Ухвала від 22.06.2022 по справі 480/4119/22

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

22 червня 2022 року Справа № 480/4119/22

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання відмови неправомірною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (просп. Любомира Гузара, 7,м. Київ,03165), і просить суд:

- визнати неправомірною відмову Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 20.12.2021 №051-044-Р-3546-14 щодо нарахування та виплати разової грошової допомоги до 5 травня 2021 року ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій, у розмірі 5-ми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов'язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити ОСОБА_1 разову грошову допомогу до 5 травня 2021 року, як учаснику бойових дій, у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених сум.

Також позивач подав заяву про поновлення строку звернення до суду.

Заява обґрунтована тим, що з метою досудового врегулювання спору, позивач звернувся до відповідача із зверненням про перерахунок та виплату разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік, як учаснику бойових дій, у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених сум. У відповіді від 20.12.2021 №051-044-Р-3546-14 відповідач відмовив у перерахунку і виплаті разової грошової допомоги. Після отримання відмови позивач почав збирати необхідні документи для звернення до суду за захистом своїх порушених прав. Однак, 24.02.2022 через збройну агресію російської федерації на території України, і, зокрема, в місті Суми безпосередньо, свідченням чого є введення Президентом України з 24.02.2022 воєнного стану строком на 30 діб на всій території України відповідно до Указу 64/2022, котрий триває і на даний час, позивач не мав можливості звернутися до суду за захистом своїх прав. Тобто, у зв'язку з перебуванням на території безпосереднього проведення бойових дій, позивач не мав фізичної можливості до цього часу звернутися до суду.

З огляду на обставини, які зазначені позивачем у заяві про поновлення строку звернення до суду, суд визнає причини пропуску строку звернення до суду поважними та вважає за необхідне поновити пропущений строк.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України, підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, підсудна Сумському окружному адміністративному суду, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження відсутні.

В силу п. 3 ч. 6 ст. 12, п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України вказана справа є справою незначної складності та підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.

Керуючись ст.ст. 171, 256, 257, 260, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 480/4119/22 за позовом ОСОБА_1 до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання відмови неправомірною та зобов'язання вчинити дії (Номер категорії справи 112030000).

2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

3. Клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду - задовольнити.

Визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду позивача із даним позовом.

4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення йому копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання у порядку, встановленому ст. ст. 162-167, 261 КАС України, відзиву на позов та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Попередити відповідача, що згідно з ч. 6 ст. 162 КАС України у разі неподання відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Витребувати у відповідача в 15 денний строк з дня отримання даної ухвали усі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

5. Роз'яснити сторонам, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України на вебсторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.

6. Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати сторонам.

7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Гелета

Попередній документ
104875322
Наступний документ
104875324
Інформація про рішення:
№ рішення: 104875323
№ справи: 480/4119/22
Дата рішення: 22.06.2022
Дата публікації: 24.06.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сумський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; соціального захисту (крім соціального страхування), з них