справа № 563/972/17
провадження № 1-в/563/24/22
23 червня 2022 року
Корецький районний суд
Рівненської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
за участю:
прокурора ОСОБА_3
представника поліції ОСОБА_4
особи, щодо якої встановлюється
адміністративний нагляд ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника відділення поліції №7 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, із середньою освітою, раніше судимого вироком Корецького районного суду Ріваненської області від 18 січня 2018 року за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, до 3 (трьох) років 2 (двох) місяців позбавлення волі,
Начальник відділення поліції №7 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області підполковник поліції ОСОБА_7 звернувся до Корецького районного суду Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .
Подання мотивоване тим, що 18 березня 2021 року ОСОБА_5 був звільнений з "Катеринівської виправної колонії №46". По прибуттю по місцю проживання в АДРЕСА_1 на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями,:
22 березня 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ч.1 ст.175-1 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді попередженння; 11 лютого 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ч.2 ст.175-1 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.; 21 квітня 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ст. 176 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.; 03 червня 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ч.1 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження; 06 червня 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ч.2 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
В судовому засіданні прокурор подання підтримав з підстав наведених у ньому та просив встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_5 , проте просив визначити дати відвідуванння та реєстрації в органі поліції лише двічі на місяць.
Представник поліції в судовому засіданні подання підтримав, просив встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд.
Присутній в судовому засіданні ОСОБА_5 не заперечив проти задоволення, подання, просив визначити йому виїзд в особистих справах з дозволу поліції за межі Рівненської області
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали подання, дійшов висновку, що подання підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Статтею 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом "в" вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Таким чином, вищевказані положення передбачають перелік умов, за наявності яких закон допускає встановлення адміністративного нагляду.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 , будучи засудженим до позбавлення волі за умисний злочин, після звільнення з місць позбавлення волі, ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки та незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
Таким чином, судом встановлено сукупність умов, передбачених пунктом "в" статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", одночасна наявність яких є підставою для встановлення відносно ОСОБА_8 адміністративного нагляду, а тому подання підлягає до часткового задоволення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд,
Встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд строком - 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
1. Заборонити ОСОБА_5 виходити з будинку за місцем його проживання: АДРЕСА_1 з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступної доби;
2. Заборонити ОСОБА_5 перебувати в ресторанах, кафе, барах;
3. Заборонити ОСОБА_5 виїзд в особистих справах за межі адміністративної території Корецької ОТГ Рівненської області без дозволу працівників органу Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд;
4. Прибувати ОСОБА_5 у відділення поліції № 7 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області для реєстрації кожного першого та третього понеділка місяця о 09 год. 00 хв.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її винесення через Корецький районний суд Рівненської області.
Суддя