ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
10.02.2022Справа № 910/12411/21
Господарський суд міста Києва у складі судді Ягічевої Н.І., за участі секретаря судового засідання Лазоренко В.О., розглянувши у судовому засіданні матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" (вул. Козельницька, буд. 15, м. Львів,79026, код ЄДРПОУ 23269555)
до Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (вул. Симона Петлюри, буд. 25, м. Київ, 01032, код ЄДРПОУ 00100227)
про визнання незаконними дій та бездіяльності (з урахуванням заяви про зміну предмета позову від 25.11.2021)
Представники учасників справи: згідно протоколу судового засідання
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" (далі - позивач) до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - відповідач) про зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" на підставі договору про участь у балансуючому ринку №0424-0413 від 27.05.2019 протягом періоду з 01.07.2021 по 10.07.2021 надавало диспетчерські команди Виробничим підрозділам Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на розвантаження енергоблоків поза межами часових нормативів, які передбачені технічними умовами для прямої або запланованої активації, а в подальшому взагалі припинило їх надавати, що призвело до виникнення небалансів, у зв'язку з чим позивач і звернувся до суду з позовом про визнання незаконними дій та бездіяльності відповідача стосовно надання/скасування/ненадання відповідних диспетчерських команд та зобов'язання не враховувати обсяги небалансу електричної енергії, що виник внаслідок вказаних дій.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.08.2021 вказану позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк та спосіб усунення недоліків позовної заяви.
12.08.2021 року через загальний відділ діловодства суду позивачем подано заяву про усунення недоліків.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального провадження та призначено підготовче засідання на 02.09.2021.
18.08.2021 представником Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО подано заяву про забезпечення позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.08.2021 частково задоволено заяву Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" про забезпечення позову, вжито заходи забезпечення позову наступним шляхом: до набрання законної сили рішенням Господарського суду міста Києва у справі №910/12411/21 - заборонити Приватному акціонерному товариству "Національна енергетична компанія Укренерго" (ідентифікаційний код 00100227) надавати та скасовувати попередні диспетчерські команди Відокремленим підрозділам - тепловим електричним станціям Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО", без урахування нормативу часу пуску енергоблоків в залежності від їх теплового стану, встановлених Формою № 4 "Час пуску енергоблоків ТЕС з різних теплових станів".
02.09.2021 року розгляд справи не відбувся, у зв'язку із перебуванням судді Ягічевої Н. І. на лікарняному.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.09.2021 призначено підготовче засідання на 23.09.2021.
09.09.2021 до відділу діловодства суду представником Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" подано відзив на позовну заяву, у якому відповідач визначив позов безпідставним, необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
30.09.2021 до відділу діловодства суду представником позивача подано відповідь на відзив.
13.10.2021 до відділу діловодства суду представником Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" подано заперечення на відповідь на відзив на позовну заяву.
У підготовчому засіданні 13.10.2021 судом постановлено ухвалу, яка занесена до протоколу судового засідання, про продовження строку підготовчого провадження на 30 днів та оголошено перерву до 03.11.2021.
20.10.2021 до відділу діловодства суду представником позивача подано клопотання про долучення висновку експерта №018-АНО/21 від 18.10.2021.
03.11.2021 представником позивача до відділу діловодства суду подано пояснення по суті спору.
03.11.2021 представником відповідача до відділу діловодства суду подано заперечення проти клопотання про долучення висновку експерта.
У підготовчому засіданні 03.11.2021 суд долучив до матеріалів справи висновок експерта від позивача та оголосив перерву до 24.11.2021.
23.11.2021 до відділу діловодства суду представником позивача подано заяву про зміну предмета позову.
24.11.2021 до відділу діловодства суду представником позивача подано заяву про відкликання заяви від 23.11.2021 про зміну предмета позовних вимог та подано нову заяву про зміну предмета позову від 24.11.2021.
24.11.2021 до відділу діловодства суду представником відповідача подано письмові пояснення щодо висновку експерта №018-АНО/21 від 18.10.2021.
У підготовчому засіданні від 24.11.2021 судом оголошено перерву до 02.12.2021.
25.11.2021 до відділу діловодства суду представником позивача подано заяву про відкликання заяви від 24.11.2021 про зміну предмета позовних вимог та подано нову заяву про зміну предмета позову від 25.11.2021, відповідно до якої позивач просить визнати незаконними дії та бездіяльність Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" стосовно надання/скасування/ненадання диспетчерських команд, визнати незаконними дії відповідача щодо розрахунків небалансів електричної енергії позивачу, здійснених за відповідні розрахункові періоди.
02.12.2021 до відділу діловодства суду представником відповідача подано пояснення по суті спору, у якій, зокрема зазначив, що відповідно до Правил ринку графік відпуску подається позивачем щодо кожної одиниці балансування електричної енергії в цілому, а не відносно енергоблоків, які є їх складовими; жодним нормативно-правовим актом не передбачено, що в момент надання диспетчерських команд тепловим електричним станціям ОСП необхідно враховувати нормативи часу пуску енергоблоків в залежності від їх теплового стану; стороною відповідальності за небаланси "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" є ТОВ "Д.ТРЕЙДИНГ"; позивачем обрано неналежний спосіб захисту, та позивач не обґрунтував, в чому саме полягає порушення його права.
У підготовчому засіданні 02.12.2021 суд постановив ухвалу, яка занесена до протоколу судового засідання, про прийняття до розгляду заяви позивача про зміну предмета позову від 25.11.2021.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.12.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу №910/12411/21 до розгляду по суті на 12.01.2022.
Судове засідання, призначене на 12.01.2022 не відбулось у зв'язку з перебуванням судді Ягічевої Н.І. на лікарняному.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.01.2022 призначено розгляд справи по суті на 02.02.2022.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.02.2022 призначено розгляд справи по суті на 10.02.2022.
У судовому засіданні 10.02.22 представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити, в свою чергу представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив, просив відмовити.
У судовому засіданні 10.02.2022 оголошено вступну та резолютивну частину рішення відповідно до ст. 240 ГПК України.
На виконання вимог ст. 223 Господарського процесуального кодексу України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору, Господарський суд міста Києва
Судом встановлено, що Акціонерне товариство "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" є виробником електричної енергії на підставі ліцензії, виданої згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №1074 від 18.06.2019.
Відповідно до положень частини 3 статті 68 Закону України "Про ринок електричної енергії", для надання послуг з балансування учасники ринку укладають з оператором системи передачі договір на основі типового договору про участь у балансуючому ринку. Постачальники послуг з балансування реєструються адміністратором розрахунків у порядку, визначеному правилами ринку. Типовий договір про участь у балансуючому ринку затверджується Регулятором.
Так, відповідно до Повідомлення про приєднання до договору про участь у балансуючому ринку №01/18933 від 27.05.2019 Приватним акціонерним товариством «Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - оператор системи передачі; ОСП) було повідомлено Акціонерне товариство "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" (далі - постачальник послуг з балансування; ППБ) про акцептування заяви позивача про приєднання до умов Договору про участь у балансуючому ринку та долучено до реєстру постачальників послуг з балансування (ідентифікатор договору №0424-04013).
Як вбачається з вищевказаного повідомлення, датою акцептування є 27.05.2019.
Згідно п.1.1. договору про участь у балансуючому ринку (далі - типовий договір), цей Договір є договором приєднання в розумінні статті 634 Цивільного кодексу України, умови якого мають бути прийняті іншою Стороною не інакше, як шляхом приєднання до запропонованого Договору в цілому.
Відповідно до п.1.2. типового договору, за цим договором ППБ зобов'язується надавати балансуючу електричну енергію на завантаження або розвантаження для здійснення ОСП балансування об'єднаної енергетичної системи України. ОСП зобов'язується продавати балансуючу електричну енергію ППБ або купувати балансуючу електричну енергію у ППБ та отримувати оплату за продану ППБ балансуючу електричну енергію або сплачувати кошти за куплену балансуючу електричну енергію у ППБ відповідно до умов цього договору та Правил ринку.
Згідно ч. 2 ст. 68 Закону України "Про ринок електричної енергії", виробники зобов'язані надавати послуги з балансування в обсягах та випадках, визначених цим Законом та правилами ринку. Надавати послуги з балансування мають право також споживачі у порядку, визначеному правилами ринку.
Пунктами 4.2.1.-4.2.4. Правил ринку передбачено, що для надання послуг з балансування учасник ринку повинен подати ОСП заяву щодо приєднання до договору про надання послуг з балансування, типова форма якого наведена в додатку 7 до цих Правил, та включення до Реєстру ППБ. Форма заяви оприлюднюється ОСП на власному офіційному веб-сайті.
ОСП розглядає таку заяву та не пізніше ніж через 5 робочих днів з дати її отримання інформує заявника щодо повноти та коректності наданої інформації. У випадку надання неповної та/або недостовірної інформації ОСП повідомляє про це учасника ринку, який у свою чергу повинен надати необхідну інформацію протягом 14 календарних днів з дати отримання повідомлення. Якщо учасник ринку не надав необхідну інформацію протягом визначеного строку, заява не розглядається.
Протягом 10 робочих днів з дати отримання повної та коректної інформації ОСП (у ролі АР) вносить заявника до Реєстру ППБ і надає доступ до електронної платформи.
Участь у балансуючому ринку обов'язкова для всіх ППБ, які управляють одиницями відпуску, крім постачальника послуг із зменшення навантаження виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії із використанням альтернативних джерел енергії з підтримкою, в обсягах усієї їхньої залишкової доступної потужності для забезпечення балансуючої електричної енергії на завантаження та розвантаження незалежно від факту продажу (непродажу) будь-якого типу резерву.
Так, позивач є обов'язковим учасником на балансуючому ринку як постачальник послуг з балансування.
Окрім того, судом встановлено, що 04.05.2019 між відповідачем та позивачем укладено договір про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління №0424-03013, який регулює оперативно-технологічні відносини під час взаємодії сторін в умовах паралельної роботи у складі об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України.
Відповідно до п. 55 ч.1 ст.1 Закону України "Про ринок електричної енергії" оператор системи передачі - юридична особа, відповідальна за експлуатацію, диспетчеризацію, забезпечення технічного обслуговування, розвиток системи передачі та міждержавних ліній електропередачі, а також за забезпечення довгострокової спроможності системи передачі щодо задоволення обґрунтованого попиту на передачу електричної енергії.
Згідно з п. 89 ч.1 ст.1 Закону України "Про ринок електричної енергії" сторона, відповідальна за баланс, - учасник ринку, зобов'язаний повідомляти та виконувати свої погодинні графіки електричної енергії (та/або балансуючої групи) відповідно до обсягів купленої та/або проданої електричної енергії та фінансово відповідальний перед оператором системи передачі за свої небаланси (та/або небаланси балансуючої групи).
Частиною 5 ст.68 Закону України "Про ринок електричної енергії" передбачено, що оператор системи передачі з метою балансування обсягів виробництва та споживання електричної енергії та/або врегулювання системних перевантажень надає постачальникам послуг з балансування команди на збільшення (зменшення) їхнього навантаження, здійснюючи на ринкових засадах відбір відповідних пропозицій (заявок) постачальників послуг з балансування у порядку, визначеному правилами ринку.
Відповідно до п.5.1. Кодексу системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП №309 від 14.03.2018 (дальше - КСП) ОСП зобов'язаний постійно підтримувати в ОЕС України баланс між сумарним споживанням електричної енергії і її виробництвом (з урахуванням експорту та імпорту) у кожний момент часу з дотриманням показників якості електричної енергії.
Згідно з п. 4.3.1. Правил ринку, затверджених постановою Національної комісії, що здійсню державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №307 від 14.03.2018, у частині балансуючого ринку ОСП зобов'язаний: збирати телевимірювання в реальному часі відпуску/відбору потужності ППБ; здійснювати короткостроковий прогноз загального навантаження (для кожної ОРЧ); здійснювати короткостроковий прогноз відпуску (для кожної ОРЧ) для всіх генеруючих одиниць ВДЕ, що не є ППБ; здійснювати управління внутрішніми обмеженнями системи шляхом видачі диспетчерських команд ППБ; керувати балансуючим ринком та досягати результатів диспетчеризації в реальному часі через ППБ; формувати та видавати ППБ відповідні диспетчерські команди; відслідковувати виконання ППБ диспетчерських команд; управляти та використовувати диспетчерську інформаційно-адміністративну систему; публікувати статистику та інформацію щодо результатів балансуючого ринку та відповідних диспетчерських команд; пропонувати необхідні заходи для підвищення ефективності диспетчерських процедур; здійснювати всі інші дії, що вимагаються цими Правилами.
Відповідно до п.1.4 КСП балансування енергосистеми - це процес постійного підтримання, із заданою точністю, відповідності між сумарним споживанням електричної енергії, яке враховує втрати на її виробництво і передачу, а також експортом електричної енергії, з одного боку, та обсягом виробництва електричної енергії на електростанціях ОЕС України та її імпорту - з другого.
Згідно з п. 4.16 Правил ринку результати балансуючого ринку складаються з: прийнятих пропозицій на балансуючу електричну енергію на завантаження та на розвантаження ППБ по ОРЧ з метою забезпечення балансу системи.
Пунктом 1.1.2 Правил ринку передбачено, що диспетчерська команда - команда в режимі реального часу оператора системи передачі постачальнику послуг балансування по кожній одиниці постачання послуг з балансування збільшити або зменшити електричне навантаження або постачальнику послуги із зменшення навантаження ВДЕ з підтримкою зменшити електричне навантаження.
Відповідно до п. 1.9.4 Правил ринку ОСП відповідає за прогнозування загального електроспоживання по областях регулювання (торгових зонах) для виконання обов'язків з балансування.
Згідно з п. 5.5 Кодексу системи передачі ОСП несе відповідальність за точне та своєчасне складання прогнозного балансу електричної енергії в енергосистемі України на основі наданих Користувачами прогнозів споживання та виробництва електричної енергії з урахуванням технологічних витрат електричної енергії в електричних мережах та на власні потреби електростанцій та використовує результати цього прогнозу для оперативного планування. Користувачі мають забезпечити точне прогнозування споживання/виробництва електричної енергії та своєчасне надання даних ОСП.
Відповідно до п.п. 5.1 КСП оперативне прогнозування споживання та виробництва електричної енергії в ОЕС України здійснюється ОСП з метою планування забезпечення балансової надійності енергосистеми та забезпечення планового виведення з роботи (введення в роботу) обладнання.
Отже, виходячи з вищенаведеного, на ПрАТ НЕК "Укренерго", як оператора системи передачі, законодавством покладено обов'язок щодо балансування системи, зокрема, щодо здійснення прогнозу загального навантаження, на основі аналізу балансу енергосистеми, та видачі диспетчерських команд на завантаження та розвантаження з метою підтримки попиту та пропозиції в енергосистемі.
Судом встановлено, що Приватним акціонерним товариством "Національна енергетична компанія "Укренерго" за період з 01.07.2021 по 10.07.2021 надавалися диспетчерські команди Акціонерному товариству "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО".
Проте, під час здійснення диспетчерського управління відповідач не виконав даних обов'язків, що підтверджується наявними у справі доказами.
Так, виникнення спірних обсягів негативних небалансів в результаті дій відповідача в сукупності підтверджується, зокрема, витягом з журналу диспетчерських команд та витягом з журналу реєстрації команд отриманих через ПЗ "Генератор".
Крім того, в матеріалах справи наявний висновок експерта за результатами проведення комплексної інженерно-технічної експертизи обладнання енергоблоків та експертизи менеджменту №018-АНО/21 від 18.10.2021, яка проводилась на замовлення позивача.
За результатами дослідження здійсненний висновок щодо питання "Чи мало обладнання енергоблоків Відокремленого підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція" Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" у період з 01.07.2021 по 12.07.2021 включно технічну можливість виконати диспетчерські команди Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "УКРЕНЕРГО", як оператора системи передачі, та повернулись до диспетчерського графіку за відсутності команд?
При проведенні експертиз було виконано аналіз наданих документів, оцінку маневрених характеристик енергоблоків "ДТЕК ДОБРОТВІРСЬКА ТЕС" та "ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС" АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" та надано висновки про технічну можливість/неможливість виконувати окремі команди диспетчерів НЕК "Укренерго".
Так, відповідно до висновку експерта №018-АНО/21 від 18.10.2021 за результатами проведення комплексної інженерно-технічної експертизи обладнання енергоблоків та експертизи менеджменту, зроблено висновок, щодо технічної можливості виконати подані команди при аналізованих подіях по ДТЕК "ДОБРОТВІРСЬКА ТЕС":
У період: 02.07.2021 р. з 06:00 до 13:00: виходячи з перебігу поданих команд, команда на навантаження ТЕС в 16:00 могла бути виконана тільки за умови періоду між пуском ТА-6 і ТА-5 в 1 годину при заявленій нормі 2 год. 40 хв., відповідно виконати команди на навантаження в 16:00 і 17:00 не було технічної можливості. Орієнтовно в 19:45 станція вийшла на максимальну потужність 450-460 МВт. Обмеження максимальної потужності викликане технічним станом обладнання і погодними умовами (високою температурою навколишнього середовища). Зниження потужності станції на 35- 40 МВт після 22:00 викликане аварійним відключенням котла К-8.
У період: 04.07.2021 р. з 10:00 до 11:30: начальник зміни станції діяв згідно вказівок ЧД РДЦ. Виконати команду щодо навантаження в 10:00, яка надійшла через ПЗ "Generator" було технічно не можливо.
У період з 18:00 04.07.2021 р. до 00:30 05.07.2021 р.: виходячи з перебігу поданих команд, команда на навантаження ТЕС в 18:00 могла бути виконана тільки в об'ємі наявного резерву потужності ТА-7, 8, що і було проведено. Виконати пуск ТА-5, 6 при відсутності завчасного поданої команди на пуск було технічно неможливо. Пуск ТА-6 відбувався з випередженням термінів встановлених формами 4 та 9. Команди на пуск ТА-5 не поступало.
У період з 05.07.2021 р. з 6:00 до 23:30: виходячи з перебігу поданих команд, команда на навантаження ТЕС в 6:00 могла бути виконана тільки в об'ємі наявного резерву потужності блоку Б-8, що і було проведено. Взяти навантаження згідно команд ПЗ "Generator" було технічно неможливо оскільки: ТА-7 - по вказівці ЧД РДЦ переведено на енергосистему Польщі, команди на пуск ТА-5 не поступало - пуск ТА-5 виконано згідно вказівок ЧД РДЦ о 16:31, виконати пуск ТА-6 при відсутності завчасного попередження про пуск було технічно неможливо.
У період з 06.07.2021 р. з 6:30 до 6:45: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 6:30 на 90 МВт, що потребує пуску додаткового ТА, з розвантаженням на 90 МВт в 6:45 (через 15 хв. після навантаження) являється технічно неможливим.
У період з 06.07.2021 р. з 16:30 до 24:00 виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 16:30 на 190 МВт являлось технічно неможливим в зв'язку з відсутністю наявних резервів потужності. Виконання даної команди потребувало пуску додаткового ТА 100 МВт і переведення на ОЕСУ блоку Б-7. Додатковий ТА-5 або ТА-6 не був пущений у зв'язку з відсутністю завчасно поданої команди на пуск, ТА-7 остався в роботі на ПЛ-Замость. Пуск і навантаження ТА-5, 6 проведено в максимально стислі терміни з значним випередженням графіку. В 20:00 досягнуте максимальне навантаження станції на ОЕСУ виходячи з складу наявного обладнання при наявних погодних умовах.
У період з 09.07.2021 р. з 17:00 до 20:20: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 17:00 на 175 МВт могло бути виконано тільки в об'ємі наявного резерву потужності блоку Б-8 у 85 МВт (при цьому, по умовах надійної роботи обладнання навантаження повинно виконуватись з швидкістю не вище 1,5 МВт/хв), що і було виконано. Виконати пуск і навантаження до максимуму турбоагрегату ТА-5 за період 17:00-17:15 було технічно неможливо. Пуск і навантаження ТА-5 було проведено у терміни які відповідають заявленим у формі 4 для пуску після простою 10-20 год.
У період з 10.07.2021 р. з 16:30 до 19:30: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 16:30 на 249 МВт було технічно неможливим з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, відсутності можливості одночасного пуску двох турбоагрегатів, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження ТА від "нуля" до максимуму, резервів потужності на 16:30 не було.
У період з 11.07.2021 р. з 14:45 до 17:15: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 14:45 було технічно неможливим з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, відсутності можливості одночасного пуску двох турбоагрегатів, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження ТА від «нуля» до навантаження близького до максимуму, резервів потужності на 16:30 не було оскільки всі турбоагрегати знаходились у резерві. В подальшому блок Б-8 і турбоагрегат ТА-5 були включені і навантаженні в максимально стислі терміни.
Щодо технічної можливості виконати подані команди при аналізованих подіях по "ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС" АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" зроблено наступні висновки:
У період: 03.07.2021 р. з 15:45 до 22:30: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 15:45 потребувало пуска і навантаження додаткових двох енергоблоків, що технічно неможливо з причини відсутності вчасно поданої команди на пуск, відсутності можливості одночасного пуску двох енергоблоків, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блока. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блоку Б-3, що і було зроблено. Виконання подальших команд на +81 МВт з 16:00 до 17:00, +43 з 17:00 до 18:00 було неможливо виконати у зв'язку з відсутністю резерву по потужності. Пуск і навантаження блоку Б-1 було виконано у відповідності з заявленим графіком виконання пусків, пуск блоку Б-4 відбувся з відставанням від графіку пуску на 1 год. 30 хв., навантаження блоку Б-4 проведено згідно графіку.
У період: 04.07.2021 р. з 9:45 до 11:30: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 9:45 потребувало пуска і навантаження додаткових двох енергоблоків, що технічно неможливо з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, відсутності можливості одночасного пуску двох енергоблоків, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блока. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блоку Б-3, що і було зроблено. За період перебігу Події здійснити пуск додаткового блоку з його навантаженням без порушення технології пуску було технічно неможливо.
У період з 17:45 04.07.2021 р. до 00:30 05.07.2021 р.: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 17:45 потребувало пуска і навантаження додаткових двох енергоблоків, що технічно неможливо з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, відсутності можливості одночасного пуску двох енергоблоків, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блоків. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блоків Б-1, 3, що і було зроблено. Пуск блоків Б-2, 4 не виконувався по команді ЧД РДЦ.
У період з 05.07.2021 р. з 06:00 до 14:00: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 06:00 потребувало пуска і навантаження додаткових двох енергоблоків, що технічно неможливо з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, відсутності можливості одночасного пуску двох енергоблоків, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блока. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блоку Б-3, що і було зроблено. Пуск блоків Б-1, 2 виконано в максимально стислі терміни.
У період з 06.07.2021 р. з 06:00 до 14:00: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 06:30 потребувало пуска і навантаження додаткового енергоблока, що технічно неможливо з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блока. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блоків Б-1, 3, що і було зроблено. Пуск блока Б-2 виконано в максимально стислі терміни.
У період з 06.07.2021 р. з 16:30 до 19:00: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 16:30 потребувало пуска і навантаження додаткового енергоблока, що технічно неможливо з причини відсутності вчасно поданої команди на пуск, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блока. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блоків Б-1, 3, що і було зроблено. Пуск і навантаження блока Б-4 виконано в максимально стислі терміни.
У період з 11.07.2021 р. з 14:45 до 24:00: виходячи з перебігу поданих команд, виконання команди на навантаження ТЕС в 14:45 потребувало пуска і навантаження додаткового енергоблока, що технічно неможливо з причини відсутності завчасно поданої команди на пуск, неможливості здійснити стрибкоподібне навантаження блока. Навантаження станції було можливим тільки в межах наявного резерву потужності блока Б-3, що і було зроблено. Пуск і навантаження блока Б-2 виконано в максимально стислі терміни. Окремо слід відмітити, що з 15:00 по 24:00 через ПЗ «Generator» приходять команди на підтримання навантаження на рівні 475 МВт, що перевищує наявну сумарну максимальну потужність блоків Б-2 і Б-3.
У період з 12.07.2021 р. з 05:00 до 14:00: виходячи з перебігу поданих команд, команда на навантаження в 5:00 не могла бути виконана у зв'язку з відсутністю резерву потужності, виконання команди на навантаження ТЕС в 6:30 потребувало пуска і навантаження додаткового енергоблока, що технічно неможливо з причини відсутності блоків готових до пуску (блоки Б-2, Б-4 находились в аварійному ремонті, блок Б-1 перебував у текучому ремонті).
Таким чином, висновком експертизи підтверджується технічна неможливість виконання команд відповідача.
Крім того, експертом було досліджено питання: "Чи відповідають управлінські рішення співробітників АТ "НЕК "Укренерго" щодо надання/ненадання з 01.07.2021 по 12.07.2021 включно диспетчерських команд, зазначених у наданих на дослідження документах на виконання ТЕС АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" алгоритму прийняття управлінських рішень співробітниками АТ "НЕК «Укренерго" який встановлений для надання таких команд?
За результатами дослідження зроблено висновок, що прийняття управлінських рішень співробітниками АТ "НЕК "Укренерго" щодо надання з 01.07.2021 по 12.07.2021 диспетчерських команд, значених у наданих на дослідження документах на виконання ТЕС АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" не відповідає алгоритму прийняття управлінських рішень, який встановлений для надання таких команд, зокрема, всупереч положенням п. 3.1.6. договору про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, за яким ПАТ "Національна енергетична компанія "УКРЕНЕРГО", як виконавець зобов'язаний "Попереджувати та сприяти ліквідації технологічних порушень роботи об'єктів електроенергетики у складі ОЕС України".
- співробітники АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" при прийнятті управлінських рішень щодо виконання з 01.07.2021 по 12.07.2021 диспетчерських команд АТ "НЕК "Укренерго" діяли ефективно для забезпечення балансу в реалізації диспетчерських функцій, в межах власних повноважень та відповідно до встановленого алгоритму прийняття таких рішень.
Щодо обов'язку відповідача враховувати технічні можливості енергоблоків під час диспетчерського управління слід зазначити, що відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" диспетчерське управління - оперативно-технологічне управління об'єднаною енергетичною системою України із забезпеченням надійного і безперебійного постачання електричної енергії споживачам з додержанням вимог енергетичної безпеки.
Згідно з п. 57 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" операційна безпека - спроможність електричних станцій, системи передачі та системи розподілу функціонувати в нормальному режимі або якнайшвидше повертатися до нормального режиму роботи, що характеризується гранично допустимими показниками температури, рівнів напруги, струмів короткого замикання, частоти і стійкості.
Згідно з п. 8.4.1., 8.4.2. гл. 8 Правил ринку ОСП повинен володіти актуальною інформацією щодо кількості запланованих генеруючих одиниць та доступних /готових до планування одиниць у разі будь-яких дефіцитів та профіцитів, що можуть виникнути. Зазначена інформація є необхідною для оцінки енергетичного балансу (наприклад, випадки необхідності додаткового резерву), а також для планування оцінки балансу системи (зокрема відхилення напруги і системні обмеження). Таким чином, інформація повинна бути доступна для кожної ТКО.
Окрім того, в матеріалах справи наявна копія запиту НЕК "Укренерго" №01/8267 від 04.03.2021 про надання інформації для ведення режимів ТЕС у весняно-літній період 2021 та лист-відповідь АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" №40/361 від 25.03.2021 про ведення режимів ТЕС в період включно з квітня по вересень 2021, зокрема у Формі 4, яка є додатком до зазначеної відповіді на запит відповідача міститься інформація щодо часу пуску енергоблоків ТЕС з різних теплових станів.
З огляду на положення законодавства, а також враховуючи те, що інформація надавалася на запит відповідача, вона повинна була враховуватися під час виконання обов'язків з балансування, а також, видачі диспетчерських команд на розвантаження або завантаження енергоблоків.
Отже, внаслідок непослідовних дій НЕК "Укренерго" та через ігнорування відповідачем обов'язків щодо балансування системи (в тому числі, щодо прогнозування загального електроспоживання), учасники балансуючої групи повинні були виконувати команди, які технічно виконати неможливо, в результаті чого і виникли обсяги негативних небалансів електричної енергії.
Враховуючи все вищенаведене, вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Доводи відповідача щодо відсутності необхідності врахування технічних характеристик окремих енергоблоків судом відхиляються, з огляду на висновок експертизи, згідно якого неможливість виконання команд відповідача зумовлена технічними характеристиками всіх енергоблоків "ДТЕК ДОБРОТВІРСЬКА ТЕС" та "ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС" АТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО"
Також відповідачем не доведено суду належними та допустимими доказами неможливості врегулювання балансу у спірні періоди через наявність великого обсягу неподільних пропозицій, що призвело до неакцептування пропозицій позивача.
Також судом відхиляються заперечення відповідача щодо відсутності порушених прав позивача, оскільки фінансову відповідальність за небаланси несе інша особа - ТОВ "Д.Трейдінг", так як спірні небаланси, як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників сторін, обліковуються у системі управління ринком (програмний комплекс Market Management System MMS) саме за позивачем, як учасником ринку.
Суд зазначає, що у викладі підстав для прийняття рішення суду необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 28.05.2020 у справі №909/636/16.
Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів учасників справи та їх відображення у судовому рішенні, суд першої інстанції спирається на висновки, що зробив Європейський суд з прав людини від 18.07.2006р. у справі "Проніна проти України", в якому Європейський суд з прав людини зазначив, що п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі ст.6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.
У рішенні Європейського суду з прав людини "Серявін та інші проти України" (SERYAVINOTHERS v.) вказано, що усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п. 29). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), N 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (див. рішення у справі "Гірвісаарі проти Фінляндії" (Hirvisaari v. Finland), №49684/99, п. 30, від 27 вересня 2001 року).
Аналогічна правова позиція викладена у постанові від 13.03.2018 Верховного Суду по справі №910/13407/17.
З огляду на вищевикладене, всі інші доводи та міркування учасників судового процесу не досліджуються судом, так як з огляду на встановлені фактичні обставини справи, суд дав вичерпну відповідь на всі питання, що входять до предмету доказування у даній справі та виникають при кваліфікації спірних відносин як матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до статей 76-79 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. За приписами ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
За таких обставин, приймаючи до уваги встановлені фактичні обставини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, враховуючи положення ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача у повному обсязі.
Керуючись ст. 86, 232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
1. Позовні вимоги Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" задовольнити повністю.
2. Визнати незаконними дії та бездіяльність Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (ідентифікаційний код 00100227, 01032, м. Київ вул. С. Петлюри, 25) стосовно надання/скасування/ненаданя наступних диспетчерських команд:
щодо надання 01.07.2021 Відокремленому підрозділу «Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команди на розвантаження "з операційної безпеки" на період 13:02 -14:00;
щодо відміни 01.07.2021 Відокремленому підрозділу «Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 14:45 -15:00 команди на розвантаження -164 МВт;
щодо ненадання 01.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період 15:00 -19:00;
щодо відміни 03.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 15:30-16:00 команди на розвантаження -338 МВт;
щодо ненадання 03.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період з 16:00 - 22:00;
щодо відміни 03.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добрдігеірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 15:30 -16:00 команди на розвантаження -118 МВт;
щодо ненадання 03.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період з 16:00 - 24:00;
щодо відміни 04.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 09:45 -10:01 команди на розвантаження -512 МВт;
щодо ненадання 04.07.2021 Відокремленому підрозділу «Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд розвантаження на період з 10:00 -11:30;
щодо відміни 04.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 17:45 -18:00 команди на розвантаження -385 МВт;
щодо ненадання 04.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд розвантаження на період 10:00-11:30,18:00-24:00;
щодо ненадання 05.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд розвантаження на період 10:00 - 23:00;
щодо ненадання 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд розвантаження на період 18:00 - 24:00;
щодо ненадання 05.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період з 06:00-14:00;
щодо відміни 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 06:30 - 07:00 команди на розвантаження -178 МВт;
щодо ненадання 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період з 07:00 - 09:00;
щодо відміни 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 16:30 -17:00 команди на розвантаження -189 МВт;
щодо ненадання 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Ладижинська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період з 17:00 - 20:00;
щодо відміни 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 16:30 - 17:00 команди на розвантаження -166 МВт;
щодо ненадання 06.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на розвантаження на період з 17:00 - 23:00;
щодо ненадання 09.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова" електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на повний обсяг розвантаження на період 17:00 - 21:00;
щодо відміни 10.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" на період 16:30 -17:00 команди на розвантаження -229 МВт;
щодо ненадання 10.07.2021 Відокремленому підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція "Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" команд на повний обсяг розвантаження на період з 17:00 - 20:00.
2. Визнати незаконними дії Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" щодо розрахунків небалансів електричної єні Акціонерному товариству "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" здійснених:
за розрахункові години 01.07.2021:
13:00 - 14:00 - в обсязі -167,475 МВт*год, 14:00 - 15:00 - в обсязі - 41,8 МВт*год15:00-16:00 - в обсязі -134,275 МВт*год, 16:00 -17:00 - в обсязі -95,825 МВт*год, 17:00 - 18:00 - в обсязі -68,2 МВт*год, 18:00 -19:00 - в обсязі -25,625 МВт*год.
за розрахункові години 03.07.2021:
15:00 - 16:00 - в обсязі -177,8 МВт*год, 16:00 - 17:00 - в обсязі -390,72 МВт*год 17:00 -18:00 - в обсязі -315,61 МВт*год, 18:00 -19:00 - в обсязі - 294,40 МВт*год, 19:00 - 20:00 - в обсязі -263,96 МВт*год, 20:00 - 21:00 - в обсязі - 223,73 МВт*год, 21:00 - 22:00 - в обсязі - 202,64 МВт*год., 22:00 - 23:00 - в обсязі - 67,687 МВт*год, 23:00 - 24:00 - в обсязі -54,741 МВт*год .
за розрахункові години 04.07.2021:
09:00 -10:00 - в обсязі -133 МВт*год, 10:00 -11:00 - в обсязі -711,98 МВт*год,
11:00 -12:00 - в обсязі -367, 85 МВт*год, 17:00 -18:00 - в обсязі -69,075 МВт*год, 18:00 - 19:00 в обсязі -515,43 МВт*год, 19:00 - 20:00 - в обсязі -518,00 МВт*год, 20:00 - 21:00 - в обсязі -459,872 МВт*год, 21:00 - 22:00 - в обсязі -431,66 МВт*год, 22:00 - 23:00 - в обсязі -442,32 МВт*год, 23:00 - 24:00 - в обсязі -322,30 МВт*год.
за розрахункові години 05.07.2021:
06:00-07:00 - в обсязі -330 МВт*год, 07:00 - 08:00 - в обсязі -413,125 МВт*год, 08:00 - 09:00 - в обсязі -359,85 МВт*год, 09:00 -10:00 - в обсязі -242,7 МВт*год, 10:00 -11:00 - в обсязі -329,81 МВт*год, 11:00 -12:00 - в обсязі -314,16 МВт*год, 12:00 -13:00 - в обсязі -301,39 МВт*год, 13:00 -14:00 - в обсязі -247,68 МВт*год., 14:00 -15:00 - в обсязі -92,455 МВт*год., 15:00 -16:00 - в обсязі -95,848 МВт*год, 16:00 -17:00 - в обсязі -87,988 МВт*год, 17:00- 18:00 - в обсязі-75,501 МВт*год, 18:00 - 19:00 - в обсязі - 45,231 МВт*год, 19:00 - 20:00 - в обсязі - 28,283 МВт*год, 20:00 - 21:00 - в обсязі - 20,143 МВт*год, 21:00 - 22:00 в обсязі - 18,595 МВт*год, 22:00 - 23:00 - в обсязі -18,923 МВт*год.
за розрахункові години 06.07.2021:
06:00-07:00 - в обсязі -65,375 МВт*год, 07:00 - 08:00 - в обсязі-132,925 МВт*год, 08:00-09:00 - в обсязі-99,55 МВт*год, 16:00 - 17:00 - в обсязі-187,00 МВт*год, 17:00- 18:00 - в обсязі -290,16 МВт*год, 18:00 -19:00 - в обсязі -184,60 МВт*год, 19:00 - 20:00 - в обсязі -97,91 МВт*год., 20:00 - 21:00 - в обсязі -21,873 МВт*год, 21:00 - 22:00 - в обсязі - 24,5 МВт*год, 22:00 - 23:00 - в обсязі -21,98 МВт*год.
за розрахункові години 09.07.2021:
17:00 -18:00 - в обсязі -137,171 МВт*год, 18:00 -19:00 - в обсязі -84,173 МВт*год, 19:00 - 20:00 - в обсязі -53,273 МВт*год, 20:00 - 21:00 - в обсязі -11,784 МВт*год.
за розрахункові години 10.07.2021:
16:00 -17:00 - в обсязі -127,988 МВт*год, 17:00 -18:00 - в обсязі -204,694 МВт*год, 18:00-19:00 - в обсязі-127,303 МВт*год, 19:00 - 20:00 - в обсязі-49,692 МВт*год.
5. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (вул.Симона Петлюри, буд.25, м. Київ,01032, код ЄДРПОУ 00100227) на користь Акціонерного товариства "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" (вул. Козельницька, буд. 15, м. Львів,79026, код ЄДРПОУ 23269555) витрати зі сплати судового збору у розмірі 4 540 (чотири тисячі п'ятсот сорок) грн 00 коп.
6. Після набрання рішенням суду законної сили видати позивачу наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене у строки та порядку, встановленому розділом ІV ГПК України.
У зв'язку з перебуванням судді Ягічевої Н.І. на лікарняному та відпустці підписання повного тексту рішення здійснюється після виходу судді з відпустки.
Повний тест рішення складено та підписано 22.06.2022
Суддя Наталія ЯГІЧЕВА