22 червня 2022 року м. Житомир справа № 240/11025/21
категорія 106020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Токаревої М.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України в особі комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства оборони України в особі комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення оформлене протоколом засідання комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням № 52 від 09.08.2021 в частині повернення на перерозподіл кв. АДРЕСА_1 , яка була розподілена рішенням № 309 від 19.01.2021 об"єднаної житлової комісії військових частин НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7 Новоград-Волинської КЕЧ району, 31 гарнізонного будинку офіцерів, відділення військової служби правопорядку, оформленого протоколом засідання об"єднаної житлової комісії, який затверджується наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 20.01.2021 № 96 на користь ОСОБА_1 .
В обгрунтування позовних вимог Позивач зазначає наступне.
З 13.10.2011 позивач проходить дійсну військову службу у Збройних силах за контрактом, має статус учасника бойових дій та особи з інвалідністю ІІІ групи. Рішенням житлової комісії військової частини пп НОМЕР_8 (протокол № 23) позивача зараховано на квартирний облік з 10.11.2016 зі складом сім"ї одна особа, згідно із п. 6 ст. 34 Житлового кодексу України, на підставі п. 14 ст. 12 та п. 18 ст. 13 Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту" включено в першочергову та позачергову чергу з 10.11.2016. Вказує, що за час служби не отримував житло (постійне, службове, штатно посадове, гуртожиток). Наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 25.02.2019 № 341 позивача на підставі рішення об"єднаної житлової комісії військових частин НОМЕР_5, НОМЕР_6 Новоград-Волинської КЕЧ району, 31 гарнізонного будинку офіцерів, відділення військової служби правопорядку зараховано на квартирний облік шляхом забезпечення постійним службовим житлом зі складом сім"ї три особи; позивач, дружина та син. Рішенням об"єднаної житлової комісії від 15.06.2020 (протокол № 3724), затвердженої наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 15.06.2020 № 1412 позивачу надано двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 , житловою площею 34,6 кв.м. Рішенням об"єднаної житлової комісії від 19.01.2021 (протокол № 309), затвердженої наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 20.01.2021 № 96 позивачу повторно розподілено зазначену двокімнатну квартиру. Рішенням комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням від 09.08.2021 (протокол № 52) про повернення на перерозподіл кв. АДРЕСА_1 , житловою площею 34,6 кв.м, у зв"язку з невідповідністю ст. 12 Закону України "Про соціальний та правовий захист". Вважає дане рішення протиправним, необгрунтованим та таким, що підлягає скасуванню. Посилається на п. 14 ст. 12 та п. 18 ст. 13 Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального з
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідачем до суду наданий відзив, в якому він проти позову заперечує, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує, що спірне рішення прийнято на підставі ст. 12 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Оскільки в нормі п. 18 ст. 13 Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту", на яку посилається позивач відсутнє таке формулювання як жиле приміщення для постійного проживання, відповідачем було застосовано саме норму ст. 12 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", в якій сказано, що жилі приміщення для постійного проживання надаються військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше.
Позивачем до суду було подано відповідь на відзив, якому він зазначив, що посилання відповідача на те, що позивач забезпечений службовим житлом, а саме кв. АДРЕСА_1 не відповідає дійсності. Позивач звертає увагу суду про те, що він за час служби не отримував житло (постійне, службове, штатно посадове, гуртожиток), а також не приймав участі в приватизації житла, що підтверджується довідкою виданою Новоград-Волинської КЕЧ від 06.05.2021 № 94. Вказує, що відповідач приймаючи спірне рішення застосував норму закону, яка не регулює спірні правовідносини.
Разом з відповіддю на відзив, позивачем подано клопотання про забезпечення позову шляхом заборони Міністерству оборони України в особі комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням, та будь-яким органам, установам та організаціям приймати будь-які рішення або вчиняти будь-які дії щодо квартири АДРЕСА_1 .
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 17.09.2021 клопотання про забезпечення позову задоволено частково, вжито заходи забезпечення позову шляхом заборони Міністерству оборони України в особі комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням приймати будь-які рішення або вчиняти будь-які дії щодо квартири АДРЕСА_1 .
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 11.01.2022 апеляційну скаргу Міністерству оборони України залишено без задоволення, а ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від 17.09.2021 про забезпечення позову - без змін.
Вирішуючи даний адміністративний спір, розглянувши документи і матеріали, що містяться в справі, суд виходить з наступних фактичних обставин справи.
ОСОБА_1 є учасником бойових дій та особою з інвалідністю ІІІ групи, має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 07.04.2015 /а.с. 14/, посвідченням серії НОМЕР_2 від 27.10.2016 р. (дійсне до 01.11.2019), та серії НОМЕР_2 від 13.11.2019 (дійсне до 01.12.2022) /а.с. 7/.
Згідно військового квитка серії НОМЕР_3 з 13.10.2011 призваний на військову службу за контрактом /а.с. 10-13/.
ОСОБА_1 одружений та має сина, що підтверджується свідоцтвом про шлюб виданим 24.09.2016 Новоград-Волинським міським відділом реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Житомирській області, актовий запис 283 та свідоцтвом про народження виданим 03.03.2017 Новоград-Волигським міським відділом реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Житомирській області, актовий запис 123 /а.с. 15-16/.
Відповідно до довідок № 94 від 06.05.2021, № 62 від 31.03.2021 та № 93 від 06.05.2021 виданих Новоград-Волинським КЕЧ, молодший сержант ОСОБА_1 під час проходження служби у в/ч НОМЕР_5 з 23.12.2011 по 06.05.2021 жиле приміщення (постійне, службове, штатно посадове, гуртожиток) не отримував, та з 10.11.2016 року перебуває на обліку громадян, які потребують покращення житлових умов /а.с. 17-19/.
Рішенням житлової комісії військової частини польова пошта НОМЕР_8 (протокол № 23) позивача зараховано на квартирний облік з 10.11.2016 зі складом сім"ї одна особа, згідно із п. 6 ст. 34 ЖКУ (які проживають у гуртожитках), на підставі п. 14 ст. 12 Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту" (УБД) включити в першочергову чергу з 10.11.2016, та на підставі п. 18 ст. 13 Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту" (інв. ІІІ групи) включено в позачергову чергу з 10.11.2016 /а.с. 21/.
Наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 25.02.2019 № 341 позивача на підставі рішення об"єднаної житлової комісії військових частин НОМЕР_5, НОМЕР_6 Новоград-Волинської КЕЧ району, 31 гарнізонного будинку офіцерів, відділення військової служби правопорядку зараховано на квартирний облік шляхом забезпечення постійним службовим житлом зі складом сім"ї три особи; дружина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та син - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Дата зарахування на квартирний облік шляхом забезпечення постійним житлом з 10.11.2016, у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання житла з 10.11.2016 (УБД), у списках осіб, які користуються правом позачергового одержання житла з 10.11.2016 (інв. ІІІ гр.), у списках осіб для забезпечення службовою житловою площею з 30.03.2017 /а.с. 22/.
Згідно протоколу від 15.06.2020 № 3724 об"єднаної житлової комісії військових частин НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7 Новоград-Волинської КЕЧ району, 31 гарнізонного будинку офіцерів, відділення військової служби правопорядку, затвердженого наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 15.06.2020 № 1412 молодшому сержанту ОСОБА_1 надано двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 , житловою площею 34,6 кв.м /а.с. 23-24/.
На підставі повідомленням начальника Новоград-Волинської КЕЧ від 16.10.2020 № 2457 та листа Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики Збройних сил України від 07.10.2020 вих № 370/2/6403 списки розподілу постійного житла для осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнані в установленому законодавством порядку особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов"язків військової служби були повернуті на доопрацювання через відсутність у них вислуги 20 років, як передбачає п. 1 ст. 12 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
19.01.2021 об"єднаною житловою комісією військових частин НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7 Новоград-Волинської КЕЧ району, 31 гарнізонного будинку офіцерів, відділення військової служби правопорядку прийнято рішення (протокол № 309), затверджене наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 20.01.2021 № 96, яким повторно розподілено молодшому сержанту ОСОБА_1 надано двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 , житловою площею 34,6 кв.м /а.с. 25-26/.
09.08.2021 комісією з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням прийнято рішення (протокол № 52) про повернення на перерозподіл кв. АДРЕСА_1 , житловою площею 34,6 кв.м, у зв"язку з невідповідністю ст. 12 Закону України "Про соціальний та правовий захист".
Позивач вважаючи дане рішення протиправним та необгрунтованим звернувся до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Спірні правовідносини стосуються права позивача на забезпечення службовою житловою площею, та наявності правових підстав для прийняття спірного рішення.
Дані правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Законом України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту", загальними та спеціальними нормами житлового права, а саме Житловим кодексом Української РСР, Наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 р № 380 "Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями" (далі - Інструкція № 380) діючими в редакції на момент прийняття спірного рішення.
Стосовно прав позивача перебувати на квартирному обліку та забезпечення його постійним службовим житлом, слід зазначити наступне.
Так, нормами частин 2 та 5 ст. 17 Конституції України закріплено, що оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України. Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
На загальних підставах відповідно до чинного законодавства, а саме згідно ст. 34 Житлового кодексу України (в редакції на момент постановлення позивача на квартирний облік 10.11.2016) потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:
1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному цим Кодексом та іншими актами законодавства України;
2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Перелік зазначених захворювань затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я;
4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках.
Громадяни визнаються потребуючими поліпшення житлових умов і з інших підстав, передбачених цим Кодексом та іншими актами законодавства України.
Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає Кабінет Міністрів України.
Так, відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги як першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом. Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов"язків військової служби, забезпечуються жилою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.
Норма абз. 1 п. 18 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначає, що особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги як позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а особи з інвалідністю I групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.
Положенням п. 11 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов"язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв"язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації.
З наведених норм вбачається, що позивач як учасник бойових дій та особа з інвалідністю внаслідок війни має право на першочергове та позачергове забезпечення житлом як особа, яка потребує поліпшення житлових умов.
Спеціальна норма, що регулює облік осіб які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання та надання жилих приміщень для постійного проживання визначаються розділами VІ та VІІ Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 р № 380 (далі - Інструкція № 380).
Пункт 1 розділу VІІ Інструкції № 380 визначає, що особи, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, забезпечуються жилим приміщенням згідно з чергою у військовій частині, що визначається часом зарахування на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень, або до списків осіб, які користуються правом позачергового одержання житлових приміщень) за рішенням житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії), яке затверджується наказом командира військової частини.
Суд відхиляє посилання відповідача на те, що питання виділення жилої площі для постійного користування регулюється лише нормою ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в якій вказано, що жилі приміщення надаються військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, оскільки, в пунктах 1 та 2 розділу VІ Інструкції № 380 зазначені особи які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, до яких в тому числі, відноситься позивач.
Так, відповідно до пунктів 1-2 розділу VІ Інструкції № 380 житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.
Військовослужбовці та члени їх сімей визнаються такими, що потребують поліпшення житлових умов, відповідно до статті 34 Житлового кодексу Української УРСР.
Потребуючими поліпшення житлових умов також визнаються:
- військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають в одній квартирі по дві і більше сім'ї незалежно від родинних відносин, та особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (у тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати);
- військовослужбовці з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11, 12 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та члени їх сімей;
- члени сімей загиблих, визначені абзацами шостим та восьмим пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- військовослужбовці та члени їх сімей, які були забезпечені житловими приміщеннями на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження,- із урахуванням вимог законодавства України щодо тимчасово окупованих територій.
Згідно п. 7 ІІ Розділу Організація роботи житлових комісій військових частин Інструкції № 380 житлова комісія військової частини (об'єднана житлова комісія) має право приймати рішення щодо:
- взяття військовослужбовців та членів їх сімей на облік і зняття з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею);
- взяття військовослужбовців та членів їх сімей на облік і зняття з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;
- надання військовослужбовцям та членам їх сімей службових жилих приміщень (службової житлової площі), жилих приміщень для постійного проживання або виплату грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення;
- зміни дати зарахування (перебування) на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;
- внесення змін до облікових справ військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;
- перегляду раніше прийнятих рішень цією житловою комісією або в порядку правонаступництва.
З метою здійснення контролю за організацією забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями наказом Міністерства оборони України утворюється комісія з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Комісія з контролю), що передбачено п. 9 ІІ Розділу Організація роботи житлових комісій військових частин Інструкції № 380.
Відповідно до п. 10 ІІ Розділу Організація роботи житлових комісій військових частин Інструкції № 380 основними завданнями Комісії з контролю є:
- контроль за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями;
- контроль за правильністю призначення виплат військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;
- перевірка законності взяття та перебування на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання.
Норма п. 11 ІІ Розділу Організація роботи житлових комісій військових частин Інструкції № 380 визначає, що комісія з контролю відповідно до визначених завдань має право приймати рішення щодо:
- погодження рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) про надання військовослужбовцям та членам їх сімей жилої площі для постійного проживання або виплату грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;
- погодження рішення житлової комісії військової частини про надання військовослужбовцям та членам їх сімей службових жилих приміщень;
- перегляду раніше прийнятих рішень Комісії з контролю.
У разі непогодження рішення житлової комісії військової частини (об'єднаної житлової комісії) Комісія з контролю повертає документи на доопрацювання із відповідним обґрунтуванням.
В даному випадку, обгрунтування відповідачем спірного рішення не відповідає спеціальним нормам права, що регулюють спірні відносини, а саме Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 р № 380.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З наведеного вбачається, що відповідач не довів правомірність та обґрунтованість прийнятого ним спірного рішення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 6, 19, 71, 73-76, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Міністерства оборони України (Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ, 03168, ЄДРПОУ 00034022) в особі комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення оформлене протоколом засідання комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилим приміщенням № 52 від 09.08.2021 в частині повернення на перерозподіл кв. АДРЕСА_1 , яка була розподілена рішенням № 309 від 19.01.2021 об"єднаної житлової комісії військових частин НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7 Новоград-Волинської КЕЧ району, 31 гарнізонного будинку офіцерів, відділення військової служби правопорядку, оформленого протоколом засідання об"єднаної житлової комісії, який затверджується наказом командира військової частини НОМЕР_5 від 20.01.2021 № 96 на користь ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.С. Токарева