Справа № 712/3865/22
Провадження № 3/712/1550/22
28 червня 2022 року, суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Бащенко С.М. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , непрацюючого, відомості про ідентифікаційний код відсутні,
за ч. 1 ст. 160 КпАП України, -
ОСОБА_1 , 04.02.2022 року о 17:15 год. перебуваючи за адресою: м. Черкаси, по вул. Пастерівській, 106, здійснював торгівлю з рук м'ясними виробами, а саме: ковбасами, без відповідних документів, у невстановленому законом місці.
ОСОБА_2 до судового засідання не з'явився, причина неявки суду не відома, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Суддя дослідивши матеріали адміністративної справи, приходе до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративної відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 841345 від 04.02.2022р. відсутні відомості про свідків правопорушення, а саме: їх прізвища, місце проживання (перебування), підписи (чи відмітки про їх відсутність). Крім того, до матеріалів справи не долучено жодних доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, на підтвердження обставин, викладених у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення.
Слід також зазначити, що законодавство України не має чіткого визначення торгівлі хвойними деревами, натомість диспозиція ч. 1 статті 160 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за торгівлю з рук у невстановлених місцях. Безпосередньо факту відпуску покупцям хвойних дерев в протоколі та доданих до нього матеріалах не зафіксовано.
В силу ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Згідно з п.1 ст. 247 КпАП України, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, коли відсутній склад адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає за необхідне, на виконання вимог п. 1 ст. 247 КУпАП, розпочате провадження у справі відносно ОСОБА_1 закрити через відсутність складу адміністративного правопорушення. Керуючись ч. 1 ст. 160, п.1ст.247 КпАП України, -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.160 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси С.М.Бащенко