справа № 361/17/22
провадження № 3/361/654/22
22.06.2022
Іменем України
22 червня 2022 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого адміністратором Приватного підприємства “Теркап”, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5543/10-36-07-07 від
23 грудня 2021 року під час проведення посадовою особою головним державним інспектором Головного управління Державної податкової служби у Київській області (далі - ГУ ДПС у Київській області)Ігнатенком Є.М. при проведені фактичної перевірки ТОВ “ Теркап” встановлено, що ОСОБА_1 , адміністратор ТОВ “Теркап” вчинив правопорушення порядку проведення розрахунків, а саме: порушено порядок, встановлений законодавством ведення обліку товарних запасів. До перевірки не надано документів, що підтверджують облік та походження товарів, а саме: на горілку “Зубровка” в асортименті. Відсутні підтверджуючі документи у місці продажу, чим порушено п. 12 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав до суду пояснення у яких, свою вину у вчиненні інкримінованого йому адміністративному правопорушенні не визнав, посилаючись на те, що посадовою інструкцією адміністратора, не передбачено введення обліку товарних запасів, тому він не є суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення, просив провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП .
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив такі факти та дійшов наступних висновків.
Згідно із ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У ч. 1 ст. 1551 КУпАП встановлено, що порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Із посадової інструкції адміністратора залу ПП “Теркап”, на посаді якого перебуває ОСОБА_1 , вбачається, що у адміністратора зала відсутні завдання та обов'язки щодо проведення розрахунків, за порушення якого складено протокол на ОСОБА_1 .
У той же час, окрім протоколу, складеного на ОСОБА_1 , матеріали справи не містять іншого протоколу відносно інших осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, як це передбачається главою 19 КУпАП.
У зв'язку з вищевикладеним, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 1551 КУпАП, оскільки до його посадових обов'язків не належить проведення розрахунків, тому він не є безпосереднім суб'єктом вказаного правопорушення.
За змістом ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше яке на підставах і в порядку, встановлених законом; розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, суд вважає, що ОСОБА_1 не є суб'єктом вказаного правопорушення, тому адміністративна справа про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1551 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 221, 247, 254, 256, 279, 283 - 285 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1551КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Броварський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Дутчак І. М.