Справа № 301/1469/22
3/301/910/22
"23" червня 2022 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Пітерських М.О., перевіривши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №1 Хустського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , учня 11 класу Іршавського ліцею №2, громадянина України,
за ч.1 ст.175-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №095085 від 26.05.2022 року, 26 травня 2022 року близько 11 години неповнолітній ОСОБА_1 в м. Іршава на площі Народній викурював тютюнові вироби у невідведеному для цього місці.
Перевіривши матеріали справи вважаю, що даний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та п. 9, 12 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 року, виходячи з наступного.
Вимоги до форми і змісту протоколу про адміністративне правопорушення містять положення ст. 256 КУпАП.
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За ч.1 ст.175-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
Однак, вказаний у протоколі виклад фактичних обставин справи не відповідає ознакам складу правопорушення та диспозиції за ч.1 ст.175-1 КУпАП.
Не зазначено у протоколі і нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, зокрема не зазначено, яким нормативним актом передбачено заборону викурювати тютюнові вироби на пл. Народній в м. Іршава і визначено місця, де заборонено куріння.
Згідно з ч. 1, 3 ст.270 КУпАП інтереси особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, і потерпілого, які є неповнолітніми особами, мають право представляти їх законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники). Законні представники мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; від імені особи, інтереси якої вони представляють, приносити скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справи.
Законними представниками неповнолітніх є їх батьки або особи, що їх замінюють (піклувальники).
Всупереч вимогам ст.270 КУпАП у протоколі не вказано законного представника неповнолітнього ОСОБА_1 , і сам протокол про адміністративне правопорушення був складений без участі законного представника.
За таких обставин вважаю, що даний протокол слід повернути начальнику Відділення поліції №1 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
матеріали справи про притягнення неповнолітнього ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.175-1 КУпАП, повернути начальнику Відділення поліції №1 Хустського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Іршавського
районного суду : М. О. Пітерських