Справа № 539/1611/22
Провадження № 1-в/539/70/2022
про встановлення адміністративного нагляду
01.07.2022
місто Лубни Полтавської області
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі головуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні подання начальника Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо:
громадянина України ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Лубни Полтавської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , освіта середня, не працює, неодноразово судимий, останній раз засуджений вироком Лубенського міськрайонного суду Полтавської області 16.03.2015 за частиною другою статті 186 КК України до чотирьох років трьох місяців позбавлення волі, 10.01.2018 року звільнений умовно достроково з місць позбавлення волі, та
прийняв цю постанову про таке:
І. Суть питання, що вирішується.
1.24.06.2022 працівник апарату суду зареєструвала це подання.
Підстава: ОСОБА_4 був засуджений за тяжкий злочин, після звільнення неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, незважаючи на попередження органів Національної поліції.
2.В судове засіданні дільничний офіцер майор поліцій ОСОБА_5 не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
3. ОСОБА_4 до судового засідання не з'явився, надав до суду заяву в якій проти встановлення адміністративного нагляду відносно нього не заперечував та просив розглянути справу без його участі.
4.У зв'язку з відсутністю учасників судового провадження, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України.
ІІ. Положення закону, яким суд керувався
5. Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»:
Стаття 1 - адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Стаття 2 - адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пункт «в» частини першої статті 3 адміністративний нагляд встановлюються щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Стаття 6, зокрема, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
6.Пункт 8 частини першої статті 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
ІІІ. Встановлені судом обставини та мотиви, з яких виходив суд.
7.За інформацією поліції, Лубенський міськрайонним суд Полтавської області 16.03.2015 постановив вирок, яким визнав ОСОБА_4 винним у вчиненні кримінального правопорушення за частиною другою статті 186 КК України та засудив до чотирьох років трьох місяців позбавлення волі (а.с. 7).
10.01.2018 засудженого ОСОБА_4 звільнено умовно достроково з місць позбавлення волі, невідбутий строк: один рік чотири місяці одинадцять днів (а.с. 5, 6).
Ця судимість є непогашеною.
8.За інформацією поліції ОСОБА_4 23.06.2022 та 26.06.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, що підтверджується наданими копіями постанов та протоколу (а.с.9, 11, 12).
9.Суд вважає, що вчинення ОСОБА_4 за короткий період цих адміністративних правопорушень свідчить про те, що він залишається небезпечним для суспільства.
10.Згідно вироку, ОСОБА_4 був засуджений за тяжкий злочин та 10.01.2018 звільнився умовно достроково з місць позбавлення волі, тому за статтею 89 КК України він має непогашену судимість.
11. ОСОБА_4 , залишається небезпечним для суспільства, суд вирішив встановити адміністративний нагляд щодо нього терміном на один рік.
12.Суд вважає доцільними задовольнити обмеження, вказані в поданні.
З цих підстав суд постановив:
1.Задовольнити подання начальника Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо громадянина України ОСОБА_4 .
2.Встановити адміністративний нагляд щодо громадянина України ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Лубни Полтавської області, із застосуванням до нього таких обмежень:
1)заборонити виїзд за межі населеного пункту за місцем проживання без дозволу органу національної поліції в особистих цілях;
2)заборонити вихід з будинку (квартири) з 22:00 до 06:00 ранку наступного дня;
3)заборонити появу в громадських місцях, де продаються спиртні напої на розлив;
3.Адміністративний нагляд встановити терміном один рік з дня проголошення цієї постанови.
4.Копію цієї постанови вручити засудженому та невідкладно надіслати до Лубенського відділу поліції ГУНП в Полтавській області.
5.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя Лубенського міськрайонного суду
Полтавської області ОСОБА_1