Справа №303/4053/22
№1-в/303/139/22
22 червня 2022 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Дунковиця Іршавського району, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, раніше судимого, не працюючого,
Начальник Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Подання мотивує тим, що ОСОБА_3 раніше неодноразово судимий, 10.10.2019 року звільнився з місць позбавлення волі до обраного місця проживання АДРЕСА_1 , на шлях виправлення не став, почав пиячити та порушувати громадський порядок. Зокрема, ОСОБА_3 був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності, а саме 20.07.2021 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 170 гривень, 01.06.2022 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 170 гривень та 23.04.2022 року за ч. 2 ст.178 КУпАП до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн. За вищевказані адміністративні правопорушення ОСОБА_3 офіційно попереджений про недопустимість ведення ним антигромадського способу життя та встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Не зважаючи на це, ОСОБА_3 надалі веде антигромадський спосіб життя, за місцем проживання характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, ніде не працює, порушує громадський порядок, підтримує дружні відносини з особами схильними до скоєння злочинів і правопорушень, тобто його поведінка свідчить про те, що й він сам може вчинити кримінальне правопорушення, а тому є необхідність у встановленні адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Представник Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області подав до суду заяву про розгляд подання без його участі, при цьому підтримав подання та просив його задовольнити.
ОСОБА_3 , згідно з поданою ним заявою, просив розглянути подання без його участі, не заперечивши щодо задоволення подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, який зобов'язався дотримуватися у повному обсязі.
Дослідивши матеріали подання, суддя прийшов до наступного.
Відповідно до постанови Мукачівського міськрайонного суду від 20 липня 2021 року ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та піддано до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 170 гривень.
Згідно з даними постанови Іршавського районного суду від 01 червня 2022 року ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та піддано до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 170 гривень.
Також, за постановою про адміністративне правопорушення серії ГАБІ №142032 від 23.04.2022 року, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності 23.04.2022 року за ст.178 ч.2 КУпАП, до адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.
Із характеристики, наданої ПОГ СВГ ВП Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області від 20.06.2022 року вбачається, що ОСОБА_3 проживає в АДРЕСА_2 та по місцю свого проживання характеризується негативно, участі у громадському житті не приймає, веде антигромадський спосіб життя, ніде не працює, зловживає алкогольними напоями. Підтримує дружні відносини з особами схильними до скоєння правопорушень.
Відповідно до ст.3 п.«в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як свідчать матеріали подання, засуджений ОСОБА_3 після звільнення з місць відбування покарання, незважаючи на неодноразове попередження органів внутрішніх справ про недопустимість систематичного порушення громадського порядку (попередження від 01 червня та 20 липня 2022 року), надалі продовжує вести антигромадський спосіб життя, вчиняє правопорушення, по місцю проживання характеризується негативно, про що свідчить характеристика, а тому є всі підстави для застосування відносно нього адміністративного нагляду.
Таким чином, подання начальника Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суддя
Подання начальника Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд на строк 1 (один) рік.
Застосувати відносно ОСОБА_3 протягом строку дії адміністративного нагляду такі обмеження:
- заборонити виходити з будинку АДРЕСА_2 в період часу з 22 години по 06 години наступної доби;
- заборонити перебування в місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїзд за межі Мукачівського району без відома органів внутрішніх справ (органів Національної поліції);
- один раз на місяць реєструватися в Мукачівському районному управлінні поліції ГУНП в Закарпатській області.
Постанову про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 направити до Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1