Справа № 761/10220/22
Провадження № 3/761/3940/2022
13 червня 2022 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності, громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
до Шевченківського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно громадянина України: ОСОБА_1 .
Вимоги ст. 245 КУпАП передбачають, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Однак, при вивченні отриманих Шевченківським районним судом м. Києва матеріалів про вчинення громадянином України ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, з приєднаними до протоколу матеріалами, суд прийшов до висновку, що протокол та додані до нього документи направлені до суду з порушенням правил підсудності.
Відповідно до ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Місцем вчинення зазначеного в протоколі адміністративного правопорушення: м. Київ, вул. Хрещатик, 11, що територіально не відноситься до дислокації Шевченківського району м. Києва.
В даному випадку, вимогами ст.276 КУпАП не передбачений порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення вказаної категорії (ч. 1 ст. 130 КУпАП) за місцем проживання правопорушника, або за місцем їх виявлення. Крім того, місце проживання громадянина України ОСОБА_1 в протоколі зазначено також за межами АДРЕСА_1 .
Отримані судом матеріали, також не містять даних про підстави направлення для розгляду вказаних матеріалів до Шевченківського районного суду м. Києва.
Крім того, суд позбавлений можливості самостійно направити справу про адміністративне правопорушення до належного суду, оскільки така дія не передбачена чинним КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд не має правових підстав для розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 суті, а тому суд приходить до висновку про необхідність направлення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно громадянина України ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП разом з матеріалами справи для належного оформлення та направлення до належного суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.245, 251, 255, 256, 276, 278 КУпАП,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП направити до Управління патрульної поліції в м. Києві для дооформлення, визначення підсудності та направлення справи до відповідного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: