23.06.2022 Справа №607/7807/22
провадження №3/607/4400/2022
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає: АДРЕСА_2 , непрацюючого,
ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 30 травня 2022 року близько 22 год. 55 хв., під час перевірки працівниками поліції був відсутній по місцю проживання, а саме за адресою АДРЕСА_2 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду 14 грудня 2021 року.
Крім цього, громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 15 червня 2022 року о 23 год. 38 хв., під час перевірки працівниками поліції був відсутній по місцю проживання, а саме за адресою АДРЕСА_2 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду 14 грудня 2021 року.
Також, громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 19 травня 2022 року в період часу з 19 год. 00 хв. по 20 год. 00 хв. не з'явився на реєстрацію у 3-й четвер місяця в службовий кабінет офіцера поліції, порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.3 постанови Тернопільського міськрайонного суду 14 грудня 2021 року.
Крім цього, громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 26 травня 2022 року в період часу з 19 год. 00 хв. по 20 год. 00 хв. не з'явився на відмітку в службовий кабінет офіцера поліції, порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.3 постанови Тернопільського міськрайонного суду 14 грудня 2021 року.
Також, громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 13 червня 2022 року о 01 год. 33 хв., під час перевірки працівниками поліції був відсутній по місцю проживання, а саме за адресою АДРЕСА_2 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду 14 грудня 2021 року.
Крім цього, громадянин ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом, 08 червня 2022 року о 01 год. 29 хв., під час перевірки працівниками поліції був відсутній по місцю проживання, а саме за адресою АДРЕСА_2 , порушивши своїми діями правила адміністративного нагляду визначені п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду 14 грудня 2021 року.
Приймаючи до уваги той факт, що в провадженні суду знаходиться шість справ про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч.2 ст. 187 КУпАП, вважаю, що відповідно до ст.36 КУпАП, вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи №607/7807/22 (провадження №3/607/4400/2022).
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав.
Крім власного визнання вини, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена наступними матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:
- даними, які містяться в протоколах про адміністративне правопорушення: серії ВАВ №232417 від 13 червня 2022 року, серії ВАВ №234205 від 21 червня 2022 року, серії ВАВ №232412 від 09 червня 2022 року, серії ВАВ №232414 від 13 червня 2022 року, серії ВАВ №232411 від 17 червня 2022 року, серії ВАВ №097719 від 17 червня 2022 року;
- рапортами працівників поліції від 30 травня 2022 року, від 15 червня 2022 року, від 19 травня 2022 року, від 26 травня 2022 року, від 13 червня 2022 року, від 07 червня 2022 року, якими зафіксовано порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09 червня 2022 року, з яких вбачається, що він не з'явився на відмітку до службового кабінету офіцера поліції 19 травня 2022 року, 26 травня 2022 року та 02 червня 2022 року, оскільки хворів та їздив в лікарню. Окрім цього, під час перевірок працівниками поліції по місцю його проживання 23 травня 2022 року, 26 травня 2022 року, 30 травня 2022 року, 25 травня 2022 року, 31 травня 2022 року, 07 червня 2022 року та 08 червня 2022 року, він був вдома і спав, а тому не чув щоб хтось стукав в двері;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 17 червня 2022 року, з яких вбачається, що 13 червня 2022 року о 01 год. 33 хв. він повертався з лікарні, а тому був відсутній за місцем проживання;
- копією постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 14 грудня 2021 року, відповідно до якої відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та застосовано ряд обмежень: 1) заборона виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня; 2) заборона перебувати в місцях підприємств торгівлі і громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив на час перебування під адміністративним наглядом; 3) реєструватися 4 рази в місяць (1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер місяця) з 19 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. в службовому кабінеті офіцера поліції; 4) заборона виїзду за межі м. Тернополя без дозволу працівників поліції;
- копією постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 травня 2022 року відповідно до якої гр. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, а саме повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, нереєстрація в органі Національної поліції, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.33 КУпАП, беручи до уваги характер вчинених правопорушень, обставини справи, особу порушника, визнання ним своєї вини, відсутність обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, у відповідності до вимог ст.36 КУпАП України, в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, остаточно наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, вважаю, що з ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 187, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Об'єднати справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, а саме: №607/7807/22, провадження №3/607/4400/2022, №607/7808/22, провадження №3/607/4401/2022; №607/7811/22, провадження №3/607/4404/2022; №607/7812/22, провадження №3/607/4405/2022; №607/7813/22, провадження №3/607/4406/2022; №607/7815/22, провадження №3/607/4408/2022 в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам №607/7807/22 (провадження 3/607/4400/2022).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, в межах санкції ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень, які стягнути в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень в дохід держави.
СуддяВ. Є. Ломакін