Справа № 680/415/22
№ 3/680/265/22
"28" червня 2022 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського РУП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, жительки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Ізяславським РВ УМВС в Хмельницькій області 25 травня 2010 року, РНОКПП - НОМЕР_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №387885 від 20 червня 2022 року ОСОБА_1 ставиться в вину те, що вона 16 червня 2022 року о 15 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 ухилялася від виконання батьківських обов'язків, передбачених ч.2 ст.150 Сімейного кодексу України: батьки зобов'язанні піклуватись про свою дитину, її фізичний, духовний та моральний розвиток відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме не забезпечила належні санітарні умови де проживає дитина в будинку брудно, кімнати не провітрені, дитячі речі та постільна білизна не випрана, їжа не приготовлена, що могло завдати шкоди життю та здоров'ю дитини.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що адміністративна справа не може бути розглянута і підлягає поверненню для дооформлення виходячи з наступного.
Згідно зі статтею 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Матеріали справи не містять відповідних документів (свідоцтва про народження), які б підтверджували родинні відносини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як матері та сина та не завірені належним чином копії документів, доданих до протоколу.
Крім того суддя зауважує, що три аналогічних протоколи про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_1 за тієї самої події, щодо трьох її дітей, але кожен окремо на різних бланках, очевидно складено з метою створення видимості активної правоохоронної діяльності та для забезпечення статистичного благополуччя шляхом удаваного збільшення його показників.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи наведене, у судді немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
На підставі вищевикладеного адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення, оскільки він не готовий для розгляду в суді.
Керуючись ст.7,184, 245,256, 278, 280, 283, 294 КУпАП, суддя,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП направити до Сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. І. Яцина