П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
28 червня 2022 р.м.ОдесаСправа № 420/913/21
Головуючий в 1 інстанції: Андрухів В.В.
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Домусчі С.Д.
суддів: Танасогло Т.М., Шеметенко Л.П.
за участю секретаря судового засідання - Тутової Л.С.
представника відповідача Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків - Олійник Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ» на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2021 року у справі за позовом державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ» до Офісу великих платників податків Державної податкової служби, Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
21.01.2021 року позивач - державне підприємство «Морський торговельний порт «Чорноморськ» звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної податкової служби, правонаступником якого з 01.01.2021 року є Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якому просив суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 січня 2021 року №0000055310 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість всього на суму 9 684 269 грн. 75 коп. (збільшення основного податкового зобов'язання на суму 7 747 416 грн., штрафні санкції в сумі 1 936 853,75 грн.);
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 січня 2021 року №0000065310 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності всього на суму 13 721 347 грн (збільшення основного податкового зобов'язання на суму 10 977 078 грн., штрафні санкції на суму 2 744 269 грн.).
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що за наслідками проведеної контролюючим органом планової виїзної документальної перевірки, оформленої відповідним актом від 08.04.2019 року, були прийняті, окрім іншого ППР від 15.05.2019 року №0002774914, від 14.05.2019 року №0002744914, від 14.05.2019 року №0002764917.
При цьому позивач вказував, що, на за наслідками судового оскарження, постановою П'ятого апеляційного адміністративного суд від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19 було в повному обсязі скасоване ППР від 15.05.2019 року №0002774914, та частково скасовані ППР від 14.05.2019 року №0002744914 (про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності), в частині донарахованої суми грошового зобов'язання у загальній сумі 10 888 495 грн. (податкове зобов'язання - 8 710 796 грн., штрафні санкції - 2 177 699 грн.) та ППР від 14.05.2019 року №0002764917 (про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в частині донарахованої суми всього 11 388 861.25 грн. (податкове зобов'язання - 9 111 089 грн., штрафні санкції - 2 277 772,25 грн.).
На постанову П'ятого апеляційного адміністративного суд від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19 державним підприємством «Морський торговельний порт «Чорноморськ» була подана касаційна скарга.
Позивач зазначав, що, не зважаючи на подання касаційної скарги, контролюючий орган 12 січня 2021 року прийняв ППР №0000055310 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість всього на суму 9 684 269 грн. 75 коп. (збільшення основного податкового зобов'язання на суму 7 747 416 грн., штрафні санкції в сумі 1 936 853,75 грн.) та ППР №0000065310 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності всього на суму 13 721 347 грн (збільшення основного податкового зобов'язання на суму 10 977 078 грн., штрафні санкції на суму 2 744 269 грн.).
Позивач, вказував на передчасність прийняття оскаржуваних в цій справі податкових повідомлень-рішень від 12.01.2021 року, оскільки на час їх прийняття існує спір щодо оскарження податкових повідомлень-рішень від 14.05.2019 року №0002744914 та №0002764917 в межах адміністративної справи №420/4803/19, в якій подана касаційна скарга.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2021 року, ухваленим у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження, відмовлено у задоволенні адміністративного позову ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, державне підприємство «Морський торговельний порт «Чорноморськ» подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення суду першої інстанції та ухвалити нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції ґрунтуються на недоведених обставинах, що мають значення для справи, але які суд визнав встановленими. Також апелянт вказує на порушення судом першої інстанції норм процесуального та неправильне застосування норм матеріального права.
Так, апелянт вказує на не надання судом першої інстанції правової оцінки порядку проведення перевірки за наслідками якої були прийняті оскаржувані в цій справі податкові повідомлення-рішення. Також, апелянт наводить доводи щодо протиправного, на думку апелянта, нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, з податку на додану вартість, щодо помилковості висновків контролюючого органу про завищення податкового кредиту, вказуючи при цьому, що всі докази були надані до суду першої інстанції та вони беззаперечно підтверджують те, що оскаржувані ППР є фактичним втручанням у мирне володіння апелянтом майном.
У відзиві на апеляційну скаргу, Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, посилається на доводи, що узгоджуються з висновками, викладеними в рішенні суду першої інстанції, звертаючи увагу на те, що оскаржувані в цій справі ППР були прийняті на підставі акту планової документальної виїзної перевірки апелянта від 08.04.2019 року, відповіді на заперечення до акту від 11.05.2019 року та постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19, в якій були досліджені обставини вчинення апелянтом порушень податкового законодавства, зокрема в частині, якою апеляційний суд відмовив у повному скасуванні ППР від 14.05.2019 року №0002744914 (про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій) та ППР від 14.05.2019 року №0002764917 (про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість).
Апеляційний суд, заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Суд встановив, що в період з 28 січня по 11 березня 2019 року Офісом великих платників податків ДФС була проведена планова виїзна документальна перевірка ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» з питань дотримання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених ПК України податків і зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, за період з 01 січня 2015 року по 30 вересня 2018 року.
За наслідками проведеної перевірки був складений акт від 08.04.2019 року №26/28-10-49-15/01125672 (т. 1 а.с. 76-215, т. 2 а.с. 1-163)
Проведеною перевіркою, з урахуванням відповіді контролюючого органу №23855/10/28-10-49-15 від 11 травня 2019 року (т. 3 а.с. 23-105) на заперечення апелянта від 26.04.2019 року на акт перевірки (т. 3 а.с. 1-22), було встановлено, серед іншого, такі порушення:
- пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України, в результаті чого занижене зобов'язання зі сплати податку на прибуток підприємств, на загальну суму 19687874,00 грн.;
- пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, пп.14.1.231 п.14.1 ст.14, п.44.1 ст.44, п.185.1, ст.185, пп.186.2.2, п.186.2, ст.186, п.187.1, ст.187, п.188.1 ст.188, пп. “а” п.198.1, п.198.2, п.198.3, ст.198, п.199.1 ст.199 ПК України, в результаті чого занижене зобов'язання зі сплати податку на додану вартість, на загальну суму 16858505,00 грн.
За наслідком виявлення вищевказаних порушень, на підставі акту перевірки та відповіді на заперечення, контролюючим органом були прийняті та направлені підприємству, окрім іншого, такі податкові повідомлення-рішення:
- від 14 травня 2019 року № 0002744914, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності на загальну суму грошового зобов'язання 24 609 842,00 грн. (за податковими зобов'язаннями - 19687874,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 4921968,00 грн.) (т. а.с. 10, 11);
- від 14 травня 2019 року № 0002764914, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в України товарів (робіт, послу) на загальну суму грошового зобов'язання 21 073 131,00 грн. (за податковими зобов'язаннями - 16858505,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 4214626,00 грн.) (т. 1 а.с. 12, 13).
Не погоджуючись з правомірністю прийнятих податкових повідомлень-рішень, після завершення процедури адміністративного оскарження (т. 3 а.с. 106118, 119-140, Державне підприємство «Морський торговельний порт «Чорноморськ» звернулося до суду з позовом до Офісу великих платників податків ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, у тому числі: від 14 травня 2019 року № 0002744914, від 14 травня 2019 року № 0002764914 (справа №420/4803/19).
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 14 січня 2020 року по справі №420/4803/19 були задоволені позовні вимоги Державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ», визнані протиправними та скасовані у тому числі й податкові повідомлення-рішення від 14 травня 2019 року № 0002744914 та від 14 травня 2019 року № 0002764914 (т. 4 а.с. 1-102).
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року по справі №420/4803/19 (т. 4 а.с. 103-125), була частково задоволена апеляційна скарга Офісу великих платників податків Державної податкової служби. Скасовано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 січня 2020 року. Прийнято у справі нове рішення, яким частково задоволено позовні вимоги Державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ». Зокрема, визнане частково протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення від 14 травня 2019 року № 0002744914, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, в частині донарахованої суми грошового зобов'язання, у загальній сумі 10 888 495,00 грн. (за податковими зобов'язаннями - 8 710 796,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 217 699,00 грн.). Також визнане частково протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення від 14 травня 2019 року №0002764914, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в України товарів (робіт, послу), в частині донарахованої суми грошового зобов'язання, у загальній сумі 11 388 861,25 грн. (за податковими зобов'язаннями - 9 111 089,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 2 277 772,25 грн.).
В подальшому, на підставі висновків акту перевірки від 08 квітня 2019 року №26/28-10-49-15/01125672, відповіді №23855/10/28-08-49-15 від 11.05.2019 року «На заперечення ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» №917/05-17 від 26.04.2019 року та постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19, Офісом Великих платників податків ДПС прийняті податкові повідомлення-рішення, які є предметом спору в цій справі, а саме:
- №0000055310 від 12.01.2021 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» на загальну суму 9 684 269,75 грн., у тому числі 7 747 416,00 грн. - за податковими зобов'язаннями; 1 936 856,75 грн. - штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) (т. 1 а.с. 6,7);
- №0000065310 від 12.01.2021 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «Податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності» на загальну суму 13 721 347,00 грн., у тому числі 10 977 078,00 грн. - за податковими зобов'язаннями; 2 744 269,00 грн. - штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) (т. 1 а.с. 8, 9).
Також, відповідно до матеріалів справи, 18.01.2021 року державне підприємство «Морський торговельний порт «Чорноморськ» подало касаційну скаргу на постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19 (т. 4 а.с. 127-168.). Разом із касаційною скаргою ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» подало заяву про зупинення оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції (т. 4 а.с. 169-175).
Ухвалою КАС ВС від 02.02.2021 року (ЄДРСР №94566038) було відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» на постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19 (т. 5 а.с. 4). При цьому, в ухвалі про відкриття касаційного провадження КАС ВС зазначив про те, що розгляд клопотання скаржника про зупинення виконання рішення суду апеляційної інстанції можливий в порядку підготовки справи до касаційного розгляду, а не на стадії вирішення питання щодо відкриття касаційного провадження.
Також, апеляційний суд зазначає, що відповідно до інформації з ЄДРСР, ухвалою КАС ВС від 01.04.2021 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Офісу великих платників податків Державної податкової служби на постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04 січня 2021 року у справі № 420/4803/19 (ЄДРСР №95946090).
На час апеляційного розгляду справи в ЄДРСР відсутня інформація щодо ухвалення касаційним судом кінцевого судового рішення за наслідками розгляду касаційних скарг учасників справи №420/4803/19.
Вирішуючи спір та відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення були прийняті повторно після часткового скасування у судовому порядку постановою апеляційного суду від 04.01.2021 року податкових повідомлень-рішень №0000055310 та №0000065310 від 12.01.2021 року, а тому контролюючий орган діяв у відповідності до вимог закону, а визначені оскаржуваними в цій справі ППР суми грошових зобов'язань, є узгодженими. При цьому суд першої інстанції враховував те, що оцінка порушень, зафіксованих контролюючим органом в акті перевірки 08.04.2019 року та відповіді від 11.05.2019 року на заперечення до акту, була надана П'ятим апеляційним адміністративним судом у постанові від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19, внаслідок чого суд під час вирішення даної справи не повинен надавати оцінку реальності чи нереальності господарських операцій позивача з контрагентами, як на тому наполягав позивач.
Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, апеляційний суд дійшов такого висновку.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (тут і надалі в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин - 12.01.2021 року), Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:
- невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;
- завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;
- заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки;
- завищення сум податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку відповідно до розділу IV цього Кодексу;
- наявності помилок при визначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або відсутності реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної протягом граничних строків, передбачених цим Кодексом.
За приписами п.п. 60.1.5 п. 60.1 ст. 60 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним, якщо, зокрема, рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується суми грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. При цьому, податкове повідомленні-рішення вважається відкликаним з дня надходження до платника податку податкового повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання (п. 60.4 ст. 60 ПК України).
Матеріалами справи підтверджено та доводами апеляційної скарги не спростовано те, що оскаржувані в цій справі податкові повідомлення-рішення від 12.01.2021 року №0000055310 та №0000065310, є податковими повідомленнями рішеннями, які містять суму зменшених податкових зобов'язань, після скасування постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19, яке набрало законної сили 04.01.2021 року, податкових повідомлень-рішень від 14 травня 2019 року № 0002744914 та №0002764914.
Також, апеляційний суд, як і суд першої інстанції, зазначає, що суми грошових зобов'язань, визначених оскаржуваними в цій справі податковими повідомленнями-рішеннями від 12.01.2021 року є різницею між нарахованими грошовими зобов'язаннями за податковими повідомленнями-рішеннями від 14.05.2019 року та частиною донарахованої суми грошового зобов'язання, яка постановою апеляційного суду від 04.01.2021 року визнана протиправно нарахованою. При цьому, апеляційна скарга не містить доводів, які спростовували вказані обставини.
За таких підстав, апеляційний суд погоджується із висновками суду першої інстанції про те, що відповідач - суб'єкт владних повноважень довів правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 12.01.2021 року №0000055310 та №0000065310.
При цьому апеляційний суд зазначає, що факт касаційного оскарження постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19 та факт постановлення ухвал про відкриття касаційного провадження, не є тією обставиною, яка свідчить про те, що триває розгляд справи по суті спору, оскільки з моменту набрання законної сили (04.01.2021 року) постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19 спір у справі є вирішеним, а судове рішення суду апеляційної інстанції є обов'язковим до виконання, за виключенням випадків, коли суд касаційної інстанції зупиняє дію судового рішення, яке оскаржується в касаційному порядку.
Проте, на час прийняття контролюючим органом оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 12.01.2021 року №0000055310 та №0000065310, у справі 420/4803/19 відсутнє судове рішення суду касаційної інстанції щодо зупинення виконання постанови апеляційного суду від 04.01.2021 року.
Також, апеляційний суд відхиляє доводи апелянта щодо не надання судом першої інстанції правової оцінки порядку проведення перевірки за наслідками якою були прийняті оскаржувані в цій справі податкові повідомлення-рішення; щодо протиправного нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, з податку на додану вартість, щодо помилковості висновків контролюючого органу про завищення податкового кредиту; щодо втручанням у мирне володіння апелянтом своїм майном.
При цьому апеляційний суд зазначає, що в межах адміністративної справи №420/4803/19, вже були досліджені питання щодо нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, з податку на додану вартість, щодо завищення податкового кредиту, та цим обставинам надана певна правова оцінка яка мала наслідком, зокрема, і часткове скасування податкових повідомлень-рішень від 14.05.2019 року, а тому в силу приписів ч. 4 ст. 78 КАС України, ці обставини не доказуються при розгляді іншої справи. Апеляційний суд звертає увагу на те, що в справі, судове рішення в якій переглядається апеляційним судом, апелянт - ДП «Морський торгівельний порт «Чорноморськ», у якості обставин, які обґрунтовували позовні вимоги, посилався виключно на факт касаційного оскарження постанови апеляційного суду від 04.01.2021 року у справі №420/4803/19, вважаючи, що факт подання касаційної скарги свідчить про наявність спору щодо правомірності податкових повідомлень-рішень від 14.05.2019 року. До того ж матеріали справи № 420/913/21 не містять жодних первинних бухгалтерських, податкових документів, які були надані апелянтом контролюючому органу під час проведення в період з 28 січня по 11 березня 2019 року Офісом великих платників податків ДФС планової виїзної документальної перевірки ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».
Оскільки, матеріалами справи підтверджені висновки суду першої інстанції щодо правомірності оскаржуваних в цій справі податкових повідомлень-рішень від 12.01.2021 року, апеляційний суд відхиляє доводи апеляційної скарги щодо втручання контролюючими органом у мирне володіння апелянтом своїм майном.
Доводи апеляційної скарги не містять належних та обґрунтованих міркувань, які б спростовували висновки суду першої інстанції.
Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Таким чином, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, внаслідок чого апеляційна скарга залишається без задоволення, а оскаржуване судове рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 2-12, 72-78, 242, 308, 310, 315, 316, 321, 325, 327-329 КАС України, суд -
Апеляційну скаргу державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ» - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2021 року у справі №420/913/21 - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складений 29.06.2022 року.
Головуючий суддя Домусчі С.Д.
Судді Танасогло Т.М. Шеметенко Л.П.