Справа № 936/584/22
Провадження № 1-в/936/17/2022
29.06.2022 року смт. Воловець
Воловецький районний суд Закарпатської області в складі судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши подання начальника відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції ГУНП у Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого 25.06.2007 р. Апеляційним судом Закарпатської області за ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 152, ч.4 ст. 187 КК України до покарання у вигляді чотирнадцять років позбавлення волі, -
22.06.2022 р. до суду надійшло подання начальника відділення поліції №2 Мукачівського РУП ГУНП у Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі 23.11.2017 р. став на облік у ВП №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, однак, на шлях виправлення не став і систематично вчиняє порушення адміністративного характеру, неодноразово був попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду, про що свідчать постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності та попередження про встановлення адміністративного нагляду, що містяться в матеріалах справи. Із огляду на наведене, відповідно до вимог ст.3 п "в" Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", начальник поліції просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд.
Представник органу, начальник якого вніс подання - старший лейтенант поліції ОСОБА_5 в суді підтримав подання, просив таке задоволити.
Особа, відносно якої розглядається подання, ОСОБА_4 , в суді щодо подання не заперечував.
Дослідивши подання та матеріали додані до нього, суд прийшов наступного висновку.
Встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений 25.06.2007 р. Апеляційним судом Закарпатської області за ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 152, ч.4 ст. 187 КК України до покарання у вигляді чотирнадцять років позбавлення волі. Після звільнення з місць позбавлення волі 23.11.2017 р. став на облік у ВП №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області. Проте, як вбачається із матеріалів подання, ОСОБА_4 продовжує вести антигромадський спосіб життя, на шлях виправлення не став, систематично вчиняє порушення адміністративного характеру, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та був попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду щодо нього.
Так, 10.02.2022 р. ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст.178 ч.1 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях, або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) внаслідок чого його було притягнуто до адміністративної відповідальності за даною статтею із накладенням адміністративного стягнення у вигляді попередження, також винесено попередження йому, як до особи, до якої може бути встановлено адміністративний нагляд про припинення антигромадського способу життя.
11.02.2022 р. ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях)внаслідок чого його було притягнуто до адміністративної відповідальності за даною статтею із накладенням адміністративного стягнення у вигляді попередження, також винесено попередження йому, як до особи, до якої може бути встановлено адміністративний нагляд про припинення антигромадського способу життя.
06.06.2022 р. ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст.173-2 ч.1 КУпАП (вчинення домашнього насильства)внаслідок чого Воловецьким районним судом 09.06.2022 р. його притягнуто до адміністративної відповідальності за даною статтею та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170,00 гривень. Крім того, ОСОБА_4 було винесено попередження, як до особи, до якої може бути встановлено адміністративний нагляд про припинення антигромадського способу життя.
07.06.2022 р. ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст.178 ч.2 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях, або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) внаслідок чого його було притягнуто до адміністративної відповідальності за даною статтею та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51,00 гривень та винесено попередження йому, як до особи, до якої може бути встановлено адміністративний нагляд про припинення антигромадського способу життя.
З наведеного вбачається, що ОСОБА_4 за кожне вчинене адміністративне правопорушення був попереджений про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
У відповідності до п. «в» ст. 3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з вимогами статтей 4, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону. Адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
У відповідності до ч.1 ст.10 вказаного Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі обмеження, зазначені в поданні.
Як встановлено із матеріалів подання, ОСОБА_4 , будучи раніше засудженим, незважаючи на неодноразові попередження поліції, систематично вчиняє порушення адміністративного характеру, а тому суд вважає, що є всі підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. (ст.6 вказаного Закону).
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на 1 (один) рік зі встановленням обмежень, зазначених у поданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. ст. 371, 372, 392 КПК України, суд,
п ос т а н о в и в:
Подання начальника відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції ГУНП у Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік, із застосуванням наступних обмежень:
- заборонити з 23:00 години до 06:00 години виходити з будинку в якому проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- заборонити виїзд за межі Мукачівського району без дозволу начальника ВП №2 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області;
- заборонити розпивати спиртні напої в кафе, барах, ресторанах, та інших торгових точках.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Закарпатського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1