Справа № 161/7148/22
п/с 3/164/240/2022
30 червня 2022 року смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., з участю: секретаря Панасюк Ю.В., прокурора Панасюка В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, в період з 19 листопада 2015 року по 24 листопада 2020 року депутат Маневицької районної ради,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
20 червня 2022 року, згідно постанов Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09 червня 2022 року, до Маневицького районного суду надійшли матеріали справи № 161/7148/22 (провадження № 3/164/240/2022) та матеріали справи № 161/7150/22 (провадження № 3/164/239/2022) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Як встановлено з протоколу про адміністративне правопорушення № 64 від 01 червня 2022 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Маневицької районної ради, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», чим порушив ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 65 від 01 червня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Маневицької районної ради, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік «після звільнення», чим порушив ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В даному судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Панасюк В.В. обставини, викладені в протоколах про вчинення адміністративних правопорушень підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить наступних висновків.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Статтею 1 вищевказаного Закону визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Маневицької районної ради в період з 19 листопада 2015 року по 24 листопада 2020 року, відноситься до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується також письмовими матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення № 64 та № 65 від 01 червня 2022 року; рапортом начальника 1-го сектору УСР у Волинській області ДСР Національної поліції України Мазурика Р.Ю. від 15 лютого 2022 року; поясненнями голови Маневицької районної ради Волинської області в період з 2015 року по 2020 рік ОСОБА_2 від 01 лютого 2022 року; поясненнями ОСОБА_1 від 17 лютого 2022 року; рішенням сьомого скликання Маневицької районної ради № 1/1 від 19 листопада 2015 року, згідно якого ОСОБА_1 обрано депутатом районної ради сьомого скликання; розпорядженням Маневицької районної ради № 89-р від 12 грудня 2019 року, відповідно до якого затверджено перелік посад суб'єктів декларування виконавчого апарату районної ради, які зобов'язані щорічно подавати електронні декларації.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
В діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому суд, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважає доцільним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Крім того суд вважає за необхідне роз'яснити, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
На підставі ч. 2 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції”, керуючись ст. 23, 36, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді 850 гривень штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 496 гривень 20 копійок судового збору у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня винесення постанови.
Суддя Маневицького районного суду
Волинської області І.С. Токарська