Постанова від 23.06.2022 по справі 293/766/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №293/766/22

Провадження № 1-в/293/30/2022

23 червня 2022 рокусмт Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

представника ВПД № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_3

особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Черняхів подання начальника ВПД № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду відносно гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого ;

- 02.03.2012 року Черняхівським районним судом за ч.3 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі;

- 23.01.2013 року Черняхівським районним судом за ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 15, ч.3 ст. 185, ч.3 ст. 185 КК України до 4 років і 6 місяців позбавлення волі. З місць позбавлення волі звільнений 23.11.2016

ВСТАНОВИВ:

13.06.2022 начальника ВПД № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області звернувся до Черняхівського районного суду Житомирської області з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на 1 рік, згідно якого просить встановити Коритку ОСОБА_5 наступні обмеження:

- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 години до 6-00 години наступного дня;

- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;

- зобов'язати явкою в органи поліції для реєстрації кожної суботи місяця.

Подання мотивовано тим, що раніше судимий ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, систематично порушує громадський порядок та права інших громадян, внаслідок чого тричі був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 та ч. 2 ст. 175-1 КУпАП. ОСОБА_4 попереджався про те, що в разі вчинення ним повторних правопорушень чи інших діянь, що порушують громадський порядок, відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.

З наведених підстав начальник ВПД № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області керуючись нормами п."в" ст. 3 ЗУ "Про адмінністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" просить суд встановити у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік.

Представник ВПД № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в судовому засіданні подання підтримав у повному обсязі з підстав, вказаних у поданні.

ОСОБА_4 не заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_4 та представника відділу поліції, дійшов наступного висновку.

Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.94 року N 264/94-ВР (надалі - Закон України N 264/94) визначено умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки.

Так адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції. (ст. 1 Закону).

Згідно зі ст. 2 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Приписами п. "в" ст. 3 даного Закону визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. "в" ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" є зокрема матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у пункті "в'статті 3 цього Закону.

Статтею 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначені терміни адміністративного нагляду.

Відповідно до п. 6 Постанови пленуму Верховного суду України N 3 від 28.03.86 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду",зазначено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевірити дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому, слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку.

Матеріали справи свідчать про те, що згідно п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ОСОБА_4 є особою, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.

В силу ч. 4 ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення трьох і більше правопорушень, за які особу було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Як встановлено в судовому засіданні та випливає з матеріалів подання, ОСОБА_4 засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

ОСОБА_4 двічі попереджався про недопущення вчинення подібних дій та можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду у разі продовження антигромадського способу життя.

Враховуючи те, що громадянин ОСОБА_4 є особою визначеною ст. 3 п. в" ЗУ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", схильний до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судимий за вчинення умисних злочинів, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, суд дійшов всиновку що подання про встановлення адміністратинвого нагляду підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Подання начальника ВПД № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду задовольнити.

Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 1(один) рік.

Встановити Коритку ОСОБА_5 наступні обмеження: - заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 години до 6-00 години наступного дня;

- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;

- зобов'язати з'являтися на реєстрацію в органи поліції для реєстрації кожної суботи місяця

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 7 діб з моменту її оголошення.

Суддя ОСОБА_6