Постанова від 23.06.2022 по справі 379/1951/13-к

Єдиний унікальний номер: 379/1951/13-к

Провадження № 1-в/379/32/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2022 рокум.Тараща

Таращанський районний суд Київської області:

головуючого : судді ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2

за участю:

представника ВП №2 Білоцерківського

РУП ГУ НП в Київській області: ДОП ОСОБА_3 ,

особи, відносно якої вирішується питання

про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання начальника Відділення поліції №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області, про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Потоки Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , неодруженого, непрацюючого, раніше судимого:

- Таращанським районним судом Київської області від 06.11.2013 за ст.121 ч.2 КК України до 8 років позбавлення волі. Звільнений 16.11.2018 року умовно-достроково на строк 2 роки 5 місяців 20 днів,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Відділення поліції №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , оскільки на шлях виправлення він не став, не працює, періодично вчиняє адміністративні правопорушення, характеризується задовільно. 29.11.2021 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ст. 173 КУпАП, 01.12.2021 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 178 КУпАП, 30.05.2022 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 31.05.2022 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.2 ст. 178 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_4 заперечував проти встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду. Зазначив, що він рідко вживає алкоголь та в нього дійсно є неприязні відносини з деякими сусідами, але він не знає чого вони до нього погано ставляться.

Представник ВП №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області в судовому засіданні підтримав подання, просив встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_4 оскільки він після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняє порушення громадського порядку, за що його було притягнуто до адміністративної відповідальності, не працює, вчиняє сварки, на зауваження не реагує, негативно характеризується сусідами.

Відповідно до положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Окрім того адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної поліції. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Згідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України №3 (v0003700-93) від 04.06.93, №19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.1986р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно із матеріалами справи ОСОБА_4 був засуджений за вчинення тяжкого злочину (а.с.20-24), звільнений з місць позбавлення волі 16.11.2018 року умовно-достроково з невідбутим строком 2 роки 5 місяців 20 днів (а.с.27), 29.11.2021 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ст. 173 КУпАП, 01.12.2021 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 178 КУпАП, 30.05.2022 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 31.05.2022 притягнутий до відповідальності за вчинення правопорушення яке передбачене ч.2 ст. 178 КУпАП (а.с.7, 9-10, 12, 14, 16), його неодноразово, було попереджено про необхідність припинення вчинень правопорушень (а.с. 6, 11, 13, 15, 17).

Відповідно до характеристики за місцем мешкання, ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зарекомендував себе задовільно: зловживає спиртними напоями, не працює (а.с.32). Згідно пояснень сусідів зловживає алкогольними напоями, вчиняє сварки та поводить себе неадекватно (а.с.28, 29, 30).

З огляду на викладене, суду в достатній мірі надані докази, які свідчать про те, що після відбуття строку покарання в місцях позбавлення волі, ОСОБА_4 дійсно не бажає становитися на шлях виправлення, правопорушення які ним були скоєні є загрозливими для суспільства та можуть спричинити несприятливі наслідки для оточуючих.

На підставі викладеного, суд вважає, за необхідне встановити у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд з метою запобігання скоєння ним злочинів та здійснення виховного впливу на нього.

Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВП №2 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Потоки Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців з наступними обмеженнями:

1. щоденна заборона виходити з будинку АДРЕСА_1 з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин;

2. заборона виїзду в особистих справах за межі Білоцерківського району без повідомлення та відповідного на те дозволу поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд;

3. обов'язок приходити на реєстрацію до відділення поліції №2 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області за адресою: м. Тараща, вул. Володимира Великого, 29 два рази на місяць (кожний 1 та 3 вівторок місяця з 08-00 год. до 12-00 год.);

4. заборона відвідування барів, кафе та місць, де продають алкогольні напої на розлив, з метою недопущення розпиття алкогольних напоїв.

Копію постанови направити ОСОБА_4 та начальнику відділення №2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для відома і виконання.

Контроль за виконанням даної постанови доручити відділенню № 2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.

Суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1