Ухвала від 14.06.2022 по справі 761/43539/21

Справа № 761/43539/21

Провадження № 2-а/761/296/2022

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2022 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Савицький О.А., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

06.12.2021 р. на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.

Ухвалою суду від 10.12.2021 р. вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня отримання останнім копії ухвали.

У зазначеній ухвалі, серед іншого, зазначено, що позивачем не надано належних доказів, які б надавали суду підстави визнати причини пропуску звернення до суду поважними.

На виконання ухвали від 10.12.2021 р. представник позивача направив до суду клопотання про поновлення строків на звернення до адміністративного суду, яку суд отримав 09.06.2022 р. Так, у своєму клопотанні зазначив, що просить поновити строк звернення до адміністративного суду з даним позовом, у зв'язку із тим, що в досудовому порядку представником позивача була оскаржена постанова до Державної служби України з безпеки на транспорті шляхом подання письмової скарги.

Так, 18.11.2021 р. позивач отримав лист щодо розгляду скарги на постанову, яким скаргу позивача залишено без задоволення. В свою чергу, з метою отримання доказів представник позивача 04.11.2021 р. направив адвокатський запит до Державної служби України з безпеки на транспорті. 24.11.2021 р. представник позивача від служби отримав лист про неможливість надати відповідь на запит в п'яти денний строк. 01.12.2021 р. служба надала частину документів перелічених в адвокатському запиті і лише 20.12.2021 р. від служби була отримана інша частина документів а тому вважає що ним пропущено строк звернення до суду з поважних причин.

Згідно з вимогами ч.ч.1-3 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншим законом. Для звернення до адміністративного за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюються інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна були дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У відповідності до частини 1 статті 286 КУпАП, постанову адміністративної комісії по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у виконавчий комітет (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Таким чином, суд зауважує, що обставина на яку здійснено посилання представник позивача як на підставу для поновлення строку на звернення до суду з цим позовом, з урахуванням наведеного вище не свідчить про існування у позивача об'єктивних перешкод для своєчасного звернення до суду з цим позовом. Інших обставин, які об'єктивно свідчили про поважність причин пропуску цього строку, та їх доказів, заявник не зазначив.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Поважними причинами пропуску строку звернення до адміністративного суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до адміністративного суду та підтверджені належними доказами.

Вивчивши матеріали позову та клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд дійшов висновку, що вказані представником позивача підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду є неповажними, оскільки попереднє оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення не є обов'язковою передумовою звернення до суду із позовом про оскарження відповідної постанови і у зв'язку із цим позивач не мав перепон для звернення до адміністративного суду.

При цьому, позивач не був позбавлений можливості звернутись з вимогами про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення одночасно в досудовому та судовому порядку.

Пунктом 9 частини 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.

За вищенаведених обставин, суддя прийшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушеннябув поданий з пропуском десятиденного строку встановленого для звернення до адміністративного суду, а тому його слід повернути позивачу, роз'яснивши при цьому, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст. 123, 169, 256, 294, 295 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення- повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суду міста Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя: