г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/1293/22
Номер провадження 3/213/852/22
27 червня 2022 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
27.06.2022 до суду надійшов Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №314270, складений 22.06.2022 року, згідно якого 16.06.2022 о 12:05 год. ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 , вчинив дії психологічного характеру, що виразтилось у погрозах фізичною розправою та вираженні нецензурною лайкою в бік співмешканки ОСОБА_2 , чим скоїв домашнє насильство та порушив Закон України №2229-VIII.
Справа розглянута суддею в порядку ст.268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки є дані про її своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності приходжу до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП за наступними підставами.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно адміністративного протоколу, ОСОБА_1 в АДРЕСА_2 , за місцем мешкання, умисно вчинив дії психологічного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 - виражався нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою.
При цьому, обставини, які викладені в адміністративному протоколі не підтвердились жодним доказом. Як вказано в статті 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Проте, до протоколу про адміністративне правопорушення додаються лише письмові пояснення ОСОБА_2 , ксерокопія паспорту ОСОБА_1 і рапорт щодо повідомлення про домашнє насильство. Доказів обставин, які виклала ОСОБА_2 і які лягли в основу адміністративного протоколу - до матеріалів справи не додано.
Таким чином, підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за тих обставин, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення немає - за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст.283, 284, 285 КУпАП України, суддя -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП закрити, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в Дніпровський апеляційний суд через Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з моменту винесення.
Суддя В.В.Попов.