органів влади» терористичної організації «ДНР» та сплачували встановлені представниками терористичної організації «ДНР» офіційні та неофіційні платежі, таким чином частина грошових коштів передавалась представникам незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР», що діють на тимчасово окупованій території Донецької області та систематично вчиняють на території України тяжкі та особливо тяжкі злочини, що призводить до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.В свою чергу, на митному посту «Центральний» (UA110190) та у відділі митного оформлення № 1 митного поста «Спеціалізований» (UA110180) Дніпропетровської митниці ДФС встановлено, що митне оформлення та декларування товару, який відповідає коду УКЗЕД 3917320020, на який відповідно до ПКМ України № 1147 від 30.12.2015 накладено «ембарго» та який імпортувався на адресу ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп».Слід зазначити, що ОСОБА_6 достовірно знав, що терористична організація «ДНР» має стабільний склад лідерів, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідеру організації, а також мають план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.Також, ОСОБА_6 , об'єктивно усвідомлював, що терористична організація «ДНР», протиправній діяльності якої вона сприяла, діє на території України незаконно та що її учасники застосовують зброю, вчиняють терористичні акти, захоплення будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії (зокрема артилерійські обстріли), які створюють небезпеку для життя та здоров'я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, а також перешкоджають виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України, військовослужбовцями Збройних Сил України та іншими військовими формуваннями України, задіяними у проведенні Антитерористичної операції/ООС.Таким чином, ОСОБА_6 , як генеральний директор ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп», у період 2015 року по 2017 рік, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою з невстановленими в ході досудового слідства особами, усвідомлюючи той факт, що «ДНР» є терористичною організацією та має відповідні незаконно створені органи управління, з метою забезпечення економічної складової діяльності незаконних органів управління терористичної організації «ДНР» та подальшого надходження грошових коштів від такої діяльності у вигляді податків та зборів до незаконно створених органів даної терористичної організації, а також достовірно розуміючи, що на даній окупованій території органи державної влади тимчасово не здійснюють повноваження, передбачені законодавством України, організував постачання товарно-матеріальних цінностей «оболонки штучні для ковбасних виробів», на тимчасово окуповану територію Донецької області з метою забезпечення функціонування незаконно створених органів державної влади терористичної організації «ДНР» та потреб осіб, які здійснюють та підтримують вищевказані противоправні дії, а також у готуванні до вчинення дій щодо постачання товарів народного споживання на тимчасово непідконтрольну Україні територію, яка контролюється терористичної організацією «ДНР».Так, згідно Конституції України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_15 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п.п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфліктпроти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України.24 лютого 2022 року указом президента Володимира Зеленського №64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію Україну через державні кордони України в Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення,та здійснили окупацію частин вказаної території, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі людей та інших тяжких наслідків.Так, у період з 2014 року по теперішній час, під виглядом офіційної комерційної діяльності на території України, ОСОБА_6 спільно з колишніми військовими офіцерами Головного управління розвідки Міністерства оборони України та під кураторством представників спецслужб ГРУ МО та ФСБ Російської Федерації, контролює виконання оборонних замовлень Міністерства оборони України комітету «Безпілотні літальні апарати», які входять до складу Асоціації «Українська оборонна та безпекова промисловість» (код ЄДРПОУ 39885196), а саме: відомості (фото-відео матеріали) про дислокацію військових частин ЗС України, відомості про використання безпілотних летальних апаратів вздовж лінії розмежування на Сході України в зоні проведення ООС з метою подальшої передачі на упередження відповідних даних через російську агентурну мережу представниками вищевказаних спецслужб Російської Федерації для нанесення шкоди суверенітетові, територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності України шляхом надання Російській Федерації допомоги в проведені підривної діяльності проти України.

04 березня 2022 року ОСОБА_6 в порядку 208 КПК України затримано, та 05 березня 2022 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України.

02 травня 2022 року слідчим суддею Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання підозрюваному ОСОБА_6 строком до 30.06.2022.

Таким чином, ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України.

Підозра ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 258-3 КК України, у повній мірі обґрунтовується зібраними в ході проведення досудового розслідування доказами, зокрема:витягом з ЄРДР за № 22017040000000032 від 23.05.2017;протокол обшуку за місцем розташування ТОВ «Р.Б.К. Атлантіс Груп»;протоколом огляду Інтернет-мережі - незаконно виданих нормативних актів фіскального характеру - т.зв. «Законом Луганської Народної Республіки «Про податкову систему» та т.зв. «Законом Донецької народної Республіки «Про Податкову систему»;протоколами огляду предметів та документів, які були вилучені під час проведення обшуків;протоколами про проведення негласних слідчих (розшукових) дій - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж;протоколом затримання особи підозрюваної у вчиненні злочину;протоколами огляду вилучених предметів і документів під час проведення затримання особи підозрюваної у вчиненні злочину; висновком судової комп'ютерно-технічної експертизи ЗЕС ІСТЕ СБУ в УСБУ у Дніпропетровській області;протоколами огляду судової комп'ютерно-технічної експертизи ЗЕС ІСТЕ СБУ в УСБУ у Дніпропетровській області;висновком аналітичного дослідження з ГУ ДПС у Дніпропетровській області;повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5, ч. 1 ст. 111 КК України; інші матеріалами кримінального провадження у сукупності.

Разом з тим, з метою закінчення досудового розслідування необхідно: отримати тимчасові доступи до речей і документів; провести огляд матеріалів тимчасових доступів; провести детальні огляди висновкукомп'ютерно - технічної експертизи; отримати відповідь на запит з Головного управління розвідки Міністерства оборони України; отримати відповідь на запит з ДП «АНТОНОВ» (код ЄДРПОУ 14307529); отримати відповідь на запит зАсоціація «Українська оборонна та безпекова промисловість» (код ЄДРПОУ 39885196); отримати відповідь на запит зДепартамент військово-технічного співробітництва, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України; отримати відповідь на запит зДержавної служби експортного контролю України;отримати відповідь на запит з Державного концерну « ІНФОРМАЦІЯ_7 »; отримати відповідь на запит з Ради національної безпеки і оборони України;отримати відповіді на доручення з оперативних підрозділів;

встановити інших осіб, які причетні до вчинення даних кримінальних правопорушень; встановити свідків, які обізнані про вчинення вказаної протиправної діяльності ОСОБА_6 ;направити ряд доручень до оперативних підрозділів;після проведення детальних оглядів судової комп'ютерно-технічної експертизи ЗЕС ІСТЕ СБУ в УСБУ у Дніпропетровській області, встановитиінших осіб, які причетні до вчинення даних кримінальних правопорушень та направити відповідні запити до контролюючих органів;після отримання висновків усіх судових експертиз повідомити про підозру у нових епізодах;провести економічну експертизу;повідомити про закінчення досудового розслідування підозрюваним;ознайомити з матеріалами кримінального провадження підозрюваних; скласти та вручити обвинувальний акт підозрюваним;виконати інші слідчі дії, необхідність в яких виникне в ході виконання вище перелічених слідчих дій.

Результати проведення зазначених слідчих (розшукових) дій, судових експертиз та заходів мають важливе значення для судового розгляду кримінального провадження та для виконання яких потрібен час не менше шести місяців.

Обставинами, що перешкоджали здійсненню вищевказаних слідчих (розшукових) дій та заходів є особлива складність кримінального провадження, а саме: багатоепізодність; великий обсяг проведення необхідних слідчий (розшукових) дій та прийняття процесуальних рішень; тривалість проведення огляду вилучених в ході обшуків речей, комп'ютерної техніки, документів; великий обсяг інформації, отриманий під час здійснення досудового розслідування, котрий необхідно перевірити, проаналізувати та прийняти відповідні процесуальні рішення з метою об'єктивного та неупередженого досудового розслідування; проведення агресивної війни з боку Російської Федерації та введення воєнного стану на території України.

Чотирьох місячний строк досудового розслідування закінчується 05 липня

2022 року, проте, завершити досудове розслідування у вказаний строк не є можливим, оскільки необхідно проведення обов'язкових слідчих (процесуальних) дій направлених на остаточне та беззаперечне доведення вини підозрюваної у інкримінованій їй кримінальних правопорушень.

На підставі викладеного, беручи до уваги, складність кримінального правопорушення, а також те, що слідчі (розшукові) дії, спрямовані на отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду справи не могли бути здійснені та завершенні раніше з об'єктивних причин, слідчий звертається до суду з даним клопотанням про продовження строку досудового розслідування до шести місяців з дня повідомлення особі про підозру.

У судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання та просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у клопотанні.

Підозрюваний ОСОБА_6 та його захисники заперечували проти задоволення клопотання прокурора щодо продовження досудового розслідуванні по даному кримінальному провадженню до шести місяців, зазначивши, що ніякі слідчі дії, зазначені у клопотанні слідчого, на даний час не проводяться.

Ознайомившись з матеріалами клопотання, заслухавши думку сторін, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до положень статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст. 294 КПК України, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. Слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об'єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Дане клопотання про продовження строку досудового розслідування розглядається в суді до спливу строку досудового розслідування, за участю сторін кримінального провадження, які мали можливість висловити свою позицію, надати заперечення.

Слідчим та прокурором доведено, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення ОСОБА_6 про підозру у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України. Чотирьох місячний строк досудового розслідування закінчується 05 липня 2022 року. З урахуванням пояснень наданих прокурором у судовому засіданні, на даний час органом досудового розслідування проводяться слідчі (розшукові) дії спрямовані на повне та неупереджене розслідування зазначеного кримінального провадження. Додатковий строк для розслідування необхідний, щоб отримати докази, які можуть бути використані під час судового розгляду, для отримання додаткових матеріалів під час проведення необхідних слідчих дій, заходів забезпечення кримінального провадження, отримання експертних висновків, що загалом неможливо було здійснити раніше з об'єктивних причин, внаслідок особливої складності провадження.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 110, 219, 294, 295, 295-1, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровській області капітана юстиції ОСОБА_7 , погоджене заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22017040000000032 від 23.05.2017 року за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 22017040000000032 від 23.05.2017 року за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 258-5 КК України, до шести місяців, тобто до 05 вересня 2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1