Постанова від 21.06.2022 по справі 753/5116/22

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5116/22

провадження № 3/753/2880/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" червня 2022 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Коляденко П.Л., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої в Міністерстві соціальної політики України на посаді головного спеціаліста, заміжньої, маючої на утриманні малолітню дитину 2011 р.н., зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 454754 ОСОБА_1 , 24.05.2022 року о 00 год. 31 хв., перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , вчинила домашнє насильство психологічного характеру по відношенню до свого неповнолітнього сина - ОСОБА_2 , що виразилося у тому, що вона голосно кричала на останнього.

ОСОБА_1 в суді вину у скоєнні адміністративного правопорушення заперечувала та пояснила, що вона, повернувшись з роботи додому, запитала сина - ОСОБА_2 , чи він зробив домашнє завдання, на що той відповів, що частково, і він хоче пограти в комп'ютерні ігри, однак вона заперечила, так як закінчувався навчальний рік, у зв'язку з чим у них виникла конфліктна ситуація.

Як вбачається із заяви рапорту ст. інспектора СЮП ВП Дарницького УП ГУНП у м. Києві капітана поліції Новохатнього А., долученого до протоколу, останній зазначив про те, що 24.05.2021 року о 00 год. 31 хв. до Дарницького УП ГУНП у м. Києві по спецлінії «102» від гр. ОСОБА_3 надійшло повідомлення про те, що чути як сусіди, які проживають за адресою: АДРЕСА_2 , б'ють дитину. В ході відпрацювання вказаної інформації було здійснено виїзд по місцю. При цьому даних на підтвердження побиття дитини отримано не було.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю виходячи з наступних підстав.

Так, положеннями статті 173-2 КУпАП встановлено відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, тобто вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до статті 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак протиправного соціально шкідливого діяння, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Відсутність хоча би однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.

Відповідно до положень КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

В суді ОСОБА_1 категорично заперечила факт вчинення нею домашнього насильства.

Разом з тим, ні у вказаному рапорті, ні в матеріалах справи не має даних, що саме 24.05.2022 року малолітньому ОСОБА_1 було спричинено чи могло бути спричинено шкоду його психічному здоров'ю. При цьому із письмових пояснень ОСОБА_2 вбачається, що причиною конфлікту слугувало його небажання виконувати домашнє завдання із української мови, а бажання пограти комп'ютерні ігри.

Будь - яких інших доказів, які би підтверджували обставини, зазначені у фабулі протоколу або спростовували доводи особи, що притягається до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні.

Саме по собі складення протоколу про адміністративне правопорушення, за відсутності даних на підтвердження наявності складу адміністративного правопорушення, не є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

З огляду на викладене, суд вважає, що провадження у справі необхідно закрити.

Керуючись ст. ст. 173-2 ч. 1, 247, 283-285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.

Суддя