СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/1695/22
ун. № 759/6814/22
22 червня 2022 року
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про визнання законним проведеного огляду у кримінальному провадженні за № 12022100080001458 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,-
22.06.2022 року до суду надійшло клопотання слідчого слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві лейтенанта поліції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні за № 12022100080001458 від 20.06.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, у якому просить визнати законним проведений 19.06.2022 року в період часу з 23 години 07 хвилин до 23 години 09 хвилин, огляд за адресою місця проживанняОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено: сорочку білого кольору з плямами речовини бурого кольору.
Вказане клопотання обґрунтовується тим, що в провадженні слідчого слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про визнання законним проведеного огляду у кримінальному провадженні за № 12022100080001458 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.06.2022 року, в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , умисно заподіяв ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , звідки працівники швидкої медичної допомоги забрали останнього до КНП “Київської міської клінічної лікарні № 17”, без свідомості з тілесними ушкодженнями обличчя та голови.
Також встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після вчинення вище вказаного кримінального правопорушення прослідував за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які вказали на те, що на кросівках підозрюваного ОСОБА_6 коли він зайшов до квартири були наявні плями речовини бурого кольору схожі на кров.
Таким чином, під час вказаного обшуку було виявлено та вилучено речі, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.
Клопотання мотивовано необхідністю легалізації огляду, проведеного в порядку ст. 234 КПК України з огляду на необхідність збереження майна, що містить на собі ознаки злочину.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Судовим розглядом встановлено, що в провадженні слідчого відділу Святошинського УП ГУНП України в м. Києві, фактичне місце знаходження якого за адресою: м. Київ, пр-кт Перемоги 109, перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022100080001458 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Відповідно ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.
Згідно з протоколом огляду від 19.06.2022 року старшим слідчим СВ Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_10 в період часу з 23 години 50 хвилин до 00 години 55 хвилин, було проведено огляд за адресою місця проживанняОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: АДРЕСА_2 , в ході якого було виявлено та вилучено: сорочку білого кольору з плямами речовини бурого кольору.
Судовим розглядом встановлено, що клопотання було скеровано до суду 20.06.2022 року, що підтверджує дотримання процесуальних строків на його подання, визначених КПК України.
З огляду на матеріали вказаного клопотання, та пояснення слідчого, слідчий суддя вважає доведеним наявність виключних обставин, пов'язаних із врятуванням майна, що дозволили діяти на підставі положень ст. 233 КПК України.
З огляду на викладене, з урахуванням доведеності наявності достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; за встановлених обставин огляд є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а також з огляду на підтвердження підстав, які дозволили діяти на підставі ст. 233 КПК - слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на проведення огляду.
З огляду на викладене, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 233-236, 237 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про визнання законним проведеного огляду у кримінальному провадженні за № 12022100080001458 від 20.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України-задовольнити.
Визнати законним огляд, проведений 19 червня 2022 року в період часу з 23 години 07 хвилин до 23 години 09 хвилин, за адресою місця проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено: сорочку білого кольору з плямами речовини бурого кольору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді. Повний текст ухвали складено 22.06.2022 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1