Справа № 563/81/22
24.06.2022 року м. Корець
Корецький районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Загородько Н.А., секретар судового засідання Дулюк А.О., розглянувши подання начальника Рівненського районного сектору № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Рівненській області про вирішення питання повязаного з виконанням постанови відносно ОСОБА_1 , притягнутого до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП постановою Корецького районного суду від 08.04.2022 року,
встановив:
Постановою Корецького районного суду від 08.04.2022 року ОСОБА_1 був підданий адміністративній відповідальності за ст. 183-1 КУпАП у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт.
18.05.2022 року порушнику ОСОБА_1 було надіслано виклик до уповноваженого органу з питань пробації, за адресою його проживання вказаною у постанові суду - АДРЕСА_1 . Проте, за викликом до уповноваженого органу з питань пробації порушник не з'явився, а з'явилась його мати ОСОБА_2 , яка повідомила, що її син ОСОБА_1 не може з'явитись до сектору пробації, оскільки його призвано на військову службу у Збройні Сили України, згідно Указу Президента України «Про загальну мобілізацію».
01.06.2022 року з П'ятого відділу Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надійшло повідомлення про те, що на виконання Указу президента України від 24.02.2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» призвано на військову службу у Збройні Сили України громадянина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 26.02.2022 року у військову частину НОМЕР_1 .
Оскільки, порушник ОСОБА_1 за місцем проживання відсутній та проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1, тому наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду.
Представник Рівненського районного сектору № 3 філії ДУ "Центр пробації" Степанюк С.В. в судове засідання не з"явився, але до суду подав заяву в якій просить подання розглянути без його участі та задоволити.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. До суду надійшла заява в якій він повідомив, що оскільки проходить військову службу, бути присутнім на розгляді подання не має змоги, з цієї ж причини не може відбувати стягнення у виді суспільно корисних робіт. У своїй заяві ОСОБА_1 вказав також, що подання служби пробації підтримує повністю.
Вивчивши доводи подання начальника Рівненського районного сектору № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Рівненській області, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Встановлено, що постановою Корецького районного суду від 08.04.2022 року ОСОБА_1 був підданий адміністративній відповідальності за ст. 183-1 КУпАП у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт.
Постанова набрала законної сили та прийнята до виконання.
Згідност. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачений статтею 325-1КУпАП та детально регламентований Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженимнаказом Міністерстваюстиції України№ 474/5від 19.03.2013 року (далі - Порядок).
Так, згідно п. 11.1 Порядку - виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
Згідно ст.31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день.
Відповідно до ч. 2 ст. 325-1 КУпАП, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Як встановлено судом, подання про вирішення питання, пов'язаного із виконанням постанови обґрунтоване тим, що ОСОБА_1 проходить військову службу, що унеможливлює виконання постанови суду.
Згідно повідомлення Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 прийнятий на військову службу до військової частини НОМЕР_1 відповідно до указу Президента "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 69/2022.
Відповідно ст.ст. 304, 305 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Як зазначено в п. 15.1 Порядку - однією з підстав припинення виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт та зняття правопорушника з обліку є наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 у зв'язку з проходженням військової служби, не має наміру ухилятися від відбування суспільно корисних робіт, однак існують об'єктивні та істотні обставини, які унеможливлюють виконання постанови суду, і ці обставини знаходяться за межами компетенції суду, органу пробації та особи, яка притягнута до відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 проходить військову службу, що унеможливлює виконання ним адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, а заборгованість по аліментах може стягуватися із його заробітку згідно із Законом України "Про виконавче провадження".
Зазначені обставини унеможливлюють виконання постанови суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку, про необхідність припинити виконання постанови Корецького районного суду Рівненської області від 08 квітня 2022 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин.
Керуючись ст.ст. 23, 298, 304, 305 КУпАП, Порядком виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженогонаказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5, суд, -
Подання начальника Рівненського районного сектору № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Рівненській області про вирішення питання пов"язаного з виконанням постанови відносно ОСОБА_1 - задовольнити.
Припинити виконання постанови Корецького районного суду Рівненської області від 08 квітня 2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності зач. 1 ст.183-1 КУпАП в частині накладення адміністративного стягнення у виді 120 (Сто двадцять) годин суспільно корисних робіт.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя