20 червня 2022 року м. Дніпросправа № 280/7458/21
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Бишевської Н.А. (доповідач),
суддів: Добродняк І.Ю., Семененка Я.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпро
апеляційну скаргу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області
на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 року
у справі №280/7458/21
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області
про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії,-
19 серпня 2021 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області в якому просив:
- визнати протиправною відмову відповідача у проведенні реєстрації екскаватора-навантажувача JCB 3 CX 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1.за заявою позивача від 25.06.2021;
- зобов'язати відповідача провести державну реєстрацію екскаватора-навантажувача JCB 3 CX 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1 .
Крім того, просить стягнути на користь позивача сплачену суму судового збору та витрати на професійну правничу допомогу.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 р. у справі № 280/7458/21 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково.
Визнано протиправною відмову Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області у проведенні реєстрації екскаватора-навантажувача JCB 3 CX 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1 за заявою ОСОБА_1 від 25.06.2021.
Зобов'язано Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 25.06.2021, з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні суду.
В іншій частині позовних вимог - відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області подано апеляційну скаргу, згідно якої особа, яка подає апеляційну скаргу просить скасувати рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 р. у справі № 280/7458/21, як таке що винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права. Вважає, що суд не врахував, що пунктом 10 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 №694 передбачено, що у реєстрації машини може бути відмовлено, зокрема, якщо у висновку спеціаліста зазначено, що на машині знищені або підроблені, або сфальсифіковані ідентифікаційні номери складових частин (вузлів і агрегатів).
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи,згідно договору купівлі-продажу від 18.12.2019 №AD20131129-D між ТОВ «Шанхай Еданс машинері «(Китай) та ОСОБА_1 , останній купив вживану екскаваторну вантажну машину JCB 3 СХ, рік випуску 2012, серійний номер НОМЕР_2 .
Дану екскаваторну вантажну машину доставлено до України та розмитнено у встановленому порядку, що підтверджується митною декларацією №UA50020/2020/204322.
19.11.2020 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області із заявою про реєстрацію екскаватора-навантажувача JCB 3 СХ 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2.
23.11.2020 державним інспектором відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Лисогор Д.І. відмовлено в реєстрації вказаного екскаватора у зв'язку з відсутністю для цього правових підстав. Відмовлено в реєстрації відповідно до підпункту 2 пункту 10 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 №694, а саме: копія митної декларації не засвідчена в установленому порядку, відсутній підпис митного інспектора.
01.12.2020 позивач звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області із заявою про реєстрацію вищезазначеного екскаватора-навантажувача.
18.12.2020 державним інспектором відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Лисогор Д.І. відмовлено в реєстрації вказаного екскаватора відповідно до підпункту 2 пункту 10 Порядку, а саме: копія митної декларації засвідчена не в установленому порядку, відсутня дата засвідчення копії, крім того відсутні документи, які підтверджують сплату за бланкову продукцію на номерний знак.
14.01.2021 позивач звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області із заявою про реєстрацію зазначеного вище екскаватора-навантажувача.
14.01.2021 державним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено огляд машини в присутності ОСОБА_1 , складено акт огляду машини. Актом зафіксовано, що на момент огляду машини заводський номер затертий, його неможливо зчитати.
25.01.2021 державним інспектором відділу реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області компанієць О.В. відмовлено в реєстрації вказаного екскаватора відповідно до підпункту 2 пункту 10 Порядку, а саме: копія митної декларації засвідчена не в установленому порядку, відсутня дата засвідчення копії, декларація про відповідність складено з порушенням вимог Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 за №62.
25.01.2021 Головне управління направило запит про надання інформації офіційному дилеру JCB в Україні ТОВ «Констракшн машинері» стосовно того, що можливо обліково-ідентифікаційна табличка екскаватора не відповідає дійсності.
26.01.2021 від офіційного дилера JCB в Україні ТОВ «Констракшн машинері» надійшла відповідь, де зазначено, що екскаватор-навантажувач JCB 3 СХ, серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1 виготовлений не в 2012, а в 2000 році.
У зв'язку з вищезазначеним, Головне управління звернулось до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області вжити заходів реагування, оскільки наявні ознаки кримінального правопорушення.
23.04.2021 позивач звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області із заявою про реєстрацію зазначеного вище екскаватора-навантажувача.
30.04.2021 позивачу відмовлено в реєстрації, оскільки декларація про відповідність складено з порушенням вимог Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 за № 62. Окрім того, у висновку спеціаліста з проведення обстеження машин на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації ОСОБА_2 від 04.02.2021 №001997 зазначено, що обстеженням встановлено:
- наявність ознак фальсифікації на ідентифікаційних табличках;
- встановлення таблички не заводським чином;
- невідповідність року випуску даним офіційного представника.
20.05.2021 повторно повідомлено Головне управління Національної поліції в Запорізькій області про можливий факт підробки ідентифікаційних номерів на екскаваторі-навантажувачі JCB 3 СХ, серійний номер НОМЕР_2 , номер двигуна НОМЕР_1 .
25.06.2021 позивач звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області із заявою про реєстрацію зазначеного вище екскаватора-навантажувача
14.07.2021 державним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено огляд машини в присутності ОСОБА_1 , складено акт огляду машини. Актом зафіксовано, що на момент огляду машини заводська обліково-ідентифікаційна табличка відсутня.
Згідно напису від 20.07.2021 вчиненого державним інспектором Троценко О.О. на заяві ОСОБА_1 від 25.06.2021 в реєстрації відмовлено на підставі пункту 1 пункту 10 листа Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 27.04.2021 №1178.
Позивач, не погодившись з правомірністю відмови Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області у проведенні реєстрації екскаватора-навантажувача JCB 3 CX 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1 за заявою позивача від 25.06.2021, звернувся через свого представника до суду.
Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Частиною першою статті 317 ЦК України визначено, що власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Згідно ч.1 ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Правомочність володіння розуміють як передбачену законом (тобто юридично забезпечену) можливість мати (утримувати) в себе певне майно (фактично панувати над ним, зараховувати на свій баланс і под.).
Правомочність користування означає передбачену законом можливість використовувати, експлуатувати майно, отримувати від нього корисні властивості, його споживання.
Правомочність розпорядження означає юридично забезпечену можливість визначення і вирішення юридичної долі майна шляхом зміни його належності, стану або призначення (відчуження за договором, передача у спадщину, знищення, переробка і т. ін.).
Відповідно до ч.1 ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Виходячи зі змісту даної правової норми, право на звернення до суду з позовом про захист речових прав на майно встановлюється за позивачем, коли у інших осіб виникають сумніви у належності йому цього майна, та створюється неможливість реалізації позивачем свого права власності у зв'язку з наявністю таких сумнівів чи втратою належних правовстановлюючих документів на майно. Тобто у позивача є право власності на певне майно, і має місце факт оспорювання належного позивачу права.
На підтвердження наявності у позивача суб'єктивного права, на захист якого подано позов, ним надано до матеріалів справи наступні документи: договір від 18.12.2019 №AD20131129-D з перекладом ТА митну декларацію №UA50020/2020/204322.
Правове регулювання відносин, пов'язаних з купівлею-продажем транспортних засобів, здійснюється на підставі положень ЦК України з урахуванням загальних положень про договір та спеціальних правил, закріплених у відповідних положеннях та Порядку, які визначають певні особливості укладення, виконання та правові наслідки невиконання відповідних договорів.
Процедура приймання, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами (далі - інспекція) щодо відомчої реєстрації, тимчасової реєстрації, перереєстрації (далі - реєстрація) та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів (далі - машина), регулюється Порядком роботи, пов'язаної з реєстрацією та зняттям з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.11.2011 №644, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за №1491/20229 (далі - Порядок №644).
Державну інспекцію сільського господарства України ліквідовано згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 №447.
Водночас, обов'язки щодо реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, покладено на інший орган виконавчої влади.
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №667, визначено, що центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства та який реалізує державну політику у галузі, зокрема, реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).
Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи (п.7).
Таким територіальним органом у Запорізькій області є ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Пунктом 3.1 Порядку №644 передбачено, що документами, що підтверджують право власності або правомірність використання машини, можуть бути будь-які з нижченаведених (оригінали або завірені в установленому порядку копії):
довідка-рахунок (оригінал), видана суб'єктом господарювання, що здійснив реалізацію машни та складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
акт приймання-передачі (оригінал) машини, виданий підприємством - виробником машини, чи складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
митна декларація на паперовому носії або її копія, засвідчена в установленому порядку, або електронна митна декларація, або уніфікована митна квитанція МД-1 - для машин, що ввезені на митну територію України та реєструються вперше;
рішення суду або його копія, завірена в установленому порядку;
договір купівлі-продажу, міни, дарування, договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном, заповіт;
свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя;
рішення уповноваженого органу про відчуження машин;
рішення зборів співвласників (витяг з протоколу) про надання повноваження особі представляти інтереси співвласників, засвідчена в установленому порядку згода співвласників, якщо машина перебуває у власності кількох осіб (співвласників) та реєструється за одним із них;
рішення господарського товариства для машини, що повертається особі у зв'язку з її виходом з господарського товариства та реєструється за нею;
згода батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника), яка засвідчується нотаріально, для машини, що належить неповнолітній або малолітній особі та реєструється за такою особою;
документи, що підтверджують правомірність придбання основних складових частин (вузлів і агрегатів) (накладна, довідка-рахунок тощо), необхідних для складення машини, акта про присвоєння ідентифікаційного номера в разі, якщо машина переобладнана або самостійно складена.
Також до заяви додаються: документи, що підтверджують сплату передбачених законодавством податків, а також зборів за послуги, що надаються інспекцією; для фізичних осіб - копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (за винятком фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); документ, що посвідчує уповноважену особу власника та його повноваження (у разі потреби), а при зверненні фізичної особи, уповноваженої в установленому порядку власником машини здійснювати реєстрацію та зняття з обліку машини, обов'язково подається довіреність або її копія, завірена в установленому порядку; свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про її зняття з обліку попереднім власником (якщо машина перебувала в експлуатації та була зареєстрована в інспекції чи іншому державному органі); акт про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі реєстрації машини, якій ідентифікаційний номер присвоєно, відповідно до пункту 14 Порядку №694); висновок атестованого спеціаліста з проведення обстеження машини на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації (додаток 1) (далі - висновок); Інформація щодо поставлених бланків висновків, а саме дата і номер бланка та найменування суб'єкта господарювання, що здійснює перевірку відповідності ідентифікаційних номерів машини і супровідних документів на предмет фальсифікації, заноситься до УАЕОС; висновок про відповідність; сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання відповідності, видане або визнане центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання або акредитоване в установленому порядку органом із сертифікації, який уповноважений на здійснення цієї діяльності в законодавчо регульованій сфері (для машин, що підлягають сертифікації); документи, що підтверджують використання та зберігання машини у відокремленому підрозділі або право власності на земельну ділянку чи на користування нею, в разі реєстрації машини за її місцезнаходженням (у разі потреби).
Згідно п.3.3 Порядку №644, державним інспектором проводиться перевірка документів, які подаються до інспекції для проведення реєстрації машини.
Положеннями п.3.5 Порядку №644 визначено, що у разі перебування машини за межами району (міста), де проводилась її реєстрація (тимчасова реєстрація), огляд машини здійснюється державним інспектором у районі, в якому машина перебуває тимчасово, про що складається акт огляду машини, яка знаходиться за межами району (міста), де проводилась її реєстрація, перереєстрація або зняття з обліку, проводиться заміна документів (свідоцтва про реєстрацію машини, талона тимчасового обліку машини) (далі - акт огляду).
Реєстрація машин проводиться державними інспекторами інспекцій відповідно до вимог Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 №694 (далі - Порядок №694).
Відповідно до п.2 Порядку №694, реєстрація та зняття з обліку машин проводяться державними інспекціями сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах (далі - інспекції).
До проведення реєстрації, тимчасової реєстрації (крім реєстрації, тимчасової реєстрації нових машин, які не були зареєстровані інспекціями), перереєстрації, зняття з обліку (крім зняття з обліку машини у зв'язку з вибракуванням), оформлення акта про присвоєння ідентифікаційного номера машини та видачі власнику машини або іншій особі, яка використовує її на законних підставах (далі - власник), дублікатів реєстраційних документів або номерних знаків спеціалістами з проведення обстеження машини на відповідність її ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації, які пройшли підготовку для провадження такого виду діяльності, проводиться дослідження таких машин.
Реєстрація та зняття з обліку машин здійснюються після отримання власником відповідного висновку спеціаліста з проведення обстеження машини на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації (далі - висновок спеціаліста) за встановленою Мінагрополітики формою.
Власники, крім суб'єктів господарювання, визначених у підпункті 5 пункту 8 цього Порядку, зобов'язані зареєструвати в територіальному органі Держпродспоживслужби машину протягом 10 діб від дня придбання, митного оформлення або виникнення інших обставин, що є підставою для реєстрації. Строк реєстрації може бути продовжений територіальним органом Держпродспоживслужби у разі неможливості власника своєчасно її провести у зв'язку з хворобою, відрядженням чи з інших причин (п.3 Порядку №694).
Пунктом 4 Порядку №694 регламентовано, що машина реєструється протягом семи днів на підставі зареєстрованої в установленому порядку державним інспектором заяви власника або уповноваженої ним особи у разі, коли документи, що додаються до заяви, подані у повному обсязі.
До заяви додаються:
1) документи, що підтверджують право власності або правомірність використання машини;
2) документи, що підтверджують сплату передбачених законодавством податків, а також зборів за послуги, що надаються територіальним органом Держпродспоживслужби;
4) копії паспорта та картки фізичної особи - платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платників (для фізичної особи);
5) документ, що посвідчує особу представника власника та його повноваження (у разі потреби);
6) свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про її зняття з обліку попереднім власником (якщо машина перебувала в експлуатації та була зареєстрована в територіальному органі Держпродспоживслужби чи іншому державному органі);
7) митна декларація на паперовому носії або її копія, засвідчена в установленому порядку, або електронна митна декларація, або уніфікована митна квитанція МД-1 для машин, що ввезені на митну територію України та реєструються вперше;
8) акт про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі реєстрації машини, якій ідентифікаційний номер присвоєно відповідно до пункту 14 цього Порядку);
8-1) висновок спеціаліста;
8-2) для машин, які реєструються вперше:
декларація про відповідність, оформлена виробником або його уповноваженим представником, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року №62;
сертифікат затвердження типу, виданий органом з оцінки відповідності, призначеним в установленому порядку на провадження діяльності щодо затвердження типу, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1367;
сертифікат відповідності затвердженому типу, оформлений виробником або його уповноваженим представником на підставі сертифіката затвердження типу, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1367.
9) інші документи у випадках, визначених цим Порядком.
Положеннями пункту 10 Порядку №694 передбачено, що у реєстрації машини може бути відмовлено:
1) якщо машина: не знята з обліку попереднім власником в інспекції чи іншому державному органі, за винятком випадків, передбачених законодавством; не має ідентифікаційного номера;
2) у разі коли документи: подано не в повному обсязі; викладено іноземною мовою без додатка засвідченого в установленому порядку перекладу на державну мову; копії яких не засвідчені в установленому порядку; оформлено з іншими порушеннями закону;
2-1) якщо: у висновку спеціаліста зазначено, що на машині знищені або підроблені, або сфальсифіковані ідентифікаційні номери складових частин (вузлів і агрегатів); машини ввезені на територію України без відповідного їх митного оформлення або із сфальсифікованими документами митного оформлення, про що зазначено у висновку спеціаліста;
3) в інших випадках, передбачених законом.
Матеріалами справи підтверджено, що згідно висновку спеціаліста ОСОБА_2 04.01.2021 №0001997 на предмет вирішення питання чи не піддавалось змінам або фальсифікації (ідентифікаційні) номера машин та реквізити, записи у реєстраційних, супровідних документах встановлено, що екскаватор - навантажувач JCB З СХ має заводський (ідентифікаційний) номер НОМЕР_2 .
Спеціалістом також встановлено, що ознак механічного, фізичного втручання та фальсифікації не виявлено, окрім ідентифікаційної таблички з ідентифікаційним номером, яка встановлена не заводським чином і на табличці присутні механічні втручання.
Кім того, постановою про закриття кримінального провадження від 09.04.2021, кримінальне провадження внесене до ЄРДР 27.01.2021 за №12021085190000018 за ознаками кримінального проступку, передбаченого статтею 290 Кримінального кодексу України закрито, у зв'язку із відсутністю складу кримінального проступку, а ухвалою Василівського районного суду Запорізької області від 15.04.2021 скасовано раніше накладений арешт на екскаватор-навантажувач JCB З СХ, 2012 року випуску, серійний номер НОМЕР_2 .
Аналізуючи вищевикладене у сукупності та враховуючи численні відмови Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області ОСОБА_1 у проведенні реєстрації екскаватора-навантажувача JCB 3 CX 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1 , з різноманітних підстав, закриття кримінального провадження за відсутністю складу правопорушення в цілому, про що 09.04.2021 старшим дізнавачем СД Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції Булгак С.В. винесена відповідна постанова, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції стосовно необхідності визнати протиправною відмову відповідача у проведенні реєстрації екскаватора-навантажувача JCB 3 CX 2012 р.в., серійний номер НОМЕР_2, номер двигуна НОМЕР_1 за заявою позивача від 25.06.2021.
Судова колегія зазначає, що позивачем вжито всіх можливих заходів щодо реєстрації придбаного ним екскаватора, доказів наявності даного екскаватора в розшуку не надано, правоохоронними органами виключено кримінальний шлях придбання даного засобу, отже вповноважений орган повинен вчинити дії щодо належного розгляду заяви ОСОБА_1 та максимально сприяти реалізації позивачем права на реєстрацію придбаного транспортного засобу.
За таких обставин колегія суддів доходить висновку, що судом першої інстанції повно встановлені обставини справи, порушення норм матеріального та процесуального права не допущено, доводи апеляційної скарги не спростовують привільні по суті висновки суду, а тому підстав для його скасування або зміни не убачається.
Керуючись статтями 241-245, 250, 315, 316, 321, 322, 327, 329 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 р. у справі № 280/7458/21 - залишити без задоволення.
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 р. у справі № 280/7458/21 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку в порядку та строки передбачені ст.329 КАС України
Головуючий - суддя Н.А. Бишевська
суддя І.Ю. Добродняк
суддя Я.В. Семененко