Справа 288/932/22
1-в/288/33/22
29 червня 2022 року . смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю:
представника Відділення поліції № 2
Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , освіта середня, непрацюючому, раніше судимому: 08.04.2019 року Брусилівським районним судом Житомирській обл., за. ч. 2 ст. 289 КК України до п'яти років двох місяців позбавлення волі, на підставі ухвали Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 18.10.2021 року, за ст. 81 КК України, звільнений умовно-достроково від призначеного судом покарання на невідбутий строк 8 місяців 6 днів,
Начальник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , посилаючись на те, що згідно вироку Брусилівського районного суду в Житомирській області від 08.04.2019 року громадянина ОСОБА_4 засуджено за ч. 2 ст. 289 КК України до п'яти років двох місяців позбавлення волі, на підставі ухвали Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 18.10.2021 року, за ст. 81 КК України, звільнений умовно-достроково від призначеного судом покарання на невідбутий строк 8 місяців 6 днів.
26.10.2021 року громадянин ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі та прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , де і проживає на даний час.
Після звільнення з місць позбавлення волі громадянин ОСОБА_4 почав зловживати спиртними напоями та порушувати громадський порядок за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
- 30.05.2022 року за ст.51 ч. 1 КУпАП - попередження;
- 03.06.2022 року за ст. 173-2 ч. 1КУпАП - 30 год. гр. робіт;
- 20.06.2022 року за ст. 178 КУпАП - попередження;
- 21.06.2022 року за ст. 175-1 КУпАП - попередження.
На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просить встановити адміністративний нагляд відносно раніше судимого ОСОБА_4 .
Представник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в судовому засіданні подання підтримав та просив його задовольнити.
Особа, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечує проти задоволення даного подання.
Заслухавши пояснення ОСОБА_4 , представника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, вивчивши матеріали подання, суд приходить до наступного висновку.
ОСОБА_4 , вироком Брусилівського районного суду в Житомирській області від 08.04.2019 року засуджений за ч. 2 ст. 289 КК України до п'яти років двох місяців позбавлення волі, на підставі ухвали Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 18.10.2021 року, за ст. 81 КК України, звільнений умовно-достроково від призначеного судом покарання на невідбутий строк 8 місяців 6 днів.
26 жовтня 2021 року повернувся з місць позбавлення волі.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (стаття 2 Закону).
Відповідно до п. «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбуття покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Відповідно до п.6 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.2006 №3 щодо осіб, зазначених у п. "в" ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
Згідно постанови Попільнянського районного суду Житомирської області від 30 травня 2022 року, визнано ОСОБА_4 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 51 КУпАП. Звільнено ОСОБА_4 від адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 51 КУпАП за малозначністю правопорушення на підставі статті 22 КУпАП та обмежено усним зауваженням. Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_4 за частиною 1 статті 51 КУпАП - закрито.
Відповідно до постанови Попільнянського районного суду Житомирської області від 03 червня 2022 року, визнано ОСОБА_4 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 173-2 КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт.
Як вбачається з витягів з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України «Армор», ОСОБА_4 також притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та до нього застосовано попередження.
Після кожного правопорушення ОСОБА_4 виносились офіційні попередження, як особі, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Із даних, які містяться в справі вбачається, що ОСОБА_4 про те, що якщо він не припинить антигромадський спосіб життя, за ним буде встановлено адміністративний нагляд був попереджений відразу після скоєння вказаних вище правопорушень. З ними він особисто був ознайомлений, про що свідчать його підписи.
Отже, враховуючи, що ОСОБА_4 не реагує на офіційні попередження про недопустимість протиправної поведінки, на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок, йому доцільно встановити адміністративний нагляд, що дасть змогу спостерігати за ним і контролювати його поведінку для запобігання вчинення даною особою інших протиправних дій.
Зазначене свідчить про наявність встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підстав про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на один рік.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
На підставі викладеного та керуючись ст.3 п. в., ст. 5, 6, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.. 537, 539 КПК України, суд, -
Подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном 1 рік.
На підставі ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановити щодо ОСОБА_4 такі обмеження:
- з'являтися на реєстрацію до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області 1,2,3,4 понеділок кожного місяця, для проведення профілактичної роботи;
- заборонити відвідувати торгові заклади, де є наявні спиртні напої на розлив;
- заборонити виїзд за межі Попільнянської ОТГ без дозволу Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області;
- знаходитись за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступної доби.
Копію ухвали направити до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для виконання.
На ухвалу може бути подана апеляція до Житомирського апеляційного суду через Попільнянський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_1