Справа № 216/4390/21
3/214/8/22
Іменем України
24 червня 2022 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., за участю прокурора Дєткова І.Л., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривого Рогу, громадянина України, який на час складення протоколу працював прокурором у Криворізькій місцевій прокуратурі №3 Дніпропетровської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №47-01/_140_/21 від 06.07.2021 року: відповідно до наказу прокурора Дніпропетровської області Р.Токара від 10.06.2019 року №765к ОСОБА_1 призначено на посаду прокурора Криворізької місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області. Таким чином, відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування та суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 1726 КУпАП.
У відповідності до ч. 1 ст. 65? Закону України «Про запобігання корупції», за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені у частині першій ст. 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, встановлено, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089 (далі - Порядок), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» №530-ІХ від 17.03.2020 року, внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році, було продовжено до 01 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну) за 2019 рік 01.06.2020 року о 18 год. 52 хв.
ОСОБА_1 неодноразово подавались декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тому останній був ознайомлений із порядком подання декларацій.
Поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічної) за 2019 рік не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 , не своєчасно, 01.06.2020 року, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну) за 2019 рік, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав себе винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, пояснивши при цьому, що, дійсно, він подав щорічну декларацію за 2019 рік несвоєчасно, оскільки в останній день її подачі він неодноразово на протязі робочого дня намагався її подати, однак так і не зміг цього зробити у зв'язку із технічними збоями на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, при цьому просив прийняти до уваги, що подав декларацію на наступний день після останнього дня, коли така декларація повинна бути поданою, що він 19 років працював в органах прокурати, і за цей час ніяких порушень трудової дисципліни не допускав та жодної догани не отримав, а навпаки - був неодноразово заохоченим за сумлінне виконання своїх службових обов'язків.
Прокурор у судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Частиною ч. 1 ст. 1726 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання декларації без поважних на це причин.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про адміністративне правопорушення №47-01/_140_/21 від 06.07.2021 року; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; вимогою Національного агентства з питань запобігання корупції; наказом №765к від 10.06.2019 року прокурора Дніпропетровської області Р.Токар про призначення ОСОБА_1 на посаду прокурора Криворізької місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області; інформацією про документ (декларацію) та копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічної) за 2019 рік; послідовністю дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 за період з 21.04.2020 року по 01.06.2020 року, та з боку ОСОБА_1 не заперечується.
У статті 22 КУпАП установлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення суд може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням.
По суті правопорушник звільняється від правових наслідків свого протиправного діяння, виходячи із засад гуманності, хоча це діяння як під час вчинення, так і під час звільнення від відповідальності залишається правопорушенням, і хоча у законодавстві не закріплено визначення малозначного правопорушення та відсутні вказівки на його ознаки, однак у кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з особи правопорушника та того, що наслідки діяння не представляють суспільної небезпеки, не завдали значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Проаналізувавши характер вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та обставини його вчинення, враховуючи особу порушника, ступінь його вини, його ставлення до вчиненого, вважаю, що його слід звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення та оголосити йому усне зауваження, оскільки, як установлено у судовому засіданні, останній, працюючи на посаді прокурора у Криворізькій місцевій прокуратурі №3 Дніпропетровської області, несвоєчасно подав щорічну за 2019 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Окрім того, суд звертає увагу і на те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, враховує те, що щорічна за 2019 рік декларація була подана ОСОБА_1 на наступний день після останнього дня, коли така декларація повинна бути поданою, що ОСОБА_1 уперше притягається до адміністративної відповідальності, що ОСОБА_1 працював в органах прокурати 19 років, і за цей час ніяких порушень трудової дисципліни не допускав та жодної догани не отримав, сумлінно ставився до виконання своїх службових обов'язків, вносив особистий вагомий внесок у справу зміцнення законності, за що у період з 2004 року по 2014 рік шість разів був заохочений грошовими преміями та був нагороджений пам'ятним знаком «80 років Дніпропетровській області», що підтверджується копією його трудової книжки та відповідним Посвідченням № НОМЕР_1 , а також бере до уваги відсутність обтяжуючих обставин у справі.
Окрім того, суд ураховує й відсутність заподіяної шкоди внаслідок вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи, а відтак провадження у даній справі підлягає закриттю.
У свою чергу, суд враховує, що п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 401 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому виходячи з норм ч. 2 ст. 284 та ст. 247 КУпАП, не вбачає підстав для стягнення з ОСОБА_1 судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 248-249, 251, 280, 283-284 КУпАП, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1726 КУпАП закрити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Попов.