гСправа № 358/375/22 Провадження № 3/358/350/22
27 червня 2022 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності неповнолітнього:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця м. Сміла, Черкаської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , студента КЗКОР «Богуславський гуманітарний коледж», паспорт № НОМЕР_1 , виданий 15.03.2019, орган що видав 7126, РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за частиною першою статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 14 травня 2022 року о 16 годині 00 хвилин в громадському місці, а саме на місцевому пляжу в м. Богуславі Обухівського району Київської області по вул. Заросянська, розпивав алкогольний напій пиво «Чернігівське», з вмістом алкоголю 5 %.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною першою статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час судового розгляду справи особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в присутності своєї матері ОСОБА_2 визнав свою вину у вчиненні вказаного правопорушення, щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, прихожу до наступних висновків.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно положень ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 428561 від 23 травня 2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.05.2022 та визнається ОСОБА_1 в судовому засіданні.
Своїми діями, які проявились у розпиванні пива на вулиці у громадському місці, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною першою статті 178 КУпАП.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:
1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;
2) попередження;
3) догана або сувора догана;
4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
З урахуванням особи ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення в неповнолітньому віці, характеру вчиненого ним правопорушення, його ставлення до вчиненого, суд вважає за необхідне, відповідно до ст. 13 КУпАП, застосувати відносно нього захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП, а саме - попередження.
Підстав у відповідності до ст. 40-1КУпАП для стягнення з ОСОБА_1 судового збору немає, оскільки адміністративне стягнення на нього не накладено.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 13, 24-1, 283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 178 КУпАП і застосувати відносно нього захід впливу передбачений ст. 24-1 КУпАП у вигляді попередження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Головуючий: суддя М. Б. Тітов