Єдиний унікальний номер №943/408/22
Провадження № 1-кп/943/114/2022
30 червня 2022 року
Буський районний суд Львівської області
в складі: головуючого-судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
з участю обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_5
потерпілого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буську кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022142170000009 від 20 лютого 2022 року про обвинувачення
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Стовпин Буського району, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , із середньою освітою, непрацюючого, одруженого, раніше не судимого, -
у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,-
ОСОБА_4 обвинувачується у тому, що 13 січня 2022 року приблизно о 14.00 годині, перебуваючи поблизу території господарства ОСОБА_8 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , маючи раптово виниклий умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, з корисливих мотивів з метою особистого протиправного збагачення, достовірно знаючи та розуміючи, що майно перебуває у власності іншої особи і є чужим для нього, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і свідомо бажаючи настання таких наслідків, шляхом вільного доступу, таємно викрав колесо причепа тракторного з шиною типорозміру «9.00-16» моделі «Я-324А» та металевим диском вартістю 1400,00 (одна тисяча чотириста гривень), яке знаходилось у дерев'яній споруді (навісі) поблизу території господарства за вищевказаною адресою та належало потерпілому ОСОБА_6 , чим заподіяв останньому матеріальної шкоди на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), тобто у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
Потерпілий ОСОБА_6 подав у судовому засіданні письмову заяву, у якій просить закрити кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України у зв'язку з його примиренням із обвинуваченим на підставі ст. 46 КК України та звільнити останнього від кримінальної відповідальності, яку повністю підтримав в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 . У заяві потерпілий вказує, що обвинувачений повністю відшкодував заподіяну шкоду та примирився з ним.
Проти задоволення поданої заяви в судовому засіданні не заперечила прокурор ОСОБА_3 , вказавши на наявність правових підстав для її задоволення судом та просивши вирішити питання щодо долі речових доказів та процесуальних витрат на залучення експерта.
Розглянувши подану заяву, заслухавши думки учасників кримінального провадження, суд прийшов до висновку про те, що кримінальне провадження слід закрити з наступних підстав.
У відповідності до ч. 4 ст. 286 КПК України якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Частина 1 ст. 285 КПК України вказує на те, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За правилами ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно вимог ст. 12 КК України дане кримінальне правопорушення є кримінальним проступком.
Відповідно до п. 4 Постанови N 12 від 23 грудня 2005 року Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності" за наявності передбачених у ст. 46 КК України підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов'язковим.
Крім того, в силу пункту 1 ч. 2 ст. 412 КПК України судове рішення підлягає скасуванню, коли провадження в кримінальній справі не було закрито судом за наявності підстав для закриття.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 вперше обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на даний час примирився з потерпілим, повністю відшкодував завдану шкоду.
Згідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що клопотання про закриття кримінального провадження і звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного із потерпілим є обгрунтованим і таким, що підлягає до задоволення.
Процесуальні витрати за проведення судової експертизи в сумі 1 372,96 гривень підлягають стягненню з обвинуваченого в дохід держави, що узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові в справі № 598/1781/17 від 17.06.2020 року.
Цивільний позов не заявлено.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді ОСОБА_9 від 22.02.2022 року слід скасувати.
Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ч. 9 ст. 100 КПК України.
Ураховуючи наведене та керуючись ст. ст. 284, 286, 288, 372, 412 КПК України, ст. 46 КК України, суд, -
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв'язку з примиренням винного із потерпілою, на підставі ст. 46 КК України.
Закрити кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 185 КК України у зв'язку з примиренням винного із потерпілим.
Стягнути із ОСОБА_4 в дохід держави 1 372,96 гривень витрат за проведення експертиз.
Речові докази: колесо причепа тракторного з шиною типорозміру «9.00-16» моделі «Я-324А» та металевим диском, що зберігаються в камері зберігання речових доказів ВП № 2 Золочівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області - повернути потерпілому ОСОБА_6 .
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Буського районного суду Львівської області ОСОБА_9 від 22.02.2022 року - скасувати.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1