Ухвала від 29.06.2022 по справі 531/563/21

29.06.2022

єдиний унікальний номер справи 531/563/21

номер провадження 6/531/25/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2022 року м.Карлівка

Карлівський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді Черняєвої Т.М.,

за участю секретаря - Сімоненко Я.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ :

Заявник ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» звернувся до суду з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Карлівського районного суду Полтавської області від 06.09.2021 року у цивільній справі №552/563/21, а саме просив замінити стягувача Акціонерне товариство «Креді Агріколь Банк»» його правонаступником ТОВ «ФК «Кредит-Капітал». При цьому посилався на те, що АТ «Креді Агріколь Банк» та ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» 16.12.2022 року уклали договір відступлення прав вимоги №3-2021, відповідно до якого ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» набуло право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками АТ «Креді Агріколь Банк».

Представник заявника у судове засідання не з'явився, в заяві просив розглядати заяву без його участі, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі.

Інші учасники справи до суду не з'явилися, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином, причини неявки суду невідомі.

У відповідності до ч.3 ст. 442 ЦПК України, неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про задоволення заяви з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1ст. 512 ЦК України, підставою заміни кредитора є передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно ч. 1 ч.2 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за заявою сторони (заінтересованої особи) державного або приватного виконавця суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Судом встановлено, що заочним рішенням Карлівського районного суду Полтавської області від 04.06.2021 року задоволено позов АТ «Креді Агріколь Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та стягнуто з ОСОБА_2 заборгованість за комплексним договором № 3/3176284 від 06.09.2018 року у розмірі 115659,46 грн. та судовий збір у сумі 2270,00 грн., а всього 117929,46 грн.

Відповідно до договору про відступлення прав вимоги №3-2021 укладеного 16.12.2021 року між АТ «Креді Агріколь Банк» та ТОВ «ФК «Кредит-Капітал», вбачається що ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» набуло право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками АТ «Креді Агріколь Банк».

Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

До заяви про заміну стягувача у виконавчому провадженні заявником не надано доказів на підтвердження передачі ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» права вимоги безпосередньо до ОСОБА_2 (реєстр прав вимог, який додано до договору),

Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Керуючись ч. 1 ст.512 ЦК України, ст.ст.12, 259, 260, 442 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.

Ухвала набирає законної сили через п'ятнадцять днів з дня її постановлення, якщо на неї не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції на протязі п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної - до Полтавського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Т.М.Черняєва

Попередній документ
104978372
Наступний документ
104978374
Інформація про рішення:
№ рішення: 104978373
№ справи: 531/563/21
Дата рішення: 29.06.2022
Дата публікації: 30.06.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Карлівський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.09.2025)
Дата надходження: 22.07.2025
Розклад засідань:
30.04.2021 11:30 Карлівський районний суд Полтавської області
04.06.2021 09:10 Карлівський районний суд Полтавської області
18.08.2022 08:05 Карлівський районний суд Полтавської області
31.07.2025 09:20 Карлівський районний суд Полтавської області
10.09.2025 13:30 Карлівський районний суд Полтавської області